Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszédom sövényének...

A szomszédom sövényének gyökere a házam alatt van és szét fogja nyomni az alapot. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy a szomszédomnak a sövénye ami amúgy a kerítésünket is károsítja, átjött a gyökerével a ház alá és az alapot rongálja. Mit tehetek ez ellen? Többszöri felszólításomra sem tesz semmit. A jegyző széttárt karokkal áll az üggyel szemben. Ha én sunyiba totális gyomírtóval lepermetezem és netán feljelent. Milyen jogi következményekkel járhat?

2019. ápr. 11. 12:48
 1/7 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. A házfalnak a telekhatártól valahány méterre (asszem legalább 0,5 m) kellene lennie. Ekkor vagy nem lenne baj a sövény gyökere vagy jogod lenne feltárni, és a vonatkozó részeket kivágni.

2. Mivel bizonyítaná (indítékod lenne neked, nem bizonyítéka neki)? Be van kamerázva? Én gyomirtóznék, ha nem megy a szépszó. Esetleg ajánld fel, hogy segítesz sövényt költöztetni.

2019. ápr. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Már ne haragudj, de miből van az a sövény, hogy a gyökere olyan szinten áthidalja a védőtávot, hogy már az alapot rongálja? Netán te építkeztél túl közel a kerítéshez és ezért nem segít a jegyző sem?

Bárhogy is, azért vedd figyelembe a szomszéd vérmérsékletét is az ügyben. Nekem pl. nem kevés pénzemben van, hogy minden természetes és bio legyen a környezetemben, ha bármilyen vegyszert átpermeteznél a kertembe, nem feljelentenélek, hanem úgy pofán bsználak, hogy taknyon csúszva költözöl tovább... persze ez csak én vagyok, remélhetőleg a te szomszédod kevésbé "finnyás".

2019. ápr. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
én is gyomirtóznék. nálunk amúgy egy közterületen álló fa teszi épp tönkre a hidat. próbáltunk intézkedni az önkormányzatnál, semmi. mi a fához nem nyúlhatunk (lévén hogy közterületen van), ők meg max 1000 féle kérvény benyújtása meg egy szép összeg befizetése után tudnának bármit tenni, de a hidat akkor is nekünk kellene megjavíttatni. kb ennyire hatékonyak a hivatalos szervek
2019. ápr. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
Vagy az a sövény legalább 4 méter magas vagy a házad alapja 5 centiméteres. Mert egy sövény nem tesz kárt egy kb 80cm-es alapban. Ha mégis annyira zavar akkor a saját telkeden az alap mellé leásol és elvágod a gyökereket. Természetesen közben a felújítási munkákra hívatkozol.
2019. ápr. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1-es: 1 méter van a kerítés és a ház között. De akkor is átjön a gyökere durván. 2 éve kötöttük be a szennyvíz elvezető csatornát és már akkor is rendesen az alap alatt volt a gyökere.

2-es: nincs túl közel, a sövénye van túl közel kb 30 cm-re a kerítéstől. És arra is lusta, hogy levágja a mi oldalunkba. Azt mondta,hogy itt vághatnánk mi. Nem én ültettem oda, hogy nekem kéne gondozzam. Felőllünk elég ritkán vágja ezért annyira átnő hogy a víz a fal tövébe csepeg róla ami áztatja a falat. És abszolut nem érdekel a vérmérséklete, mert ha nem tetszik neki én vágom pofán úgy hogy repül a sövényével együtt.

3-mas: hivatalos szervek... magasról tojnak az egészre.

4-es nemtudom mi féle sövény ez, de már 2 éve is az alap alatt volt nem is vékony gyökérrel. Meg mint mondtam áztatja a falat a róla lecsepegő eső. Ja és igen közel 4m magas is szokott lenni mivel ha fúj a szél még a cserepet is karistolja.

2019. ápr. 12. 05:34
 6/7 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Vágd ki a telekhatáron átnyúló gyökereket! Indoklást a Polgári Törvénykönyv 5:22-5:26. §-ban keress!

2. A gyökérzet meggyengülésével a sövény támasztéka meggyengül. Emiatt nagy szélnyomás esetén a dőlésével kell számolni. (Bár a fal közelsége ennek veszélyét csökkenti jelentősen).

3. Ha a sövény a kezeléstől kifi***na, akkor legközelebb csak olyant engedj telepíteni, amit előre leinformáltatok, hogy mekkorára nő.

2019. ápr. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Aki azt mondja, hogy a sövény gyökere nem képes megrongálni a ház alapját, az nem ismeri a turkesztán szilt ami csodasövény néven vált ismertté. Iszonyatos munkát tud végezni. Én energetikai céllal ültettem, de persze jó messze minden építménytől.
2019. ápr. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!