Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kibírhatatlanok a szomszédaim....

Kibírhatatlanok a szomszédaim. Birtokvédelmi eljárást szeretnénk indítani. Mi a menete?

Figyelt kérdés
Az alsó szomszédok éjjel-nappal (szó szerint) üvöltöznek, veszekednek egymással. Ráadásul nem is tulajdonosok, hanem albérlők. Többször jeleztük már mindenféle módon a főbérlőnek, de nem érdekli. A lakókkal megegyeztünk, hogy a jegyzőhöz fordulunk, hátha közös erővel elérhetünk valamit. Kérdéseim: Ilyen esetben ki ellen kell indítani a birtokvédelmi eljárást? Az albérlők (akikről semmit nem tudunk) vagy a tulajdonos ellen? Ha jól tudom fele-fele arányban tulajdonos a férj és a feleség. Mind két tulajdonos ellen kell indítani? Honnan tudom meg a pontos adatokat? Egyáltalán mi a menete az egésznek?

2019. jan. 7. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Ha azt már kiderítetted, hogy a jegyzőhöz kell menni, miért nem tőle kérdezed?
2019. jan. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt minden le van írva:

[link]


Én mondjuk első lépésben megszervezném, hogy minden hangoskodás alkalmával valamelyikünk kihívja a rendőrséget a házból.

2019. jan. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen mindegy, hogy valaki tulajodnos vagy bérlö, ugyanolyan jogok és kötelességek illetik meg. (Kivéve, hogy eladni/kiadni nem tudja a lakást)


Mellesleg hiába indítasz ilyen eljárást, legfeljebb kapnak egy határozatot és ennyi volt. (De ha feltelten akarsz ilyet, akkor csak a bérlö ellen lenetne eljárni, a tulajodonsnak semmi köze az egészhez.)


Ami hatásosabb lehet, hogy amikor üvöltöznek, akkor (nem késöbb!), kihívod a rendöröket. Ha újra üvöltenek, újra hívni öket - ugyanis csak így van esély arra, hogy valami büntetést kapnak.

2019. jan. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó, ezt nagyon rosszul tudod.


Kérdező, a tulajnak kötelessége bejelenteni az albérlőit, illetve adóköteles a tevékenysége.

Én elbeszélgetnék vele, ha nem visz oda normális lakókat, mész a NAV-hoz(is)

Amúgy a jegyzőnél kell bejelentést tenni, minél többen teszitek meg, annál hatásosabb.

És ha már megvan a határozat, minden egyes rendbontásnál egyben egy szép büntetést is kapnak majd.

2019. jan. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
63%

Én egyéb módon is pokollá tenném az életüket. Az internet tele van tippekkel, gondolom, panelházról van szó, az meg egy külön bugyra a szomszédszívató pokolnak.

Pl. nálunk a házirend nem tiltotta a háztartási gépek (mosógép, centrifuga, stb. használatát éjjel és ünnepekkor, csak a felújítást). Véletlenül mindig pont akkor kellett betennem egy vízsugár alá tartott pokrócot centrifugálni a nappaliban, amikor az alattunk lakók rákezdtek a műsorra. De időnként szteptáncot jártunk fölöttük szöges cipőben hajnalban; de nem egyedül tevékenykedtünk, volt, hogy arra értem haza, hogy gyakorlatilag be vannak zárva a lakásukba (a befelé nyíló ajtó kilincsét szorosan kikötötték egy ronggyal a lépcsőházi korláthoz, lehetetlen volt kinyitni belülről), a csengőjüket pedig leragasztották. Ők meg benn őrjöngtek xD Azóta se derült ki, ki csinálta, de egy zseni, mert ez már elég durva volt ahhoz, hogy visszább vegyenek.

2019. jan. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!