Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Feljelenthet a szomszéd, ha...

Feljelenthet a szomszéd, ha egy 4 lakásos társasház lépcsőházi ajtaját nyitva hagyom?

Figyelt kérdés
A miénk az egyik lakás. Ma nekünk estek a szomszédok,hogy éjjelre nem volt bezárva az ajtó,nyitva hagytuk. Pedig nem is mi voltunk. De a lényeg, hogy az az ajtó ugyanúgy a mi tulajdonunk is,nem? Ha akarnám,nyitva hagyhatnám szerintem.
2019. jan. 25. 18:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Jelentsen.

Nem törvényellenes.

2019. jan. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Mivel más biztonságát (is) kockáztatod, ezért zárd be. Teljesen normális, hogy zárni szeretnék.
2019. jan. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Szerinted a mondjuk 16 lakó közül jogod van egyedül eldönteni?

Nem gondolom így, de fel lehet vetni a kérdést és úgy eldönteni többségi határozattal.

2019. jan. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Feljelenteni nem tud, mert hol jelentene meg miért. Viszont baromi szar dolog mikor azért rabolják el a cuccaid mert valaki más felelőtlen volt.
2019. jan. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Feljelenthet, de sok minden nem fog történni az ügyben.

Viszont, ha nyitva marad az ajtó és ne adj isten valakit (talán épp téged) kirabolnak az nem lesz kellemes élmény.

2019. jan. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
4 lakó van,szóval kizárásos alapon tudjuk ki hagyta nyitva éjjelre,erre egyből mi lettünk meggyanusítva. Egyébként kintről csak kulccsal lehet bejönni,ezért nem is értem miért kell zárni...
2019. jan. 25. 20:52
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az tökmindegy, ha nincs kulcsra zárva, könnyen ki lehet babrálni a zárat, gondolom nem egy ma gyártott biztonsági szuperajtóról van szó. Mi kulcsra zártuk az emeleti rácsot mindig, mégis sajnos előfordult, hogy eltűnt 1-2 bicikli.
2019. jan. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk ebben a retkes panelban két véglet van, vagy már délután 3-kor zárva a külső bejárati ajtó is (hogy még a nyomorult kapucsengőhöz sem lehet bemenni!!) vagy a belső bejárati ajtó csak be van hajtva és nem, hogy kulccsal nincs zárva, de full nyitva van.

Na erre az egyik retek szomszédnak az a baja, hogy be volt zárva az ajtó és a postás nem tudta felvinni a csomagját, a másiknak meg, hogy jönnek a jetik, ha csak a belső ajtó van estére kulcsra zárva.


Amúgy meg nincs az az isten, hogy megmondják, hogy ki hagyta nyitva (vagyis zárva volt, csak nem kulcsra), hacsak nincs kamera. Szerintem a rendőrség ilyen hülyeséggel nem foglalkozik, inkább magatok közt egy lakógyűlés keretében beszéljétek meg.

2019. jan. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

5 méterre álltam az autóval és épp pakolunk be és ki volt támasztva az ajtó a szomszéd bezárta. Kinyitottuk, kitámasztottuk, mire odaértünk a kanapéval, már zárva volt.


Öröm ilyen embertelen szomszédot látni, milyen nyomorék az élete és hogy véresre veri a gyerekeit.

2019. jan. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Magyarázd el nekik, hogy a betörő akkor is bemegy ha akar amennyiben kulcsra van zárva. Az hogy kívülről meg csak kulccsal lehet kinyitni meg tökéletes a besurranó tolvajok ellen, aki csak rápróbál, hogy hátha el tud vinni valamit.

ahogy korábban írták van a két véglet aki azt akarja hogy fölmenjen a postás, ezt is megértem és aki retteg az egész élettől és fél, hogy elviszik a filléres szarait. Ezért kell egy középút. Azt nem is értem, hogy hogy lehet olyan, hogy a kapu csengőhöz is vezet egy ajtó ami kulcsra van zárva ez teljes idiotizmus a ház részéről. (ezt valaki írta)

2019. febr. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!