Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tehetnék, ha állandóan...

Mit tehetnék, ha állandóan "rám támad"?

Figyelt kérdés

Panelben lakunk hárman (férjem,3 éves kislányunk,és én).

Mikor ideköltöztünk,láttuk,hogy az alattunk lakó házaspár (70+) szemétgyűjtögető. Tele volt az erkélyük.

Mivel én féltem a tűztől ( anyukámnál volt...), ezért kipakoltattuk a katasztrófavédelem segítségével a szemetüket.


Azóta a néni gyűlöl minket,főleg engem. Állandóan támadóan lép fel. Ha megnyekken valami a lakásban,már veri a plafont. Múltkor a parkban kiabált utánunk,hogy "Feljön,megfojt,megöl, kitekeri a nyakam...", ilyeneket. Ma nem engedett kiszállni a liftből.


A férje meghalt tavaly. Én igazság szerint kicsit sajnálom. De volt,aki már azt mondta,hogy jelentsem fel....Nem tudom..Érdemes? Ti mit tennétek?


Normális hangnemben vele beszélni lehetetlen. Még kisebb volt a lányom,az se érdekelte,hogy a kiabálàsától már sírt a babakocsiban....


2019. ápr. 13. 12:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem,ez a szemetes-ügy legalább 5 év alatt zajlott le,mire kipakolták őket. Ezalatt többször felajánlottam a segítségem,de nem fogadta el,durván elzavart.
2019. ápr. 13. 12:08
 2/11 A kérdező kommentje:

Eddig volt elég bajom,a lányunk beteg lett születése után. Eleget idegeskedtem 3 év alatt...meg azóta is. :( Most is 10 napig volt tüdőgyulladása...van elég bajunk. Néha annyira kikészít a kiabálással,mivel úgymond hirtelen kezdi, hogy már remegek...



A költözés sajnos még nem opció,de gyűjtögetünk.

2019. ápr. 13. 12:11
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Ezért kell a saját portádon sepregetni, és nem bántani akarlak, mert engem is idegesített volna, bogarat, bűz, rágcsálók. Öreganyám volt ilyen, csak kis vacakokat gyűjtött. Kidobtam, újra beszedte. Mérgesített, de utána megkérdeztem, hogy dobhatom-e, mert nem akartam ezen idegeskedni. Rossz májú leszek, de ő is öreg már, lehet nemsokára követi a papát.
2019. ápr. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

És mikor odaköltöztetek, nem láttátok, hogy hová költöztök?

Kicsit fura az nekem, hogy valaki odaköltözik valahova, aztán igényeinek megfelelően átrendezteti a környezetét, pláne más életét, életvitelét.

Idős nő, meghalt a férje, elképzelhető hogy az életét tette fel már arra, hogy megkeserít titeket.

Tudod, ki kardot ránt...

2019. ápr. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ezt a szemetet folyamatosan halmozta. Mikor ideköltöztünk,nem volt sok holmi. Mikor szóltam miatta,már a korlátig èrt....


Az màr tűzveszélyes. Akár idős a lakó,akár nem.

2019. ápr. 13. 18:11
 6/11 A kérdező kommentje:
Ráadásul jött a panelprogram is,panaszkodtak a munkások,hogy alig tudtak kifesteni az erkélyen. Muszáj volt.
2019. ápr. 13. 18:13
 7/11 anonim ***** válasza:
Az ilyen gyűjtögetőknek pszichológiai segítségségre is szükség van a takarításkor, mert érzelmileg kötödnek a lomjaikhoz. A 70+os néni nem tudja ezt feldolgozni, ráadásul mivel te intézkedtél te lettél minden rossznak oka. Ő nem látja be, hogy amit csinált az nem jó. A lakóközösség többi tagját zavarta a lom?
2019. ápr. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Persze,zavart mindenkit. Senki sem tudta eltüntetni. Amúgy én csak a közös képviselőnek szóltam. A többi már ment magától. Az már veszélyes volt tűz szempontjából.


Amúgy azóta minden ránk van fogva,amin vagy idegeskedek,vagy nevetek. Épp attól függ,milyen kedvem van (zúg a wc,húzgálom a széket,éjfélkor megyek wc-re,csoszogok, stb stb :))) ).

Persze ezeket vagy haluzza,vagy màstól hallja. Nálunk 21 kor alvás van,3 éves a lányunk.

De tegnap is épp elaludt a lányom ebéd után,szaladtam dolgozni,értekezletem volt. Erre elkapja a karom lefelé menet,hogy én várjak már,mert ezt akar meg azt akar. Hát,nem tudtam megvárni. De ez azért durva... Ha én ragadnám így meg,amit nem teszek,már a rendőrségen lennék........

2019. ápr. 17. 07:35
 9/11 anonim ***** válasza:
Leszarnám, hogy hány éves, kihívnám a rendőrséget, előbb- utóbb gyámság alá helyezik/történik valami. Illetve legyél szíves visszaadni a férjednek a tökeit, amit ki tudja hol rejtegetsz.
2019. ápr. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Már bocs kérdező, de te kezdted. Te csináltad a bajt magadnak. Csak mert anyádnál tűz volt, még nem jelenti azt hogy minden felgyullad, amire csak ránézel. Bántottad, mert elvitetted a szemetét, amire ő úgy nézett, mint évek alatt összegyűjtött kincsekre. A néni nem érti miért bántottad, ezért bánt ő is téged.
2019. ápr. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!