Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az tényleg baj volt, hogy...

Az tényleg baj volt, hogy lefényképeztem valaki kutyáját, mert szimplán megtetszett? Semmi rosszat nem akartam, erre feljelent?

Figyelt kérdés

Sétáltam az utcán, az egyik kapuban ott volt két cuki németjuhász. Oké nem szabad benyúlkálni, meg saját felelősségre, ezt tudom. Megsimogattam, meg annyira szép volt, ez a hosszúszőrű, hogy csinlátam egy képet róla.


Meglátott egy szennyvizes munkás és bejelentést tett a rendőrségen, hogy abban a házban nem laknak, én biztos be akartam törni, meg azért készítettem képeket, meg a kutyákat elkábítani.


Többet. Nem csinálok ilyet, az tuti.



2019. ápr. 8. 12:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
És mi lett belőle? Behívott a rendőrség?
2019. ápr. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem csináltál rosszat.

Feljelentést bárki tehet, esetleg egyszer kihallgatnak, de a nyomozási szakaszban el fog hasalni az ügy, mivel nem történt bűncselekmény.

Cserébe meg te feljelentheted azt a tagot rágalmazásért. Mert ő viszont ezzel, hogy meggyanúsított, tényleg bűncselekményt követett el.

2019. ápr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Metionin ***** válasza:
100%
Én nem csinálnék belőle ügyet de hát nem mindenki ilyen. Ha ott lett volna a tulaj, meg lehetett volna kérdezni hogy lefotózhatod-e, szerintem csak extrém esetben mondta volna hogy nem (pl. tenyésztő és fél hogy a kutya képét illegálisan felhasználják szaporítós hirdetésekhez). De így hogy nem is a tulaj jelent fel, nincs mit tenni, ha megkeres a rendőrség, elmondod hogy nincsenek rossz szándékaid csak tetszett a kutya és annyi. Nem hiszem hogy komoly eljárás lesz belőle.
2019. ápr. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%
Te még nagyon gyerek lehetsz...mi alapján kapnának el?
2019. ápr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

Mondjuk annak én se örülnék, ha az én kutyáimat valaki az utcáról simogatná meg fényképezné.

Ki tudja mit akar?

Itt nálunk most mérgezik a kutyákat.Meg lopják és viszik külföldre.Mindenki félti a kutyáját.

Szóval csak úgy ne fényképezgesse senki.

Jó hogy van aki más tulajdonát is védi./munkás/.

2019. ápr. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
Nem értem az összefüggést. Ha valaki meg akar mérgezni egy kutyát, minek fotózgatja?? Amúgy feljelenthet, jogában áll. De egy kutyának nincsenek személyiségi jogai. Nem követtél el bűncselekményt, így nem történik semmi majd.
2019. ápr. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

[link]


Ez volt a kép, most nézem, nem is annyira hosszú a szőre...

2019. ápr. 8. 14:37
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha utcán vagy amikor fotózol, és nem látszik senki embernek az arca és/vagy kocsi rendszáma, akkor hiába jön a rendőr, mert semmit nem követtél el. Még szabálysértést sem.
2019. ápr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Megnéztem egy képet; SEMMI sem látszik a házból, nincs benne ember, szóval semmi büntetendőt nem követtél el, szerintem.


Nem történt bűncselekmény és igazából azt se nagyon lehetne bizonyítani, hogy Te "rossz célból" készítettél képet (bár tudom, csak azért fotóztad le, mert cuki), szóval, ahogy előttem írták, max kihallgatnak, ez lesz a max, ami ebből történhet, de szerintem még az se biztos, hogy idáig megy el a dolog.


(Amúgy ez már off - én nem nagyon szeretem, ha a kutyáimat fotózzák az engedélyem nélkül (bár itt nem tudtál volna kitől engedélyt kérni, mert nem ismered a kutya gazdáját.) - egyszer történt, hogy a kutyámat simogattam és azt vettem észre, hogy egy fiú fényképezi a blökit, akkor nagyon morcosan ránéztem az emberünkre és rögtön eltette a telefonját.)

2019. ápr. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
szerintem semmi gond ezzel. en kulfoldon elek van egy farmunk ami mellett egy bicikli ill gyalogut vezet el vegig. vannak torpemarhaink es amikor vannak kisbocik szamtalan ember megall (ha nem jon kozel a bika a keriteshez) es kepeket csinalnak roluk mert aranyosak. meg soha senkit nem szoltam meg ezert, semmi rossz nincs ebben.
2019. ápr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!