Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek nem gáz 30+...

Szerintetek nem gáz 30+ évesen is még mamahotelesnek lenni nulla egzisztenciával?

Figyelt kérdés
Hogy lehet valaki annyira életképtelen, hogy 30+ évesen is nettó 140 ezrekért dolgozik, és otthon él a szülőkkel?

2019. febr. 9. 10:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ez a kérdés egy nagy nonszensz, flegma és vadkapitalista, mintha nem is egy országban laknánk. A szavaid pedig csak úgy dobálva vannak, azt sem tudod, hogy mi az értelmük.34N.
2019. febr. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

Ezer és egy oka van annak, hogy valaki otthon él. Van olyan, amelyik valóban "gáz", de van, amelyik abszolút nem az. Pláne a mai világban. Vannak kényszermegoldások, vagy olyan esetek, mikor közös megegyezés van a háttérben, és abszolút nincs "életképtelenségről" szó. Teljesértékű felnőttek is dönthetnek úgy, hogy a közös jó érdekében együtt laknak, stb.


A 30+os óriásbébik esete csak egy szelete a jelenségnek.

A keresete miatt meg én nem ítélnék el senkit: nem tükrözi az értéked a kereseted. Az ember sokszor azt dolgozik, ami van. Én is két évig éltem 120ezres keresetből 28 éves koromtól, mikor pályát váltottam.

2019. febr. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

ha gáz ha nem a többsége ez a jellemző itthon.

hitelt nme fognak felvneni az emberek többnyire , ddig meg gyűjtenek , kösönd az áraknak és az alacsony fizesének

2019. febr. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem az gázabb amikor valaki/valakik inkább elmennek folyamatos műszakba megrohadni, hogy ki tudják valahogy nyögni a lakáshitelt, vagy a túlárazott albit.
2019. febr. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Több ismerősöm is ezt csinálja, nem tartom cikinek. Beleadnak a háztartási kiadásokba, emellett arra gyűjtenek, hogy később saját lakást tudjanak venni. (Van, aki mellékállást is vállal, és az abból származó jövedelmét is félreteszi.) Egy ~100E-s albérlet mellett ezt nem tudnák megtenni.
2019. febr. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%
Az én szüleim eleve úgy építették ezt a házat, hogy két generációs legyen, ide hozhatok nőt aki szül is ide. Így is lett, bár gyerek még nincs. Le van választva a részünk, teljesen külön háztartás, saját fürdő és konyha, így ha akarunk nem érintkezünk. Mégse milliós hitellel indítjuk az életünket, így míg nem jön a gyerek el tudunk járni színházba, koncertekre, sporteseményekre. Aztán ha jön nem lesz az, hogy nem tudunk neki megadni mindent.
2019. febr. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%
Ezt a "mamahotel" dolgot az ötven fölöttiek találták ki, akiknek a Kádár-rendszer a seggük alá tolta az egzisztenciát, és azóta nem értik, hogy már nem jár automatikusan a munka meg az olcsó bérlakás a becses létezésedért cserébe. Nyugodtan meg lehet nekik mondani, hogy mai körülmények közt nekik se lenne.
2019. febr. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem életképtelenség. Sokszor az ember örül nettó 140 ezernek is ha nincs más lehetőség. Viszont ennyiből hova menjen albérletbe úgy, hogy félre is tudjon tenni? Gondolkodj már egy kicsit ítélkezés helyett! Nem tudom hány éves lehetsz, de nagyon gyerekes a felfogásod és rosszindulatú vagy!
2019. febr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%
Inkább te vagy a gáz :D
2019. febr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú, de én jó fizetés mellett is anyagi gondokkal küzdök. Kemény világot élünk.
2019. febr. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!