Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a megoldás, ha valaki nem...

Mi a megoldás, ha valaki nem tud egy másik ember miatt aludni, mert az hajnalban mászkál?

Figyelt kérdés

6-kor kelnék reggelente. Van viszont egy lakótársam, ő 5-kor már kel, és másfél órán keresztül készülődik, csapkodja az ajtókat, pakolászik, krákog, jön-megy, csörög-zörög (egymás melletti szobák, gipszkartonnal különválasztva, ráadásul a szobám mellett van a fürdőszoba, így az is behallatszik ha ott mászkál)

Beszélni már próbáltam vele, azt mondja ennél halkabb nem tud lenni.

Füldugót próbáltam, nem vált be.

Máshol nem tudok aludni a lakásban (esetleg a nappaliban, amin keresztül mászkál, szóval nem segítene).

Még kb egy év mire innen el tudok költözni, addig nem szeretnék rongy lenni minden nap. :(


Van valami megoldás arra, hogy alhassak végre 6-ig?


2019. ápr. 30. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jobban jársz, ha átállsz arra, hogy egy órával korábban fekszel, és reggel van egy óra szabadidőd. Ez pont az az idő, amikor már kialudtad magad valamennyire, így könnyen felriadsz a zajokra. Ismerem, a férjem is 5-kor kel hetente többször... -_-
2019. ápr. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tudsz hamarabb lefeküdni 1 órával, vagy amennyivel kell hogy ki tudd aludni magad? És akkor reggel tanulhatsz/olvashatsz/hallgathatsz zenét, amit akarsz.
2019. ápr. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem tudok korábban lefeküdni sajnos.

Plusz az a fajta ember vagyok, aki minél korábban kel, annál rosszabbul van, mindegy, hogy mennyit aludtam. De ez mindegy is, nem megoldható jelenleg.

2019. ápr. 30. 10:59
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is 1,5 órán át készülök, ha nem 2 és én is krákogok betegség (állapot, ahogy tetszik) miatt.

Ráadásul később kel a lakótársam, mint én indulok.


Havonta megbeszéljük, hogy nem ébred fel rám.

Marha nagy szerencsénk van.


Nyilván igyekszem a lehető legcsendesebb lenni, sikerül, amennyire.



Nem lehet nálatok valami kompromisszumot kötni?

Mégis később kel ő is?

2019. ápr. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha már úgysem tudsz miatta aludni, akkor totál felesleges fekve dühöngened. Hiszen így is-úgy is ébren vagy, akkor már tényleg jobb lenne ha felkelnéd és hasznosan töltenéd azt az időt. Szerintem is fogadd meg a első tanácsát, ha úgyis felébreszt az illető, akkor máris elmondhatod magadtól, hogy akkor kelsz amikor ő.
2019. ápr. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#4

Neki "kell" ennyi idő, hogy elkészüljön.


#5

Ez jó, de még mindig nem segít azon, hogy rongy vagyok egész nap.

2019. ápr. 30. 12:04
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

Nekem is kell, reggelikészítés, evés (sokszor így is részben párhuzamosan történik ez), össekészítem a kaját, amit beviszek, zuhany, holmik összepakolása. És ha még mosogatok vagy hajat mosok, esetleg egyéb kis házimunka, akkor 1,5-2 óra.


Én az vagyok, akinek este nincs ereje már semmire se.



Fogalmam sincs, mi a megoldás, aki másfél órát készül, annak is oka van, de Te is aludni szeretnél. :(

2019. ápr. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Tudna halkabb lenni, csak leszarja. Egyetlen megoldás a lakótárs csere.


A húgommal laktam pár évig a szülői ház után, ő két órán át készülődött, ha ritkán felkeltem zajra, az mindig a bejárati ajtó kulcsra zárása volt.

2019. ápr. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Vree ***** válasza:
100%

Ezt egymással kell megbeszélnetek. Persze, kellemetlen, amikor nem mehetsz oda ahol dolgod lenne mert ott már “van valaki”, de ez együtt jár az együttéléssel, ebben neki kell változni.


Üljetek le és beszéljétek meg, hogy hogyan tudjátok az együttélést megoldani. Lehet hogy arra gondol, hogy “mit hisztizik ez”, de mondd el neki keményen, hogy kikészít, ha minden reggel felverve kell munkába menned.


Te is vedd figyelembe az ő szempontját, hogy nem tud otthon maradni csak mert te alszol, valahogy meg kell oldania a készülődést. Mit tud megcsinálni előző este? Lesz amit tud szerinted de nem hajlandó, lesz amire te nem vagy hajlandó. Ezt végig kell egyeztetni.


A diplomáciát ilyen helyzetekben meg kell tanulni, ha szerető, férj, gyerek, szülők, lakótárs, bármi van ugyanez lesz. Ha stresszesnek is tűnik, ezt gyakorolnod kell, ha rámegy is most ez a lakótárs.

2019. máj. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!