Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panelházban lakom. A szomszédo...

Sanyikaa47 kérdése:

Panelházban lakom. A szomszédom vett egy új kutyát. Miután Ő minden hajnal 5-kor elmegy dolgozni a kutya 3 órán keresztül ugat. Mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Gondoltam előbb utóbb a kutya megszokja, de nem így lett. Így én is kénytelen vagyok minden hajnalban kelni. Beszélni nem lehet vele. Mit tegyek?

2019. jan. 28. 07:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Normálisan próbáltál beszélni vele vagy egyből elküldted melegebb éghajlatra?


Szólj neki hogy a kutya valamiért nagyon frusztrált amikor ő elmegy, valamit találjon ki mert szegény kutya nem érzi jól magát ha egyedül van.

2019. jan. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Fordulj a közös képviselethez, hivatkozz a házirendre. Az ételt is meg kell rágni helyetted?
2019. jan. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Beszélj a szomszéddal, meg a többi szomszéddal is, hogy őket zavarja e, aztán fordulhatsz a közös képviselőhöz.
2019. jan. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%
Költözz családi házba, ha nem tudsz alkalmazkodni!
2019. jan. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Mennyi ideje van ott a kutya és mennyi idös?
2019. jan. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem szólsz neki, akkor abban a tudatban van, hogy nincs gond a kutyával. Ha próbálod tájékoztatni normális stílusban, és úgy sem próbál semmit tenni (nem egyik napról a másikra fog változni a dolog, a kutya egy élőlény, nem tévé, amit ki lehet kapcsolni), akkor lehet továbblépni az ügyben. Szóval ha beszéltetek a dologról, és több hét után sem javul, akkor léphetsz mondjuk a közös képviselő felé.
2019. jan. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Valószínűleg ez lehet a probléma egyébként: [link]
2019. jan. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

A kérdés az, lehet-e egyáltalán kutyát tartani nálatok? (Sok társasházban a házirend szerint nem lehet). És milyen értelemben nem lehet az illetövel beszélni? Nem hallgat meg, vagy nincs lehetöség, mert mondjuk nem nagyon látjátok egymást?


#4-es. Szerintem meg minden embernek joga van többek közt a nyugodt alváshoz. Igen, egy panelházban alkalmazkodni kell - egy bizonyos szintig. Ez azt jelenti, hogy kulturált ember odafigyel a saját zajszintjére, és hogy az hogyan hathat a környezetére. A lesz*romságból fakadó - rendszeres - hangoskodást pedig senki nem köteles "alkalmazkodás" néven lenyelni. Vagy szerinted azoknak kellene alkalmazkodniuk a hangoskodókhoz (mert 1-2 mindenhol van), akik képesek kulturáltan viselkedni?

2019. jan. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az alattam lakó miatt volt sok álmatlan éjszakám, mert nagyon hangosan ment (valószínűleg) a tévéje, és szerintem arra is aludt el. Mivel elkerültük egymást, éjszaka meg pizsamában nem akartam lesétálni, kapott pár levelet és egyszer a gondnoknak is jelezve lett, hogy problémás a zajszint. Most éppen csend van, nem tudom, meddig. Korábban is úgy időszakonként csend volt, aztán időnként néhány napra elfelejtette, hogy laknak körülötte. Szeretném hinni, hogy most végre végleges a dolog, de nem merem biztosra kijelenteni.


Kutyáknál szeparációs szorongás miatt fordulhat elő ilyen probléma, kölyöknél és felnőttnél egyaránt. Mindkét esetben kezelni kell valahogy, de a gazdi akkor tud valamit tenni, ha tud a problémáról. Nekem is nemrég lett kutyám, tudok róla, hogy bizonyos helyzetekben nyüszít egy darabig, de aztán abbahagyja. Legalábbis arról tudok, amikor otthon vagyok. Például ha nem kap a vacsorámból, de nagyon szeretne, vagy ha másik szobában tartózkodom, és az ajtó zárva van. De ilyenkor nem hisztizik sokat, és nem is állandóan, illetve nem hangos. Meg ha idegen van a lépcsőházi folyosórészen, és ő az ajtónál lévő lábtörlőre telepedett le, akkor ha nem is látja, ki van kint, elkezd fújni meg vakkant párat. Viszont ha nem vagyok otthon, akkor ő zárt helyen van, így az idegeneket nem érzékeli. Hogy más zajt csinál-e, azt nem tudom, mert senki nem szólt. Amennyire tudtam, tompítottam a lehetséges zajokat.

Most tervezek valami IP kamerát beszerezni, amivel tudom figyelni, hogy mit csinál, mert ha van probléma esetleg, csak senki nem jelezte, arról tudni akarok, mert csak akkor tudok bármit is tenni. Egyelőre úgy gondolom, hogy ilyenkor rágcsál (van neki erre a célra játék meg rágócsont) vagy szunyókál, mert ha otthon vagyok, de épp nem csinálunk együtt semmit, akkor is ezt csinálja.

2019. jan. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%
Ja, az lemaradt, nálunk nincs tiltva a kutyatartás, több kutya is van a lépcsőházban, kisebb és nagyobb is.
2019. jan. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!