Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tényleg nincs brutálisan...

Tényleg nincs brutálisan elmaradva Budapest az Európai nagyvárosokhoz képest?

Figyelt kérdés
2019. febr. 19. 13:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon sokat utazom, majdnem az összes európai fővárosban voltam már, az egyikben élek most is és azt kell, hogy mondjam, hogy Budapest egyáltalán nincs elmaradva a nyugati fővárosoktól. Sok szempontból még jobban is teljesít, mint sok másik főváros. Próbálj meg például Dublinban tömegközlekedni (horror, visszasírtam a BKV-t) vagy sétálj egyet az egyik londoni, párizsi, vagy brüsszeli gettóban és a nyócker egyből üdülőfalunak fog tűnni.
2019. febr. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Egyetértek az előttem szólóval. Annyiban talán, hogy vannak elhanyagolt, koszosabb részei a városnak, ami szembeötlőbb, mint egy Bécs vagy Pozsony esetében. De nem gondolnám annyira vészesnek a helyzetet. Például a tömegközlekedés kimondottan jó, egyes városokhoz képest, ahogy azt az elöttem szóló is írta már.
2019. febr. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Milyen szempontból nincs lemaradva? A BKV tényleg nem olyan rossz, mint mondják, csak ugye minden közszolgáltatást szidni szoktak. Tisztaság szempontjából átlagos.
2019. febr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Brutálisan nincs.

Töm közi kiemelkedően jó.

Szemét nincs sok. Az is inkább koncentráltan a lakosság miatt.

Kultúra erős. Sokan turistát vonz.


Sajnos az utak tervezésénél nem látták előre, mint más nagy városban és szűk utcák vannak, ahol nagy a dugó. De ez nem csak a várost jellemzi, hanem az országot, mert BP-n van a legtöbb állás. És menekülnek oda az emberek az alacsony bérek elől. Ezért lesz egyre járhatatlanabb. A nem dolgozók meg az eü, oktatás miatt maradnak ott, mert vidéken, nehezebben hozzáférhető és színvonalban alacsonyabb.

A lakás árak kezdenek felzárkózni.

A kerékpáros élet fejlődik, és van hova, de nincs sok elmaradás.


Boltok, szolgálatások simán hozzák a színvonalat.


Mozgási lehetőségek - fejlődnek, van hova.

Uszodák nagyon jók. Közterületen van pár kosár pálya is, focira is van lehetőség. Fitness mindenhol van.

Nekem a mtb hiányzik. De az amblock Magyarországról.

Fizetések egy román kisváros szintjén vannak. Ebben bizony el van maradva.


Egyáltalán nincs brutálisan elmaradva.

2019. febr. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
36%
A kosz, a lepusztultság, a rendszeres és alapos takarítás és karbantartás hiánya egyértelműen szembeszökő. Tegnap délelőtt 11 és 12 között utaztam Metróval. Miközben az életerős jegyellenőrök (vagy kik) unottan csevegtek egymással, addig a mozgólépcsők hordták ide-oda az eldobott műanyag zacskókat és papirszemetet. A Kökin az épületbe vezető fedett hídon az ott éjszakázók után ottmaradt hullámpapir kartonok árválkodtak a szétdobált papirszemét társaságában, miközben az "őrszem" az unalomtól az ájulás szélén volt.
2019. febr. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nincs elmaradva semmilyen téren, a problémák, amikkel küzd a város, tipikus nagyvárosi problémák amik máshol is jelen vannak. A Kökinél pl. sokkal lepusztultabb helyeket tudok mutatni bármelyik európai fővárosban, hiszen tényleg mindenhol vannak ilyen helyek is, vonatpályaudvarok mellett pláne. Hogy példát is írjak, Róma Termini környéke még nappal is durva, nemhogy este.
2019. febr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
36%

A kérdés hogy mihez képest.

Ha megnézed hogy világvárosokban kb minden héten valahol fellép valami világsztár ahhoz képest Budapesten a nagy semmi van. Budapesten nincsenek nagy felhőkarcolók világcégek irodáival. Nincs csomó luxusmárkának boltja, ami más európai ténylegesen "nagyvárosban" alap. Szóval ha nem is brutálisan, de egyértelműen szembetűnően elmaradott város Budapest az európai nagyvárosoktól.

2019. febr. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
48%

"kosz, a lepusztultság, a rendszeres és alapos takarítás és karbantartás hiánya egyértelműen"


Az a baj 65%, hogy az előbb még borsodi voltál, most meg hirtelen pesti.

Erről írtam az előbb, hogy olyan furcsa, hogy te mindig ott vagy, ahol a kérdés játszódik

2019. febr. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Minden város más. Én Amsterdammal tudom összehasonlítani, Hollandiában éltem huzamosabb ideig csak.


Kezdjük ott hogy ott 850 ezer ember él kb, BP meg 2 millió. Ott több bicikli van mint ember itthon meg kb ha 1 a 100ból hobbi szinten biciklizik.


Ezért teljesen másak az infrastruktúrák.


BPnek jobb a tömegközlekedése, de Amszterdam jobban sétálható és biciklizhető.


Kb minden pontban külömböző, de nem elmaradotabb Budapest...

2019. febr. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"Az a baj 65%, hogy az előbb még borsodi voltál, most meg hirtelen pesti."

Nem mindenki van folyamatosan egy helyhez kötve. Én is fele-fele arányban vagyok miskolci és pesti, plusz éves szinten előfordulok Vas megyében, ezekkel a helyekkel kapcsolatos kérdésekre is szoktam válaszolni.

3-as voltam

2019. febr. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!