Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tehetek az alsó szomszéddal?

Mit tehetek az alsó szomszéddal?

Figyelt kérdés

Egy 4 éves és egy másfél éves kislánnyal élünk már 3 éve saját lakásunkban a férjemmel. A kisebb lányom most tanult meg járni. A nagy lányom óvodás. Az alsó szomszédunk egy ötvenes, gyermektelen házaspár. Heti rendszerességgel jön fel az alsó szomszéd, hogy dübörögnek a gyerekeim. Hol reggel 9kor mikor a kislánnyal duplóval játszunk, hol 6 órakor, mert a nagy lány bukfencezik a nappali szőnyegen. 3 műszakban dolgozik a férfi. Már a naptárba is írom, mert tudom mikor fekszik. Medtől- meddig alszik. Próbálunk mindent úgy csinálni, hogy ne legyen zaj. Seprek, mert a porszívóért is szólt, hogy 10 percenként megy. (Januárban 3 hétig betegek voltak a gyerekek és valóban gyakran használtuk orr szívásra, mondta hogy a hálójuk fölött megy, át vittem a nappaliba, hogy azzal se zavarjuk őket) matrac van a földön a nappaliban, hogy azon tudjanak a lányok táncolni, tornázni, eltettem a fa kockákat és a zenélős játékait a kislányomnak, nem eszünk rántott húst, mert nem merek klopfolni, dupla zokni van a gyerekeken, hogy papucs se kelljen, csak a nappaliban van tv-nk, amin délelőtt és délután nézhetnek csak a gyerekek 1 mesét. Jó időben a játszó téren vagyunk, de akkor meg az zavarja, hogy ugat a kis kutyánk. (Ami azért előfordul, mikor mászkálnak a szintünkön), minden hol szőnyeg van, kivéve a konyha. (Felvehető, kisebbek, de tényleg mindenhol) A férjem szerint már teljesen hülye vagyok. A helyi önkormányzatnak nincsen kikötött csendháborítási ideje sajnos.

Gyomor görcsöm van már, ha kopognak. Ráadásul teljesen lehetetlen időben jön fel. Ma például nem volt fél 7 és üvöltött a férjemmel, hogy szóljon rá a gyerekre, mert futkos. Szegény kincsem meg nem rég tanult meg menni és hát trappol. Hozzá teszem legkésőbb 9kor alszunk, de például már most elaludtak. (20:10-kor) Reggel fél 7kor kelünk, akkor visszük a nagyot oviba. Délután dél és 3 között szintén alszanak, utána megyünk sétálni vagy a nagyért az oviba. Teljesen kétségbe vagyok esve és megmondom őszintén félek is tőle. Nagy darab, magas férfi. Én meg java részt egyedül vagyok és ma tartotta az ajtót mikor a férjem beakarta csukni és szólt neki, hogy jöjjön vissza, ha tud normális hangnemben beszélni. Adjatok kérlek tanácsot, mert teljesen kétségbe vagyok esve. Ha kiesik a kicsi kezéből a kanál már félek, hogy mindjárt jön a szomszéd.

Köszönöm.


2019. febr. 21. 20:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
35%
családi ház, most még pénzt is kaptok a következő pulyáért
2019. febr. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
66%
Költözz családi házba, vagy a padlóra tegyél lépésálló hangszigetelést.
2019. febr. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Akármennyire is szeretnénk még 2 évig nem tudunk családi házba költözni. Sajnos! Ráadásul szeretünk itt lakni, jó a környék is.

"Pulyát" meg nem azért szülők, mert pénzt adnak érte.

2019. febr. 21. 20:55
 4/20 A kérdező kommentje:
Most mondja a férjem, hogy 2 centis hangszigetelés van a laminált padló alatt.
2019. febr. 21. 21:02
 5/20 anonim ***** válasza:
39%
Azt fontos volt leírnod, h gyermektelen házaspár. Ezzel burkoltan arra célozva, h esetleg irigyek a gyerekidre... Pedig nem! Egy ilyen pereputty valóban zavaró tud lenni. Tapasztalatbol mondom.
2019. febr. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Dehogy!

Azért írtam le, hogy gyermektelenek, mert szerintem nem tudják mivel jár két kis gyerek gondozása. Hogy éjjel-nappal felváltva sírnak mikor lázasak. Vagy bizony éjszaka is le kell többször húzni a wc-t, ha éppen megy a hasa, mert kalici vírusos... Stb..

2019. febr. 21. 21:46
 7/20 anonim ***** válasza:
44%
5# Ezt csak te olvastad ki a sorokból...
2019. febr. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
A leírtak alapján mindent megtettél, ami elvárható, még többet is. Egyedül talán a kutyaugatásra kellene kitalálni valamit, az tényleg zavaró lehet akár más lakók számara is. Porszívózni, klopfolni pedig nyugodtan lehet, az hozzátartozik a normál életvitelhez, maximum esetleg azt az időkeretet tartsd be, amit a társasház a zajjal járó munkálatokra előír, nálunk reggel 8-tól este hatig és szombat délelőtt lehet.
2019. febr. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
58%
Na nehogy már a saját otthonodban megmondják mikor mit csinálsz. Én elküldeném melegebb éghajlatra. Felettem is volt egy család, mindig trappolt a gyerek, de valahogy sose jutott eszembe, hogy ezt szóvá tegyem. Javasolj neki füldugót, többet pedig ne nyiss neki ajtót.
2019. febr. 22. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
60%
Én költöztem már el azért, mert felettünk rohangált két gyerek plusz egy kutya, szerencsére albérlet volt, így gyorsan leléptünk. Kikészíti az idegeket hogy nincs egy perc csend, nem tudod magad kipihenni, főleg, ha a három műszak miatt nappal is kéne aludnod. Olyan 3 hónapig bírtuk. Ha újra ez lenne újra költöznék, sajátot csak családit vennék, de érdekes most is van két gyerek a fejem felett, de semmit sem hallok belőlük. A 2 cm szigetelés ezek szerint nem elég, tegyél vastagabbat, vagy pluszba szőnyeget.
2019. febr. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!