Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nyüzsgő nagyvárosból kistelepü...

Nyüzsgő nagyvárosból kistelepülésre, falura költözni azzal járhat, hogy beszűkül az ember világa?

Figyelt kérdés

Hogyan változtathatja ez meg az ember életét illetve magát az embert?

Fiatal huszonéves emberről van szó.



2019. ápr. 24. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos igen, előfordul. Azzal is számolni kell ilyenkor, hogy mivel nagyvárosból költözik kistelepülésre, kínzóan tudatában lesz az ember a sok különbségnek - pl. hogy egy órában egyszer jön busz, szórakozási lehetőség gyakorlatilag nincs, barátokat sem igazán lehet találni, mert nincsenek kistelepüléseken olyan fórumok, ahol ismerkedni lehet. Mondjuk a szomszédokkal összetartó közösség alakulhat ki, ha szerencsés a helyzet :) Szociális szempontból az is nehéz ilyenkor, hogy az ember nehezen tud kilépni vidéken kötött kapcsolatokból, mert nincs annyi ember, aki közül "válogatni" lehetne, ha teszem azt megváltozik az érdeklődési köre/személyisége, és inkább új barátokat szeretne, szóval en bloc több súrlódással van tele egy-egy vidéki kapcsolat, főleg, ha együtt nőnek fel egy kis faluban, bár jelen esetben nem igazán erről van szó. Én egy kétezer fős településről költöztem Budapestre, ég és föld minden, hiába mondják, hogy nincs akkora szellemi/színvonalbeli különbség a főváros és vidék között.
2019. ápr. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2019. ápr. 24. 22:26
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, értem. Igazából az érdekelt, hogy mik lehetnek a pozitív előnyei, illetve a hátrányai egy ilyen váltásnak egy huszonéves ember életében?
2019. ápr. 24. 22:35
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Kielesednek az erzekszervek, jobban fog hallani, latni, az emberekre odafigyelni. Ez a pozitiv. A negativ, ha tul tavol koltozik es nincs internet, nem halad a korral es lemaradhat csomo dologrol.
2019. ápr. 25. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz beszűkül alatt?



Igen, óránként jár a vonat és alkalmazkodni kell hozzá, de így is gyorsabb beérni szombat délután egy patikáért.



Egyébként én magamon úgy érzem, hogy segítene.

Budapesten lakva annyira szenvedek a nagy embermennyiségtől, hogy ott kerülöm ezt, ahol csak lehet.

A belvárost rühellem és akkor megyek, ha nagyon elkerűlhetetlen.

Budapestiként alig ismerem az V. kerületet és csak párszor jártam a Várban. Beülős helyeket is alig ismerek (ez a baráti körömön is múlik mondjuk).

A parkokba, a maradék zöldbe és a kevés ember felé menekülök, ahogy tehetem.


Ha olyan helyen élhetnék, ahol nyugalom van és kevés ember, kisimultabbak lennének az idegeim és szerintem mobilisabb lennék, több kedvem lenne felfedezni dolgokat, új beülős helyeket keresni stb.

Magát a fővárost is jobban megismerhetném, mert amikor nagyritkán ott járnék, akkor az lenne a cél, hogy bemenjek a belvárosba a bevezetességekhez, egyebekhez.

2019. ápr. 25. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
8%
Igen. Hatalmas nagy a kontraszt, idővel unalmas lesz.
2019. ápr. 27. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!