Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Aki megteheti miért nem teszi...

Aki megteheti miért nem teszi meg?

Figyelt kérdés
Ugyebár köztudott, hogy a nagyvárosok (New York, Párizs, London stb...) eléggé veszélyesek a terrorizmus, lopás, nemi erőszak stb... miatt. Ennek tudatában sok ember aki anyagilag megengedhetné, hogy elköltözzön, mégse teszi meg. Inkább ki teszi magát a sok veszélynek? Mert hát egy falusi élet megint csak más.

2019. jan. 14. 01:32
 1/8 anonim válasza:
100%
Azért nem kell 0/24ben rettegni azokban a városokban sem. Én éltem Londonban majdnem egy egész évet, és 1-2 kerületet leszámítva teljesen rendben van a közbiztonság., egyszer sem féltem az utcán hazafelé a sötétben, folyton tele volt az utca emberekkel.
2019. jan. 14. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Azért arányaiban ezekben a városokban sem olyan durva a statisztika mint sokan hiszik. Ha egy migráns megerőszakol egy nőt,vagy lop vagy bármit tesz,azt felkapja a sajtó.Mellette ha van másik 3-4 eset amit helyi polgárok követnek el,arról említést se tesznek. És itt az a baj, hogy azokról hallgatnak, nem a migránsokat védem. Sokszor rögtön azt gondolják a propaganda miatt,hogy na az arabok megerőszakolják a nőket. Pedig legtöbbször ezeket afrikai bevándorlók követik el. Legalábbis én ezt vettem észre.Pedig itt az a lényeg hogy mindegy milyen náció, vagy vallás követője tesz ilyet,annak a föld alatt a helye.
2019. jan. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

New York most nem tudom milyen és, hogy mennyi a nemi erőszak. Azt tudom, hogy sokan mondták, hogy anno Giuliani azért egész jól rendbe tette a közbiztonságot. De azóta azt hiszem romlott és a latin negyedek leginkább Queens és Brooklyn határánál, ott Jamaica és környéke. Meg Manhattanben a Hells' Kitchennél Midtownban és ott azt hiszem a nemi erőszak pont sok.

Londonban tudomásom szerint nem sok a nemi erőszak, akárcsak Párizsban, bár ott azért több van. Ott a lakosság szerkezete annyit nem változott, szóval nem nagyon nő a szám.

A német és skandináv területeken ugye megnőtt a számuk érezhetően. Persze itt nem kell mindig a legdurvább esetekre gondolni, de maga a szexuális zaklatás közterületeken nagy számban nőtt. Ezt most politikai pártállástól függetlenül el kéne ismerni, mert ártalmas, hogy a szőnyeg alá söpörjük.

Viszont nyilván több lehetőséget ad egy nagyváros mindenben, mint amennyi ilyen kockázatot tesz felénk cserébe. Persze New York lakossága jóval nagyobb, attól függően milyen elővárost veszünk bele, de 8-10 milliót, viszont ez évek óta nem nagyon emelkedik. Szemben Londonnal, ami megduplázta a lakosságát az elmúlt években. De Párizs meg kb. akkora mint Budapest. Azért azt ne feledjük, hogy területben és lakosságban is Budapest az egyik legnagyobb Európai város! Érdemileg csak London, Berlin és Madrid előzi meg. Sokszor írják, hogy nincs 2 millió, mert nincsenek annyian ide bejelentve. De gyakorlatilag, még ha átmenetileg is, de jóval 2 millió felett van a lakossága. Nap mint nap látom, hogy egyre több ember van mind az utakon és mind a járdán.


A kérdés többi részével nyilván nem foglalkoztam. Gondolok itt a terrorizmusra. Résszint azért, mert ez nem szexualitás témaköre, résszint mert ez kicsit politikai irányba tolja, ami szerintem kényes.

Viszont azt megemlíteném, hogy a terrorizmus rettegést, rettegés keltést jelent. Az a célja, hogy rettegésben tartsa a lakosságot, így nyomást és bénulást gyakorolva rá, hogy így érje el a kívánt mögöttes céljait. Szóval, hogy ha az emberek rettegnek, akkor a terrorizmus győzött, győztek a terroristák. Ezt sok város lakói tudják, akik magas terrorfenyegetettségben élnek elvileg és ezért nem is engednek a félelemnek.

De ott a példának Izrael. Persze most már van Iron Dome, ami tényleg jól működik, hihetetlen jó a gázai övezet körüli betonfal(ami amúgy magyar fejlesztés) és védelme, de ennek ellenére még így is magas a veszély. Az izraeliek még is jól elvannak, folyton buliznak és jól érzik magukat.

2019. jan. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

köztudott... igen, minden nap UFÓk szállnak meg és naponta térítik el a terroristák az iskolabuszokat.


Te gondolom nem élsz nagyvárosban vagy legalábbis sosem jártál ezeken a helyeken...

2019. jan. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Készülök New Yorkba, de hogy ott éljek.. Rengeteg hírt hallani mindenféle balhés esetről..
2019. jan. 14. 21:53
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
NY pont h biztonságos 9-11 uután:D
2019. jan. 15. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én éltem Londonban, most egy kissebb angliai városban élek. Sajnos London nagyon drága, de diploma után mindenképpen visszaköltözök.

Egyébként nem rosszabb a helyzet lopásokat tekintve mint Magyarországon. Egerben rengeteg ismerősöm pénzét nyúlta le zsebes, itt meg a megtalált telefont is egyből leadják. Ugyan úgy Egerben egyik volt osztâlytársamat fényes nappal támadta meg az iskolától egy utcányira két roma, hogy öngyújtóval a kabátját is kiégették. Londonban nem éltem túl jó környéken, de mégis nyugodtan sétáltam haza munkából éjfél után is. A terrorizmus miatt lehet veszélyesebb, de nem egy Libiáról beszélünk. Ha van is áldozat, azok száma elenyésző ahhoz, hogy az ember rettegésben éljen.

2019. jan. 15. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A rosszfiúk a közönyös emberek miatt tudnak bűnözni. Ha valaki lát egy támadást, és segít, rendőrt hív lármázik, a támadó a legötöbb esetben kereket old. Talán csak több empátia kellene hogy az emberekbe szoruljon. Én szóltam már rá balhézó cigányokra. Igaz a gyerekeim azt mondták, hogy apa téged egyszer még meg fognak ölni, de ha nem szól senki, erre még több az esély.
2019. jan. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!