Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Más országokban is ennyire...

Más országokban is ennyire jellemző a rossz szomszédi viszony vagy ez magyar sajátosság?

Figyelt kérdés

Több a rossz szomszédi viszony mint a jó, legalábbis ezt tapasztalom itthon mindenhol.


Más országokban ugyanez a helyzet? Vagy itthon miert ennyire lehetetlen a normális együttélés?


2019. márc. 3. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
mindenhol vannak rigolyás emberek. németeknél is elég gyakori, hogy minden kis szarért feljelentik a másikat.
2019. márc. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Jó kérdés.

Én falszomszédom párzási hangokat ad ki éjszaka, mikor átdörömböltem, akkor visszadörömbölt és elkezdett ordítani "mi a faszt ütőd a falat éjszaka? Mindjárt átmegyek és megfolytalak.". Leejtettem a telefonom, hajnalba elkezdett megint ordítani, hogy nem lehet aludni. Korábban kelek mint ő, az óra ébreszt, akkor is üvölt. Xd


Amúgy a falat szétfurkálta, és elvesztette a hangszigetelési funkcióját, az is áthallatszik a ha valaki fingik.

2019. márc. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az osztrákoknál rosszabb. Nekem azért szólt az osztrák szomszéd hogy ne nyissam ki bukóra a konyhaablakot mert úgy szombaton délben mikor az ebédet főzi pont a szemébe süt a visszavert napfény, de a redőnyt nem akarja lehúzni mert akkor sötét lesz. Meg itt ha teljesen szabályosan megállsz egy ház előtti parkolóba rögtön ott terem az osztrák ürge hogy ott tilos megállni rendőrt fog hívni. Persze sosem hívnak rendőrt, csak blöffölnek. Régen egy másik faluban meg azért szólt az osztrák szomszédom hogy túl magasra megnőtt az almafa, neki ez így nem tetszik vágjam ki. Én mint friss osztrák lakos megijedtem és hétköznap munka után kivágtam. Erre ő meg kihívta a rendőrséget, hogy csendháborítok, a rendőrség nem csinált semmit, de utána még az ottani jegyzőnél is feljelentett.
2019. márc. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem teljesen normális szomszédaim vannak.

fiatalkoromban volt egy szomszédlány, aki minden nap üvölttette a zenét, mikor az anyja nem volt otthon.

nem lehetett vele mit kezdeni. akkor még az volt a szabály, hogy este 10 ig azt csinálsz, amit akarsz.

örültem, mikor elköltöztek. De rajta kívül nem volt semmi gond szerintem senkivel, pedig laktam egy pár helyen már.

2019. márc. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

Múltkor néztem egy videót, amiben tipikus amerikai középosztálybeli kisvárosban a videón szereplő illető tűzijátékból összerakott rakétavetőkkel "lövöldözött". Elgondolkoztam, hogy biztosan nagyon szerethetik a szomszédok.


Összességében nehéz kifogni jó szomszédot, mert az emberek mindig a maguk érdekét nézik csak. Nálunk a szomszéd egyszer tartott egy igazi ordítós, veszekedős estét, az egész család húzta a száját mintha minden nap ez lenne. Vagy ugyanaz a szomszéd reggel 9-10 körül átjött, hogy ne vágjuk a fát, mert ő még aludna. Előtte este 11-kor meg nekiállt füvet nyírni mikor mi aludtunk volna.


Panelban most még rosszabb, mert még azt is hallom, ha valaki fingik 3 emelettel fentebb.

2019. márc. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%
Nálatok ez valami kényszer, hogy állandóan a fingást hozzátok fel áthallatszó zajként? :D
2019. márc. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!