Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Laktál már együtt külföldiekke...

Laktál már együtt külföldiekkel? Mi a baj a külföldi lakótárssal/szobatárssal?

Figyelt kérdés
A koliban majdnem külföldi (szír) szobatársat kaptam, de végül magyarokkal kerültem össze és szimplán a külföldi részlegen kaptunk szobát. Sokan már ettől is kiakadtak, hogy úristen mi lesz ott, cseréljem el, undorítóak, retkesek, hangosak stb., de végül nem volt semmi probléma. Most albérletet keresek és engem igazából most sem zavarna, ha külföldivel kellene együtt laknom. Persze, biztosan van közöttük is “rossz” lakótárs, aki nem takarít, lop, rendetlen stb., de ilyen a magyarok között is lehet. Aki lakott már együtt külföldivel, miért vannak ennyien ellene? Tényleg megbánja az ember?
2019. márc. 19. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Megmosolyogtató volt a bevezetőd. Tudod volt az a plakát 3 éve, hogy - Mi egymást is utáljuk, nemhogy téged - !!! Szerintem ez kb. mindent elmond.
2019. márc. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Metionin ***** válasza:
89%
Igen, egy szobában is és úgy is hogy egy koliban, az alattunk lévő folyosó volt a külföldieké. A szobatársaimmal sosem volt baj (volt costa-ricai, lengyel, olasz, izlandi) de az alsó folyosóval sajnos igen. Utóbbiak arabok voltak olyan országokból ahol a nők kvázi tárgyak és elég gyakran volt abból konfliktus, hogy random fogdosni kezdtek lányokat kint van a haja = k.va alapon. Következő évtől beköltözéskor valami tájékoztatót tartottak nekik hogy ezt a fajta viselkedést mellőzzék, különben repülnek. Ami engem különösebben zavart bennük, az az állandó hangos zene volt éjszakába nyúlóan, abban a koliban sokan dolgoztunk is és szerettünk volna néha aludni. Meg amikor imádkoztak 2 óránként valami ünnep miatt, bár azt a pár alkalmat kibírja az ember, a mindennapos főzős buláj viszont tényleg szar volt. Amúgy feketék is voltak sokan de velük nem volt sosem probléma, úgy átlagban szerettek beszélgetni. Összevetve igen, van olyan külföldi diák akinek a kultúrája nekünk zavaró de ugyanígy van akivel tök normálisan lehet lakni. Előre ítélni felesleges, mi is kaptunk egyik évben arab szomszédokat, az előző évek alapján gondoltuk, na viszlát alvás de kiderült hogy ők pont nem vallásosak és nem bulizósak.
2019. márc. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Fú, elég sok nációval laktam már együtt, köztük japánokkal, arabokkal, négerekkel is. Tapasztalatom szerint abszolút személyfüggő a dolog, nem igazán attól függ, hogy ki milyen nemzetiségű. Volt egy bunkó iráni, egy rendetlen német és egy hangos szerb, te a többiekkel nem volt komolyabb gond.
2019. márc. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgy teszed fel ezt a kérdést mintha két külön állatfaj lenne a "külföldi" meg a magyar. Ember ez is, az is. Nem az állampolgárságán múlik hogy együtt tudtok-e élni. Pörgess bele ebbe a kategóriába, milyen pitiáner lakótársak vannak..
2019. ápr. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!