Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Magyarország melyik részén...

Magyarország melyik részén összetartóbbak az emberek?

Figyelt kérdés
Melyik településen, tájegységen jellemzőbb ez? Tapasztaltál számottevő különbséget, ha már 2 vagy több településen is laktál? Melyik volt a jobb, miért?

#jóindulat #összefogás #összetartás #számíthatsz másokra
2019. jan. 17. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Köztudott, hogy hazánkban nincs összetartás, inkább széthúzás van, meg nagy irigység. ("Dögöljön meg a szomszéd tehene is.")
2019. jan. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

A kis falukban általában lenézik a gyüttmenteket. Ilyenben nőttem fel, 4 (négy!!!) évesen költöztem oda,, 20 évesen el onnan. A helyi érdekűek nagyrészt kívülállónak tartottak, csak azokkal voltak kedvesek akik már generációk óta ott laktak. Állandó pletyka, smúzolás, alkoholizmus, piti bűnözés, sząrkavarás volt mindig.

Volt pár barátunk, de mind betelepült.


A közepes városban ahol most lakom, az átlagot pont nem érdekli ki vagyok, a szomszédot csak a bedobott levelek után ismerem név szerint. A környékbeli boltok, kiskocsma stb személyzete viszont kedves, köszönünk egymásnak, de kb ennyi.


Mindenképp kisváros párti vagyok.

2019. jan. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1: ezt már sokszor hallottam.

2: köszönöm, hasznos volt.

2019. jan. 17. 20:58
 4/7 A kérdező kommentje:
más?
2019. jan. 17. 22:12
 5/7 Noblesse Oblige ***** válasza:
Kisvárosi vagyok. Ott nagy az összetartás, bár engem ez megfolytott. Mert mindig megy a pletyka és egyebek, hiszen a város öregei végig dajkálták a fenekemet babakoromba. A lépcsőházban is ismer mindenki mindenkit és segítik is egymást pl a szembeszomszéd hívta ki a mentőket az egyik nénihez és szól a néni lányának, hogy baj van. Egy megyeszékhelyre költöztem. Itt pedig ki kell fogni. Volt ahol 1 év telt el, mire találkoztam valakivel a lépcsőházunkból. De a mostani helyen van egy kis lakóközösség, ami nekem tetszik.
2019. jan. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt mondják, Szabolcs és Zala megyében vendégszeretőbbek, nyugodtabbak az emberek.

Legkevésbé Fejér, Pest és Komárom megyében.

Járáson belül is vannak különbségek, ahol én lakom, rengeteg a városból bevándorló, és nem állnak szóba a falusiakkal. A szomszéd falu pedig belterjesebb, ott nagyobb az összetartás, színmagyar falu.

2022. szept. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azok a falvak összetartóbbak, ahol a földrajzi elhelyezkedés végett zsáktelepülés, vagy a fiatalok a falun belül házasodtak.

A környékemen sok ilyen település van: Magyaralmás, Jásd, Csókakő, Szápár.

Amelyik falu népszerűbb a betelepülők körében, ott megette a fene az egészet, ott széthúzás tapasztalható.

Pl. Fehérvárcsurgó, Bodajk, Iszkaszentgyörgy, Sárszentmihály, Úrhida.

2022. szept. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!