Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Lakóhely, szomszédok

A kérdés

Kibírhatatlanok a szomszédaim. Birtokvédelmi eljárást szeretnénk indítani. Mi a menete?

Az alsó szomszédok éjjel-nappal (szó szerint) üvöltöznek, veszekednek egymással. Ráadásul nem is tulajdonosok, hanem albérlők. Többször jeleztük már mindenféle módon a főbérlőnek, de nem érdekli. A lakókkal megegyeztünk, hogy a jegyzőhöz fordulunk, hátha közös erővel elérhetünk valamit. Kérdéseim: Ilyen esetben ki ellen kell indítani a birtokvédelmi eljárást? Az albérlők (akikről semmit nem tudunk) vagy a tulajdonos ellen? Ha jól tudom fele-fele arányban tulajdonos a férj és a feleség. Mind két tulajdonos ellen kell indítani? Honnan tudom meg a pontos adatokat? Egyáltalán mi a menete az egésznek?

Keress kérdéseket hasonló témákban: birtokvédelem, szomszéd, veszekedés, jegyző

jan. 7. 13:12  Privát üzenet  

A válaszok
Ha azt már kiderítetted, hogy a jegyzőhöz kell menni, miért nem tőle kérdezed?

A válasz 70%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont jan. 7. 13:19 Privát üzenet

Itt minden le van írva:

[link]

Én mondjuk első lépésben megszervezném, hogy minden hangoskodás alkalmával valamelyikünk kihívja a rendőrséget a házból.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont jan. 7. 13:20 Privát üzenet

Teljesen mindegy, hogy valaki tulajodnos vagy bérlö, ugyanolyan jogok és kötelességek illetik meg. (Kivéve, hogy eladni/kiadni nem tudja a lakást)

Mellesleg hiába indítasz ilyen eljárást, legfeljebb kapnak egy határozatot és ennyi volt. (De ha feltelten akarsz ilyet, akkor csak a bérlö ellen lenetne eljárni, a tulajodonsnak semmi köze az egészhez.)

Ami hatásosabb lehet, hogy amikor üvöltöznek, akkor (nem késöbb!), kihívod a rendöröket. Ha újra üvöltenek, újra hívni öket - ugyanis csak így van esély arra, hogy valami büntetést kapnak.

A válasz 57%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont jan. 7. 13:20 Privát üzenet

Utolsó, ezt nagyon rosszul tudod.

Kérdező, a tulajnak kötelessége bejelenteni az albérlőit, illetve adóköteles a tevékenysége.

Én elbeszélgetnék vele, ha nem visz oda normális lakókat, mész a NAV-hoz(is)

Amúgy a jegyzőnél kell bejelentést tenni, minél többen teszitek meg, annál hatásosabb.

És ha már megvan a határozat, minden egyes rendbontásnál egyben egy szép büntetést is kapnak majd.

A válasz 26%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 43%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont jan. 7. 14:49 Privát üzenet

Én egyéb módon is pokollá tenném az életüket. Az internet tele van tippekkel, gondolom, panelházról van szó, az meg egy külön bugyra a szomszédszívató pokolnak.

Pl. nálunk a házirend nem tiltotta a háztartási gépek (mosógép, centrifuga, stb. használatát éjjel és ünnepekkor, csak a felújítást). Véletlenül mindig pont akkor kellett betennem egy vízsugár alá tartott pokrócot centrifugálni a nappaliban, amikor az alattunk lakók rákezdtek a műsorra. De időnként szteptáncot jártunk fölöttük szöges cipőben hajnalban; de nem egyedül tevékenykedtünk, volt, hogy arra értem haza, hogy gyakorlatilag be vannak zárva a lakásukba (a befelé nyíló ajtó kilincsét szorosan kikötötték egy ronggyal a lépcsőházi korláthoz, lehetetlen volt kinyitni belülről), a csengőjüket pedig leragasztották. Ők meg benn őrjöngtek xD Azóta se derült ki, ki csinálta, de egy zseni, mert ez már elég durva volt ahhoz, hogy visszább vegyenek.

A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont jan. 8. 00:20 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi a menete annak, hogy valakiből fotós váljon? Úgy értem, milyen tanulmányokat kell elvégeznie?
Mi a menete annak hogy bezárassam magam?
Elhívtak iszogatni? Ennek mi a menete?
Mi a hamvasztás szertartás menete?
Hol találok Budapesten hajléktalanszállót 1-2 napon belül? És mi a menete a jelentkezésnek?
Csendháborítás miatt feljelentem a szomszédot. Mi a menete és mik a következményei?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések a Lakóhely, szomszédok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!