Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Beperelhetem ezért a szomszédom?

Beperelhetem ezért a szomszédom?

Figyelt kérdés

Az alattunk lévő lakásban albérlők laknak. Koszosak, büdösek, retkesek, hangosak. 42 nm-en, még egy nagytestű kutyát is tartanak, ami állandóan ugat. De nem is ez a lényeg. Tele jött a lakásunk ágyi poloskával, ami tőlük indult. Náluk jelentek meg előszőr, utána az ő mellettük lévő szomszédnál, azután nálunk. 2*25 000 volt az írtás, plusz a vadonatúj ágyat kénytelenek voltunk kidobni, annyira beleették magukat a bogarak. Az is 90 000ft.

Egyértelmű hogy ők hozták be a kártevőket, mert itt sosem voltak, ezek meg nem takarítanak, nem tisztálkodnak. Nem rejtett erőforrásokról van szó, hanem ők inkább white trash-ek.

Peres úton követelhetem a lakás tulajdonosától, hogy amit az albérlői okoztak nekem kárt, azt térítse meg?



2019. ápr. 2. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Perelni mindenért lehet de van amiért nem érdemes.

A te esetedben annyi elég lenne védekezésként hogy bizonyitsad be hogy toluk jott az agyi poloska. Erre bizonyíték meg nem létezik.

2019. ápr. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Bár átérzem a haragod, mert már 3x volt dolgom ágyi poloskákkal, azt muszáj kihangsúlyoznom, hogy ezek a rovarok NEM kosz-függők, nem csótányok. Egy vegytiszta lakásban is ugyanúgy megjelennek, mert ezek VÉREN élnek. Bármikor és bárki hazahurcolhatja őket, egyáltalán nem lehettek benne 100%-ig biztosak, hogy tőlük jöttek, úgyhogy ezért sajnos nem tudsz perelni. Nem bizonyítható.

Mi is tiszták és rendesek voltunk mindig is, mégis 3x volt szerencsénk ezekhez a dögökhöz.

Kétszer szerintem hozzánk is csak átjöttek, egyszer viszont szinte 100% biztos, hogy valamelyikünk vitte haza. Pont akkoriban kaptunk egy bútort egy távoli ismerőstől, ami neki már nem kellett. Jó állapotban volt, tehát elfogadtuk, tudtuk épp hova rakni és jól is jött. Azt persze nem tudhattuk (erről általában szeretnek mélyen hallgatni az emberek), hogy náluk volt-e élősködő vagy sem. De nálunk utána lett. És hiába kérdeztük meg gyanakodva, tagadott. Szóval ki tudja...

2019. ápr. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
24%
Ha valoban agyi poliska lenne,akkor az egesz lakast atfujjak es tobb hetig nem mehetsz haza.
2019. ápr. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó. Hányszor voltatok poloska fertőzöttek?

Sőt, azt is elárulom, hogy házilag is ki lehet őket irtani. 2x sikerült.

2019. ápr. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha bérlő, akkor dobasd ki a tulajjal.
2019. ápr. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!