Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az osztrák ember hajlandó az...

Az osztrák ember hajlandó az alsóbbrendű keleti külföldihez magától hozzászólni?

Figyelt kérdés

Németországban vagyok egy mélyen konzervatív és kőkeméynen jobboldali frank tartományban. Egy programozó továbbképzést csinálok/csináltam németül plusz melletee néha raktárban segédmunkát csinálok kis mozgás és kompenzációként.

Nagyon idegesítő már hogy hiába tudok németül egy qrva szót nem szól hozzám szinte senki, mindnekivel csak kerülgetjük egymást. Lakótársaimmal egyikkel se beszélünk, tanfolyamon a németek nagyrésézével egy szót nem bezsélünk, a raktárban egy szót nem szól hozzám senki. Mindneki kb úgy kerül mintha leprás lennék, plusz mindnet elkövetnek hogy semmit ne kelljen velem együtt csinálni. Haverkodni, nem tudok, mert csak én haverkodok, engem nem keresnek soha, nem hívnak el sehova, vagy ha valahova néha mégis, akkor egy Qva szót nem szól hozzán ott senki

Külföldiek nem nagyon vannak itt mondjuk a lakosság max 5%-a, arabok, törökök, oroszok, lengyelek.

Volt már 3 állásinterjúm, plusz még 2-re hivatalos vagyok, de nem vagyok benne biztos hoyg itt én élni akarok hosszabb távon...

München, Nürnberg, Berlin állítólag sokkal jobb de én nem ezekben a városokban vagyok, hanem vidéken frankföldön.

Arra gondoltam Ausztriába jelentkezem.


Az osztrák ember is ilyen hogy kerüli a külföldit mint a leprást, és mindent lekövet hogy ne kelljen hozzászólni?

Vagy ott is helytől függ?



2019. ápr. 20. 09:02
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

A hiba egyértelmüen BENNED VAN, én egyetlen egyszer sem tapasztaltam Németországban ilyet, még kisebb városokban, falvakban sem.

Mellesleg Frankenban élek egy kisebb városban, és igen sok igazi német ismerösöm, barátom van, semmiféle megkülönbözetés nincs felém, meg más "külföldiekkel" szember sem.

(Ez érvényes az összes magyar/külföldi ismeretösökre is)

Ha veled nem akarnak szóba állni, akkor a viselkedésed, kinézeted, hozzáállásod a baj, nem az ottaniaké a probléma.

Hiába mennél Ausztriába, ott is ugyanez lenne veled, mivel te vagy a probléma oka, nem mások.

2019. ápr. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1.:


Hol élsz konkrétan? Franken nagyon tág fogalom és 60km-enként is nagyon változik a "klíma".


Nürnberg-et és környéke teljesen más. Modern nemzetközi város. Bamberg szintén teljesen más, ott nincs ilyen, hogy lenéznek, kerülnek stb.

2019. ápr. 20. 09:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt írd már meg, hogy TE hol élsz, ugyanis igen sok városban éltem itt - Frankenben is meg más területeken is - , és sehol sem volt ilyen problémám.
2019. ápr. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!