Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek Angliában jó...

Szerintetek Angliában jó élni, eltekintve a fizetéstől?

Figyelt kérdés

Szerintem retek ország.

Rossz, depressziós idő mindig.

Tartózkodó, lehangolt emberek mindenhol...vagy alkoholisták akik balhéznak.

Kicsi házak, kicsi szobák.

Semmit nem lehet csinálni.

Lehetetlen ismerkedni, szocializálódni.

Nagyok a kiadások még a fizetéshez viszonyítva is.

Összességében sztem nem éri meg.

Inkább Németország, Franciaország, Ausztria.


Mi a véleményetek ezzel kapcsolatosan?


2019. ápr. 2. 14:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Hát ha neked Németország jó a sok bevándorlók között,akkor hajrá mehetsz. Tőlem.
2019. ápr. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Én nagyon utáltam ott élni, pedig jó munkahelyem volt, jó fizetéssel, sok szababdidővel, folyékony nyelvtudással. Én az emberek miatt nem éreztem jól magam, az angoloknál kevés kétszínűbb, felsőbbrendűségi komplexussal megáldott bunkó néppel találkoztam eddig. Hányok ettől az udvariasságba burkolt passzív-agresszív stílustól, amit a többség képvisel. Lettek haveri kapcsolataim, de inkább más nemzetekből. Az időjárás meg a kaja minősége se volt jó, de az annyira nem szempont számomra. Én áltöltöztem végül Írországba, az időjárás és a kaja maradt olyan, amilyen, de az emberek miatt ég és föld a különbség az életminőségemben, nagyon szeretek itt élni és egy darabig nem megyek sehová. Én nem költöznék se francia, se német nyelvetrületre, innen majd Spanyolország felé irányulok, de csak amint elértem azt a szakmai szintet, amivel ottt is legalább olyan jól tudok keresni, mint itt.
2019. ápr. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2


Köszi a választ.


És is hasonló cipőben járok. Képtelen vagyok megkedvelni az embereket. Igen, lenézésüket kedvességgel palástolják és ez nagyon idegesítő tud lenni. De a legrosszabb az amikor az idegenellenességüket próbálják palástolni...az gyakran nem is sikerül nekik és olyankor olyan szánalmasak szegények...


Én is azon vagyok hogy szakmai szinten eljussak egy darabig ami most pont, hogy jól megy mert itt a pénz és a munka az legalább tisztelve van ha más nem is. De aztán húzok normálisabb országba ahol az ember emberekkel van körülvéve

2019. ápr. 2. 14:54
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem azt hogy mindig van mit csinálni, egyszerű A-ból B-be eljutni, sok a lehetőség, képzés stb.Bár tegyük hozzá hogy én kisvárosból költöztem Londonba tehát valószínűleg Pesten ugyan ez lett volna az élményem. A ház árak irreálisak ahhoz képest hogy mit kapsz viszont ez vidéken már más. Vannak szar környékek de hol nincs és koszos utcák is. Sok féle embert ismertem meg, új kultúrákat fedeztem fel, új ételeket, szokásokat.
2019. ápr. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4


London más világ. Ott sokféle ember van valóban. Ha csak angolokkal kell élned az teljesen más tapasztalat.

2019. ápr. 2. 16:04
 6/12 Vree ***** válasza:
A tesóm hasonlókat mondott, kifogásolta még, hogy nincs olyan hely, aminek lenne karaktere, ha átautózol a szomszéd városba ugyanaz a kávéházlánc, ugyanaz a szupermarket, ugyanazokmaz épületek. Állítólag munkavállalóknak sem kedvelt célpont már, mert telítve van ilyen szinten, és inkább elmennek az emberek, mint jönnek.
2019. ápr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ja meg nyilván a tömegközlekedés, orvosi ellátás és fogászat kimaradt.


Ezekkel sincs túl jó tapasztalatom.

2019. ápr. 3. 11:53
 8/12 anonim ***** válasza:

Én egy évig éltem kint, nagyon jól éreztem magam. Vidéken laktam, egy kis faluban Oxfordshire-ben. Alig volt külföldi rajtam kívül, szinte látványosságnak számítottam ott, de nagyon kedves volt velem mindenki. Dolgozni városban dolgoztam, ott már erősen multikulti volt, de nagyon jófej társaság volt ott is.


Én azért tudtam mit csinálni bőven. Vonattal bejártam az országot keresztbe-kasul, bőven volt látni és tennivaló, a helyi kiscsapat sunday league meccseire kijártam, szép időszak volt.

2019. ápr. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Londonban élek, több mint 3 éve. Egy pici szobát bérlek egy retek házban, amire a fizum fele elmegy. Az nembereket én sem csípem itt, vagyis nekem sem sikerült szocializálódni, vagy új barátokat szerezni. De ezeken kívül nincs másra panaszom. Jobb mint otthon (nekem) ez bőven elég. Német-francia nyelvet nem beszélem, és azért nem vagyok hajlandó megtanulni, hogy egy próbát tegyek, és nem akarok mindent eldobni, és előröl kezdeni egy új bevándorló életet egy másik országba. Itt Angliában nem volt egyszerű számomra beilleszkedni, nem akarom végigcsinálni megint.
2019. ápr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem igen.


"Szerintem retek ország." - Rengetek a zold, elegge tisztan vannak tartva a varosok, a videk, szerintem ez semmikepp nem nevezheto reteknek.


"Rossz, depressziós idő mindig." - Valoban gyakrabban esik, de depressziosnak semmikepp nem neveznem ezt a valtozo idojarast. Zuhog az eso, 5 perc mulva gyonyoruen sut a nap, szemely szerint en ezt elegge elvezem.


"Tartózkodó, lehangolt emberek mindenhol...vagy alkoholisták akik balhéznak." - Bar szerintem is eleg sok az alkoholt vagy drogokat tulzottan fogyaszto ember, az egyik legketszinubb nemzet es valoszinuleg minden egyes nemzetet alsobbrendunek gondolnak, megis mindenhol kedvesen szolnak hozzad. Ez a mindennapokban szerintem inkabb elony.


"Kicsi házak, kicsi szobák." - Ez valoban igaz a klasszikus angol sorhazakra, viszont a normalis kulonallo hazak nagy resze egyaltalan nem kicsi.


"Semmit nem lehet csinálni." - Ez attol fugg, mi szamit neked valaminek. En egy 100000 lakos koruli varoskaban elek, maga a varosban rengeteg szorakozasi, kikapcsolodasi lehetoseg. Emellett 1 oran belul van London legfontosabb reptereibol 3, ahonnan gyakorlatilag barhova el lehet jutni es azt csinalni, amit szeretnek. Egyetlen akadaly csakis a penz lehet.


"Lehetetlen ismerkedni, szocializálódni." - Az angolok koze beilleszkedni kulfoldikent valoban nem egy konnyu, ha nem lehetetlen feladat, de ha jol megnezzuk a kulfoldi nem is akar beilleszkedni. Lengyel, magyar, portugal, nepali, stb. mind keresi a sajat nepet, nem fogadja el teljes mertekben az angol nezopontokat, nem tanulja meg rendesen a nyelvet, el akar idovel koltozni, stb.


"Nagyok a kiadások még a fizetéshez viszonyítva is." - Ez gyakorlatilag mindenhol igy van.


"Összességében sztem nem éri meg." - Emberfuggo.


"Inkább Németország, Franciaország, Ausztria." - Bar egyik orszagban sem tartozkodtam eletvitelszeruen, Ausztriarol el tudom kepzelni, hogy jobb legyen, mint Anglia.

2019. ápr. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!