Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Érdemes kiköltözni Norvégiába?

Érdemes kiköltözni Norvégiába?

Figyelt kérdés
Van norvégiai ismerősötök? Neki milyen odakint?
2019. jan. 29. 05:40
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Magasak a fizetesek de rettentoen draga minden..
2019. jan. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne mert nagyon szeretnék oda kiköltözni egyszer :) bár gondolom nem elég oda az angol nyelvtudás, norvégul meg nem valószínű hogy megtanulok. Á a fenébe hagyjuk is :D
2019. jan. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Ha tolmács vagy, igen.
2019. jan. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel engem is érdekel Norvégia, így utánanéztem valamennyire a dolgoknak, ezeket sikerült leszűrnöm:


1. Norvég nyelvtudás nélkül nem hanyagolni kell a kiköltözést. Hiába, hogy jól beszélnek angolul a norvégok, a munkákhoz kérni szokták a norvég nyelvtudást. Nem kell tökéletesen anyanyelvi szint, de alapot elvárnak. Majd későbbiekben erről még beszélek.


2. Norvégia baromi drága ország. Nem csak hozzánk képest, hanem Nyugat-Európához képest is. Jobban érthető legyen egy példa: Németországba való kiköltözéshez azt szokták ajánlani, hogy 350-400 ezer forintnyi átváltott Euroval induljunk ki, ennyivel már el vagy az első fizetésig. Norvégia? Na, ott mindenhol azt írták 1 millió forint spórolt pénz nélkül el se indulj. A lakhatás baromi drága. Nem csak nekünk magyaroknak a kiköltözéshez, a kint élőknek is baromi drága. Vidéken olcsóbban megúszhatod, de ott is nincs is annyi munka, mint a nagyvárosokban meg kevesebb fizetést is kaphatsz.


3. Ahogy mész Északabbra, úgy egyre hidegebb és zordabb időjárás is vár. Nagyon Északra nem is nagyon laknak, elvétve néha.


4. A russ. Ezt külön kiemelem, mivel, aki nincs felkészülve rá sokkolni tud. Április 20 és május 17-e között tartják, az egész másról nem szól, mint az érettségi előtt álló fiatalok szétbulizzák magukat, közben mindenféle kihívásokat kitalálnak. Ne lightos kihívásra gondoljunk sokszor, tavaly például a norvég közútfelügyelő igazgatója nyílt levélben kérte meg a fiatalokat, hogy kívételesen ne legyen az a feladat, hogy körforgalom közepén szexeljenek.


Röviden ezeket szedtem össze.


2-es válaszoló: miért ne tanulnál meg norvégul? Nem kell feladni anélkül, hogy feladnád. Én is most kezdtem el norvégul tanulni, közel se olyan ördögi nyelv, mint amennyire tűnik. Norvégia szerintem az élen jár a nyelvkönyveiben. Én a Pa Veiből tanulok (meg lehet külföldről rendelni, de én digitálisan beszereztem, kell valakinek írjon privátot és küldök linket, de kihangúsolyozm egy könyv lett bescannelve, így olyan a minősége is). Oké, angol nyelvhez képest bonyolultnak tűnik, de szerintem könnyen tanulható nyelv, főleg, ha van nyelvérzéked. Ami könyvet említettem az konkrétan olyan, hogy norvég nyelven tanít meg téged norvégul. Nem, egyáltalán nem olyan borzalmas, mint amennyire hangzik, nagyon jól fel van építve a könyv, simán kilogikázod miről van szó. De angolul is találni egy csomó oldalt a neten, ami segít. Utána meg van egy csomó beszélgetős oldal, amivel tudsz Norvégokkal beszélni, pl.: telefonon a Slowly levelezőtársas alkalmazás, ott is tudsz keresni angolokat.


[link]


Ez meg egy magyar norvég nyelvtanulós csoport, nagyon sok mindenben segítenek.

2019. jan. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
4-es, mar tobb kerdesnel is latom, hogy felhozod ezt a korforgalomban szexelos temat, mintha valami eszak-koreai szigoritas lenne.. itthon latsz korforgalomban szexelo fiatalokat?:D
2019. jan. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5: Bocs már, hogy a közútfelügyelő leveléről írni merek. :D
2019. jan. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%
Engem nem zavar, sot, vegre valaki realis infokat mond, de azert a Russ nem annyira durva, hogy a magyar munkavallalok fejvesztve szaladjanak haza :D
2019. jan. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7: Akkor örülj, hogy olyan helyen laksz. Személyes tapasztalat, hogy a Németországba kint dolgozó ismerőseim ettől sokkal kisebb dolgokért kiakadtak. :D
2019. jan. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hahah, akkor nem szoltam
2019. jan. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!