Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit gondoltok azokról a...

Mit gondoltok azokról a magyarokról, akik nem tudnak magyarul (mert szlovákiaiak)?

Figyelt kérdés
A testvéremnek félig szlovák és félig magyar a felesége, de csak szlovákul tud beszélni. A szülei sem beszélnek egyáltalán magyarul, pedig az apja magyar, de már ő is Szlovákiában született. Van, aki például hazaárulónak tartja őket?

2019. márc. 9. 16:47
1 2
 1/13 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Az efajta alkalmazkodás a többségi nyelvhez gyakori. Ez nem hazaárulás, kényszer a jobb életkikátások miatt. Van, amikor spkntán elkopik a nyekv, mert a gyereknek nincs hol gyakorolni.
2019. márc. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

????

Miért lenne valaki haza áruló, aki föleg politikai okok miatt elszakad magyarországtól, és ezért integrálódott egy másik országba?


Az ö hazája hívatalosan nem Magyarország, és néhány generáció után a szokások is megváltoznak.

2019. márc. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

Jé, ilyenkor hirtelen mi is magyarok vagyunk, amikor fel lehet tenni a "haazáruló, nem tud magyarul" lemezt?

Mert többnyire csak olyan véleményeket szoktam itt látni, hogy "a Határ melletti szlovákok honnan tudnak magyarul?", illetve pár cifrát, amit most nem írok le.


Nem lehetne békénhagyni végre a határontúli magyarságot?

2019. márc. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%

Ők Szlovákiában születtek, Szlovákiában nőttek fel, szlovák környezetben, többnyire szlovák gyerekek között. Ezért nekik Szlovákia a szülőhazájuk!

Mi közük Magyarországhoz? Miért is lenne hazaáruló? Ezt nagyon nem értem! Kb. annyi közük van Magyarországhoz, mint az angolszász protestánsoknak Angliához. 10-20 generációval ezelőtt esetleg volt közük az "óhazához".

2019. márc. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Semmi közük Magyarországhoz még azoknak sem, aki tud magyarul, de nem itt dolgozik. Máshol születtek, máshol élnek, máshol adóznak, máshol nőttek fel. Az őseik is ott éltek. Nekik Szlovákia a hazájuk. Van, aki életében egy percet nem dolgozott és élt Magyarországon. Neki pl. mi köze van az országhoz? Miért lenne hazaáruló? Nem vágom.
2019. márc. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
11%

Azt, hogy nem magyarok, mert szlovákok.

Aki Szlovákiában született az szlovák. Aki Magyarországon, az magyar.

Ezen nincs mit túlgondolni.

És nemzezi érzelmű kérdést kreálni belőle is ostobaság. Magyarországon a falvak elnéptelenednek, a határon túli "magyarok" akár "haza" is költözhetnének, ha olyan kegyetlen a sorsuk.

2019. márc. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
14%
Nem egészen értem a kérdést...Legalább is én egy olyan embert, aki külföldön született, az ottani szokásokat követi, illetve az ottani nyelvet beszéli, nem nevezném magyarnak. Vagy ennyi erővel én meg követelhetném az orosz állampolgárságot, mert az apai nagyanyám dédnagyszülei onnan származtak?
2019. márc. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó, ez nem így van.

Akinek legalább egyik szülője magyar nemzetiségű, anyanyelvű, az félig magyar. Ha mindkettő, akkor teljesen.

Tök mindegy, hogy Magyarországra, Szlovákiába, vagy Ugandába születik.

A határontúli magyarok is teljes joggal vallhatják magukat magyarnak, ha legalább az egyik szülőjük magyar.

(Kikérem magamnak, nem szlovák vagyok, aki tud magyarul, hanem magyar, aki tud szlovákul)

2019. márc. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

juj, szerintem nagyon buta válaszok érkeztek.

aki szlovákiai magyar, és magyarnak érzi magát, az magyar. csak történetesen ott született.

hogyha magyarok a felmenői, de nem tud magyarul, és nem is magyar állampolgár, és nem is érzi magát magyarnak, akkor szerintem nem magyar, csak magyarok a felmenői.

szerintem az számít nagyon,hogy 1. mi az állampolgársága 2. milyen a származása 3. minek érzi magát 4. melyik nyelvet beszéli

én pl. magyarnak érzem magam, de van bennem zsidó, szlovák, és még ki tudja, mi. de ezeknek egyáltalán nem érzem magam, csak magyarnak. az számít, aminek érzi magát az ember. ha nem érzi magát valaminek, akkor nem érzi, nem lehet ezt senkin számonkérni.

2019. márc. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést, mert sokak szerint már az is hazaáruló, aki Nyugat-Európában próbál szerencsét.
2019. márc. 9. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!