Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Én vagyok túl háklis, vagy a...

Én vagyok túl háklis, vagy a lakótársam tényleg túlzásba viszi?

Figyelt kérdés

Sosem éltem még lakótárssal (idegenekkel), de nemrég kiköltöztem külföldre és itt olcsóbb így.


Egy három szobás lakásnak lettem a főbérlője, azaz én bérlem az egész lakást, a többiek nekem fizetnek, mindenki külön szobában van.


Az egyik lakótársam, egy német srác, aki egyébként tök értelmes (értsd: nem állít haza részegen, nem bömbölteti a zenét, nem drogozik) viszont ennek ellenére kezd az agyamra menni, a barátnője miatt.


Mióta beköltöztem, a barátnője egyre többet van itt. Most már gyakorlatilag minden nap átjön, hétvégén kb végig itt van, hétközben meg az a rendszer, hogy éjjel megszólal a csengő, a srác beengedi, aztán van, hogy utána még a konyhában beszélgetnek, kajálnak, sokszor hajnali 1-ig, fél 2-ig. Nem üvöltve, tök normális hangnemben, de mégis behallatszik a szobámba, ami elég zavaró, ha az ember éppen már készülne aludni.


A szobájukban is beszélgethetnének, ami nem hallatszana át, de most menjek ki, és küldjem be őket?


Ami ennél jóval zavaróbb, ha szexelnek, az is áthallatszik néha. Szintén éjjel.


Hétvégén ebédidőben szintén lefoglalják a konyhát kb fél 12-től délután 2-ig, szóval az ember nem tud normális időben ebédelni sem. Ha főznének, akkor még oké lenne, de kb délután 1-kor már végeztek a kajálással, utána már csak traccsparti van, meg youtube-videók nézegetése mobilról, meg röhögcsélés.


A rezsit, fűtést, ilyesmit átalányban fizetjük, nem hiszem hogy költség oldalról nagy különbséget jelent, hogy itt van-e a csaj vagy nem, inkább az együttélés szempontjából tartom rossznak. Persze kirúghatnám a srácot a barátnőjével együtt, de ezt azért nem szeretném.


Mindenképp meg fogom beszélni vele ezeket, mert engem idegesít, de azért érdekelne, ti hogy látjátok: tényleg hülyén csinálja a srác, vagy csak én nem szoktam hozzá az idegenekkel való együttéléshez?



2019. febr. 24. 00:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hm, nem fekete-fehér a dolog.

Pl. természetes, hogy a konyhát mindenki ebédidőben akarja használni. Szerintem nyugodtan menj ki olyankor te is, főzz, ha akarsz, egyél az asztalnál, ha kész az ételed. Szerintem nem veszik rossz néven, hogy te is kint vagy, ill. ha igen, akkor bemennek a szobájukba. Viszont te is fogadd el, hogy nem egyedül vagy a konyhában.

Azt finoman szóvá lehetne tenni, hogy késő este lehetőleg inkább a szobájukban beszélgessenek, ne a konyhában, mert a konyhából behallatszik, a szobából meg nem. Persze, ha együtt vacsoráznak, akkor addig nyilván legyenek kint, csak utána lehetőleg menjenek be.

A hangos szexért én nem szólnék, engem az ilyesmi nem zavar.

2019. febr. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mindenképp ülj le vele beszélni, nyugodtan. Ha értelmesek alakulni fog a dolog, a fiúval beszélj, akkor mikor nincs ott a lány.
2019. febr. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!