Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Sokkal jobb baráttal egy...

Sokkal jobb baráttal egy szobában lakni vagy ugyanúgy zavaró, esetleg rosszabb? Ti megpróbálnátok?

Figyelt kérdés

Kolis vagyok, egy ismeretlen lánnyal kerültem egy szobába. Nem lettünk jóban, mert abszolút más a személyiségünk és az érdeklődési körünk, viszont nem is volt köztünk semmilyen probléma vagy konfliktus. Olyan szempontból nagyon jól jártam vele, hogy rendes lány, normálisan takarít, rendet tart, nem nyúl a cuccaimhoz, mindig mindenről kikérte a véleményemet, és a lehetőségekhez képest tekintettel van rám. Szóval szobatársnak tényleg nem mondható rossznak. Viszont engem picit zavar, hogy nem nagyon tudtunk mit kezdeni egymással, mert nagyon nem vagyunk egy hullámhosszon. Nekem így sokszor hiányzott egy kis társaság, kis beszélgetés és kellemetlenül érzem magam, amikor max. köszönünk egymásnak és ennyi.


Az egyik barátnőm szólt, hogy elköltözik a szobatársa és akkor lakhatnánk együtt. Ennek először örültem, mert gyerekkorunk óta ismerjük egymást és mindig problémás volt megoldani a találkozókat. Ha együtt laknánk, akkor ez nyilván megoldódna, csomót tudnánk beszélgetni, filmezni stb. és közös barátok is meglátogathatnának minket. Ugyanakkor eszembe jutott, hogy attól még ugyanúgy maradnak zavaró tényezők, amik miatt az utóbbi időben már az albérleten is gondolkoztam. Legjobban egy saját szoba hiányzik, ahová az ember bármikor el tud vonulni, ha egyedül akar lenni bármi miatt. Azt gondolom, hogy alkalmazkodóképes vagyok és a szobatársam szerencsére szintén, de azért nekem így hosszútávon ez már picit sok volt, hogy este hazaérek és még ott sem lehetek egyedül, csendben, nyugiban. Mindig mindent meg kell beszélni, egyikünk még tanul reggelig, míg a másik már alszik, ki kell járkálni telefonálgatni, rendszeresen felébresztjük egymást stb., amik így apróságoknak tűnhetnek, de engem napi szinten már zavartak. Na most ezek a dolgok ugyanúgy fennállnának egy másik szobatárssal is.


Valamint az is felmerült bennem, hogy lehetséges, hogy egy baráttal rosszabb lenne. Például nem fordítanánk elég időt a tanulásra stb. vagy esetleg megromlana a kapcsolatunk, mert túl sok időt töltenénk együtt és azt már nem bírnánk. Lehet, hogy a problémákat vagy a nézeteltéréseket sem tudnánk normálisan megbeszélni, mert nem mernénk elmondani a másiknak vagy bármi ilyesmi, nem tudom. Szóval emiatt is tartok ettől a barátnővel való összeköltözéstől.


Nektek mi a tapasztalatotok?


2019. ápr. 28. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben voltam/vagyok én is. 25f. 2 évig laktam egy szobában albérletben 2 barátommal 3 an voltunk a lakásban 8en. Jól megvoltunk de az egyik horkolt az okozott némi konfliktust. Majd amikor lejért a szerződés és kikelett költöznünk akkor kollégiumba mentem. Ott ketten voltunk egy sráccal vele nem nagyon tudtam beszélgetni elég unalmas volt a laptopján játszott éjjel nappal de vele is elvoltunk konfliktus nélkül. Aztán most az utolsó egyetemi évem kezdetekor az egyik haverom lakótársat keresett tehát mentem oda. A viszonyunkat nem rontotta meg mindig jol elvoltunk egykét konfliktus akadt ejszaka amikor felébresztettem vagy ő engem de másnap csak nevettünk rajta egy jót. Szerintem érdemesebb egy barátoddal lakni mint egy idegennel.
2019. ápr. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Milyen koli? Középiskolás vagy egyetemista?


Egyetemen lehúztam egy alapképzést meg egy mestert is koliban. Volt nagyon jó szobatársam is és olyan is akit annyira rühellek, hogy már a válasz írása közben vörösödik fejem :D

Az egyik, akit nagyon utáltam, ő pont barátom volt előtte, de volt olyan barátom is akivel jó volt együtt lakni. Szerintem itt a legsarkallatosabb pont az, hogy egyezik-e az "életritmusotok". Ha te például általában 8 órakor kelsz, ő meg délig fetreng az ágyában, akkor valószínűleg te már éjfél előtt aludni szeretnél, ő meg majd még hajnali 3-kor is veri a billentyűzetet a laptopján.

A másik dolog ami vízválasztó lehet, az a zenehallgatási szokása az illetőnek. Erre egészen addig nem is gondoltam, amíg nem lett olyan szobatársam, aki hozott magával hangcuccot és fél nap ment a tücc-tücc. Sokkal kultúráltabb az, ha valaki ilyenkor fejhallgatón hallgat zenét, vagy legalább megkérdezi a másikat, hogy zavarja-e.

Az sem árt, ha az illető legalább megpróbál rendet tartani maga körül, de ebből konfliktusom sose volt.


Tehát a kérdésre válaszolva, tudakold meg a barátnődtől, hogy mikor kel, mikor fekszik, nézz be a szobájába, hogy rend van-e. Szerintem ha ezeket tudod, akkor nem fogsz lyukra futni.

2019. ápr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen, még ezt le akartam írni, csak hogy lássátok mennyire meg lehet szívni. Volt olyan szobatársam is, aki gyárba járt dolgozni suli mellett. Olyan lehetetlen időpontokban kelt meg feküdt emiatt, ami komolyan lehetetlenné tette az együttélést.

Az, hogy fél 5-kor kelt, nem is volt rendkívűli, az sem, hogy este 8 előtt már aludni akart. No de én is dolgoztam suli mellett, csak épp emberi munkaidőben, emiatt egy csomószor volt olyan, hogy én úgy értem haza tanóráról vagy munkából, hogy ő már aludni akart.

2019. ápr. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Baráttal sokkal jobb, ha pedig csoporttársam, igazi főnyeremény. Laktam így barátnőmmel, mindent meg tudtunk beszélni, sokszor főztünk közösen, tanulással se volt probléma, mert az órákra is együtt jártunk. Bulizással se volt gond. Sőt még a pasikat is meg tudtuk oldani, akkor egyikőnknek sürgős dolga akadt a városban vagy a könyvtárba ment tanulni. Jó volt mert mindent meg tudtunk beszélni.
2019. máj. 3. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!