Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Elképzelhető, hogy sokan nem...

Elképzelhető, hogy sokan nem az anyagiak miatt mennek külföldre?

Figyelt kérdés
Felmerült már, hogy sokan (elsősorban) nem azért költöznek ki, hogy többet keressenek, hanem a miliő miatt, ami itthon körülveszi őket, miszerint mindenki csak panaszkodni tud, és szinte teljesen hiányzik az emberekből az összetartás és a segítőkészség; ehelyett mindenki azon igyekszik, hogy átverje és kihasználja a másikat, sokszor még családon belül is. Illetve szinte csak azt nézik, hogy kinek a kije az ember, nem pedig azt, hogy emberileg milyen, vagy hogy mik a képességei. Vagyis lehet, hogy inkább az élhetőbb társadalmat hiányolják az emberek, nem pedig a magasabb életszínvonalat?

2018. dec. 31. 23:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
Ezt már régóta mondom, a nyugodt élet reményében mennek el. Persze van akit a pénz motivál, ha összejön valami , egy idő után hazajön. 1-2 év, rájön hogy mekkora car van itthon és végleg kimegy.
2018. dec. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
3%

Nem hiszem.

99,99%-ban a pénz miatt mennek az emberek.

Aki itthon így érez, ahogy leírtad, az idegenben sem fogja találni a helyét.

2018. dec. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 October15 ***** válasza:
79%

A teljes népességet figyelembe véve szerintem a legtöbben a pénz miatt.


Ha viszont szűkítek értelmiségre akkor yep a többség a politikai légkör miatt megy el. Ahogy én szoktam fogalmazni: Gyorsan végzek az egyetemmel és még azelőtt elhúzok, hogy legördül a vasfüggöny. :D

2018. dec. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

Magyarországról, és úgy általában a többi hasonló országok valamelyikéből is két okból szokás menekülni, megélhetés, és a politikai nyomás, nálunk ebből jócskán kijár.

Személyes példám, kinéztem egy elektronikai cikket amire szükségem van, kint már meg vettem volna ha akkor lett volna aktuális, itthon viszont még a havi fizetésem sem közelíti meg a vételárat, így számolgatás, spórolgatás megy....


A társadalom az egy olyan dolog, ahogy régen is, úgy most is megtalálja az ember a neki szimpatikus embereket, legyen az Kína, vagy Latin-Amerika.

2018. dec. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is inkább a pénz motiválja a többséget. Én egészségügyis vagyok nálam az is benne van, hogy elegem van a munkakörülményekből, hogy elvárják, hogy több mint 200 órát dolgozzak minden hónapban. Az tény, hogy én remélem, hogy külföldön társadalmilag is jobban megfognak becsülni, mert itt semmibe vesznek, pedig az nem kerülne egy fillérbe se.
2018. dec. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
2%
Én azért akarok pl elmenni mert ez egy retkes kapitalista g.ec.i ország, tele nácikkal. :) Nem-cis, nem-heteróként szinte kínkeserv az itteni élet, és ha lehet jobb, akkor inkább nem rohadok meg feleslegesen itt. :)
2018. dec. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig de. Én az anyagiak miatt megyek külföldre. Letagadhatjuk, hogy "Á, nekem a pénz nem számít.", de nem a két szép szememért fognak kenyeret adni a boltban, hanem pénzért.
2019. jan. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

1. Jobb kereset

2. Lehet sporolni

3. Evente tudsz tobbszor nyaralni

4. Szebb varos, haz

5. stb

2019. jan. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%
Ja meg, fideszes gechik miatt is lelepnek
2019. jan. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
64%

Nem a pénz miatt mennek, hanem azért, mert jobb életet akarnak amihez pénz kell. Csak nem mindegy, hogy itthon egész életedben spórolva jutsz egyről a kettőre, talán. Vagy kint kemény munkával ugyan de pár év alatt megteremted magadnak a biztonságos jövőt.


Illetve két másik opció is van:

1. Kint megbecsülik a munkád, akkor már nyugodtabb vagy mint itthon ahol szarba sem vesznek.

2. Kint is csak csicska leszel, de legalább többet kapsz érte mint itthon, ahol szintén csicska vagy, ott taposnak ahol tudnak és még éhen is döglesz.

2019. jan. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!