Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Irigységből csinálják vagy...

Irigységből csinálják vagy felvágásból?

Figyelt kérdés
Hazaköltöztem vidékre, falura és kis idő után azt vettem észre, hogy azok, akik láttak az autómban és minden nap köszöntem nekik, hirtelen ők is elkezdtek autókat venni (volt osztálytársak, tanárok), de nagyobbakat és újabbakat, mint az enyém. Ez csak véletlen, vagy esetleg játszhat benne szerepet egy kis irigység és nagyzási mánia? Volt olyan, hogy jöttem ki a boltból és egy dagadt nő mondta a másiknak: ebben ő biztos nem férne el a két gyerekével (pedig elég nagy autóm van, Ford Mondeo), erre beszálltak a férjével egy Toyota Hi lux terepjáróba, a régebbi fajtába (kb. 2000-es). Azon csodálkoztam, hogy miért nem hátra szállt fel a platóra. :D Néha röhögve feltettem magamban a kérdést, hogy ha mondjuk Porsche-t vettem volna, másnap valaki egy Lambot vett volna? Szerintetek?

2019. jan. 20. 14:38
 1/6 A kérdező kommentje:
Jajj, és közben mindenhonnan hallom, hogy így nincs pénz meg úgy nincs pénz. Akkor ez mi?
2019. jan. 20. 14:42
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

Ha eddig nem érdekelte őket e téma, akkor valószínű.

Sok ember van, aki elkezd vágyni dolgokra és másikat túl akarja licitálni.

Az ember azt gondolná, ovis kor után ez már nem jellemző de ezek szerint igen.

2019. jan. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Talán frusztrál hogy az embereiknek itthoni fizetésből jobb autót vesznek mint amiért te külföldön kuliztál?
2019. jan. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
67%
#3 Hitelre nem nehéz...
2019. jan. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: csak furcsállom, hogy panaszkodnak, hogy nincs pénz, de autóra meg mégis van ezek szerint (több forrásból is lehet ugyan, szülők segítenek, vagy megtakarítás). Én nem panaszkodom senkinek, mert nincs rá okom. Értelmes ember vagyok, csak valahogy nem áll össze a kép. Most ez kb. olyan, mintha én is sírnék mindenkinek, hogy milyen gáz a helyzet, közben meg csak sikerül kihoznom egy Lamborghinit.
2019. jan. 20. 15:13
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt mondod, csak azért vennének fel hitelt, hogy tudják velem tartani a lépést és még übereljenek is?
2019. jan. 20. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!