Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért képzeli azt a szomszédom...

Miért képzeli azt a szomszédom, hogy nevelheti az én gyerekeimet?

Figyelt kérdés

7 és 4 éves fiaim vannak, akik nem hazudok, elég pörgősek. De egy gyereknek mi is lenne a dolga? Sorházban lakunk, így tele vagyunk szomszédokkal.

Tegnap délután mivel ilyen szép idő van kiengedtem őket a hátsó udvarra játszani, én meg a szobából ki-ki néztem rájuk. (el van kerítve, semmi veszélyes nem kerülhet a kezük közé). Erre 1x csak hallom, hogy a szomszédom teli torokból üvölt velük, hogy ilyenkor ne játszanak és ne kiabáljanak jjáték közben, mert nála van a pár hónapos unokája és alszik.

Kimentem, hogy mi ez a kibalás, erre én is le voltam hordva, hogy ha nem bírom megnevelni őket akkor majd ő megteszi. Szerintetek normális a nő? Az én gyerekeimnek attól már joguk sincs kimenni a szépidőben, hogy itt az unokája? Az enyémek laknak itt, az unokát meg vigyék haza a szülők aludni, nemde?

Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben? Sajnos vagy nem én nem vagyok egy veszekedős típus, így behívtak a gyerekeket. Vagy szerintetek mit kéne tennem?


2019. ápr. 2. 17:39
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
86%
Azok a gyerekek már elég idősek, hogy elkezdjék megtanulni a társas együttélés szabályait. A szomszédodnak teljesen igaza volt. A te gyerekeid, hallgasd te a visításukat, mást ne kényszeríts rá.
2019. ápr. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim válasza:
15%
Az ilyeneket el kell engedni. Hadd dumáljon csak, te attól nyugodtan engedd ki a gyerekeidet, ez rohadtul nem az ő dolga. Ha az én gyerekemet próbálná nevelni egy ilyen némber, biztos elküldém az anyjába..
2019. ápr. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
90%
És pontosan ti vagytok azok az anyuka-típusok, akik a mai beleszarós, mindenkin átgázolós, bunkó kölykök/fiatalok utánpótlását nevelitek ki. Gratulálok hozzá.
2019. ápr. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 A kérdező kommentje:
Abszolút nem úgy nevelem őket. 1, nem visítottak (talán picit hangosabbak voltak), 2 megtiltotta, hogy abszolút a saját kertrészünkbe kiengedjem őket.
2019. ápr. 2. 17:46
 5/66 anonim ***** válasza:
86%
B asszus miért kéne a gyerekeid kiabálását mindenkinek eltűrnie? Egy kisbabára sem vagy tekintettel? A te dolgod, hogy elmondd a gyerekeidnek, hogy a hangoskodás zavaró másoknak, maguktól nem fogják megtanulni.
2019. ápr. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 A kérdező kommentje:

Elmondtam nekik, nem is visítottak, de melyik ócodás-kisiskolás fog suttogni?

Azért mert azt a babát a lusta anyja idedobja a nagyanyjához az enyémek ki se menjenek a saját udvarunkba? Vigye haza aludni...+mikor az enyémek voltak kicsik, miattuk se állt vigyázba az egész házsor.

2019. ápr. 2. 17:56
 7/66 anonim ***** válasza:
88%

Na álljunk meg. A te gyereked miért "értékesebb" mint a szomszéd gyereke? Miért vagy ilyen prosztó nyomorult, aki tényleg nem neveli meg a kölykeit?

Tanuljanak meg normálisan játszani, normális hangerőn beszélni. Jól mondták, te vagy a gyönyörű példája annak, hogy lesznek a mai gyerekek/fiatalok mindent semmibe vevő nagyobb öntudatú mint eszű kis xarháziak.

Neveld meg a kölykeid. Bár látom nálad ez nem játszik..mert hasonló nevelést kaptál.

2019. ápr. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 A kérdező kommentje:
Értem én, de ez még mindig nem a szomszéd gyereke. Aludhatna otthon is, csak azért mert ide van vágva mi álljunk vigyázba. Értem én.
2019. ápr. 2. 18:10
 9/66 anonim ***** válasza:
94%
Hát pedig nincs igazad. Pont ennyi idős unokáim vannak, 7 és 4 évesek, lányok. Szintén társasház. Hangosak, elevenek, játszanak. De ha szólok nekik, hogy a szomszédban alszik a szintén vendégként ottlévő kisbaba, érdekes módon megértik, hogy most csendesebben játszanak, utána majd átmehetnek hozzá, ha felébred. Nevelés kérdése. Mi az, hogy vigye haza aludni, mert ti laktok ott? Szerintem ilyen szempontból tökmindegy, ki lakik ott és ki nem. Nálunk egyik sem, mégis megértik, pedig mint írtam, tudnak visítani rendesen az udvaron.
2019. ápr. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
93%
Le lehet pontozni nyugodtan. Szerintem mindkét félnek igaza van. A szomszéd ne kiabáljon hanem próbálja meg először rendesen elmondani a gyerekeknek, vagy ha gyerekek nem értik meg akkor szülőnek, hogy mi a probléma. Nem tudom mennyire voltak hangosak a gyerekek de te is elmagyarázhatnád neki szépen hogy egy kisbaba alszik a szomszédban biztos megértenék.
2019. ápr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!