Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti jóban vagytok a szomszédait...

Ti jóban vagytok a szomszédaitokkal?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok rosszban velük, de nem igazán társalgunk. Egyszerűen nincs miről. Köszönés és kb. ennyi.

Az egyik szomszédunk egy nyugdíjas tanár, aki kb. 30 éve feljelentett minket azért, mert téli időszakban a kéményünkből feléjük megy a füst. Hihetetlen, de tényleg így volt. Azóta csak vagyunk...


A másik szomszédunk maszek autószerelő, akivel nem is nagyon lehet másról beszélni, csak az autókról, ami engem nem igazán érdekel. Egész héten berreg, zörög, ordibálnak, még vasárnap is. Tele van minden autóval, sokszor még majdnem én kérek elnézést, ha a házam elé akarok állni.


El vagyunk a szomszédok nélkül, de azért nekem azért mégis fura egy kicsit.

Lehet, hogy velünk van a baj, bár mi egyiket se bántottuk, és szívesen segítünk egy vadidegennek is, ha tudunk.


2019. márc. 13. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen normális. Vagyis a te részedről. Nekünk (sarki házban lakunk, kertes) 2 szomszédunk van, az egyikkel jól megvagyunk, egyszer át is jöttek cseresznyét szedni hozzánk, a másikak meg kivágták sunyiban a ház elé, a járda és az út közötti részre ültetett tujáinkat, majd egyszer feljelentettek minket mert nem volt 3 cm alá nyírva a fű, ja meg a szemetet átdobálják rendszeresen... Ráadásnak ha kinn is akarsz lenni kicsit pihenni a kertben 10percnél több nem lesz, mert olyan hangosan ordibálnak, hogy a melletted ülőt nem érted, hogy mit akarna mondani....
2019. márc. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

En akarmelyikkel allok szoba, legkozelebb mind bekopog vmit kérni.

Persze soha nem adják vissza, de szerintük en is mehetek ha kell kàve vagy letra akarmi. Szerintük az a norma hogy hol en kerek vmit hol ők tőlem. Csak ugye az a franya merleg hogy ebbol az lesz hogy mindegyik a nyakamra jàr es arra kivancsiak milyen értékeim vannak a lakasban.

Szoval en is max köszönök es menekülök.

2019. márc. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

egyik oldal igénytelen, alpári de irtó cuki és földönjáró nép..velük könnyű jóban lenni, rendszeres az összejárás..


másik oldal meg sunyi, pereskedő, utánzó, de a gyerekeik aranyosak, szakítottak a szülők mentalitásával, szerintem hamarosan ott is béke lesz..

2019. márc. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Köszönünk egymásnak, ha találkozunk és ennyi.
2019. márc. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Autószerelő szomszéd?? Jézuska.

Mivel én is olyasmi vagyok, csak nem otthon, élni nem tudnék olyan környezetben. Ha otthon is kell szerelnem, még a kalapácsos melókat is pajszerral, préssel, xy erőkarral oldom meg.


Én most költöztem kertes házba, az egyik szomszédom egy aranyos nénike a bolond kutyájával(akit mindig tömök valami jutalomfalattal(nem a nénit)), szembe egy fiatal traktoros srác lakik, aki már segített kihúzni a ganéjból most télen traktorral, vittem neki vagy 10 kiló szaloncukrot, lehet, cukorbeteg lett azóta...

A másik szomszéd egy fura család, 2 kis gyerekkel, a pali mindig laposkúszásban mászkál, nehogy észrevegyem, a felesége köszönöm, mosolyog, olyan kedves mély, búgó hangja van, kb a Gobbi Hilda hozzá képest egy szoprán operaművész, de remélem már idén el tudok húzni innen, csak vegyék meg a házat. :(

2019. márc. 14. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát igen, megmondom őszintén, egyre nehezebben viselem az autószerelő hülyeségeit. A nagy zajt, az állandó jövés-menést, kiabálást.


Ha megyek az utcára füvet nyírni, akkor tuti, hogy útban van egy-két autó, és ilyenkor én érzem kellemetlenül magam, hogy arrébb kell állni.


Az a baj, hogy egy kicsit elszállt velük a ló (A feleségével együtt). Azt hiszik, hogy övék az egész utca. Sokan jópofiznak velük az utcában, mert ha gond van valamelyikük autójával, akkor soron kívül megcsinálja nekik, apró pénzért.


Elhiszem, hogy szereti a munkáját, és ebből él, de azt hiszem, vannak határok.

Nem akarok velük összeveszni, haragban lenni, de egyre türelmetlenebb vagyok velük szemben, és azt hiszem, érik a beszólás.

2019. márc. 14. 08:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is csak köszönök.Itt laknak, attól nem kell nagy barátságban lenni. Bár elég közel vannak, nincs hosszú feljáró, így több közeli szomszéd is jut sajnos...

Csak az irritál, hogy az egyik szomszéd rokon, szinte velünk él.

2019. márc. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!