Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kollégium vagy albérlet? Nem...

Kollégium vagy albérlet? Nem csak egyetemistáknak szóló kérdés.

Figyelt kérdés

#hosszú

A helyzet: a koleszban kikészítenek, bunkók velem, nem hagynak aludni, ők délután alszanak, és éjszaka 2-ig, 4-ig égetik (égették ,míg nem szóltam, hogy legyen éjfélkor villanyoltás, de erre is húzták a szájukat) a nagy villanyt. Inkább lelkileg piszkálnak,mert sajnos az ilyen dolgokat magamra veszem, és gyomorideggel megyek vissza, már-már vissza se megyek. Most kezdődik a vizsgaidőszak, és a szüleimnek van egy ismerőse, aki 90 ezer forintért oda tudná adni a lakást egy hónapra, hogy legyek ott, és ha tetszik, akkor szeptembertől kivennénk és még egy embert szereznék magam mellé. Viszont nagyon sajnálom rá a pénzt, mikor az átlag alatt élünk kb. Másfelől viszont kicsit kivagyok. Ti mit tennétek a helyemben? Légyszi korrekt válaszokat, nem akarom még magam idegesíteni fölöslegesen.


2019. máj. 3. 22:13
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bármit mondok,húzzák a szájukat,múltkor este 11-kor kérdeztem meg, hogy lekapcshatom-e a villanyt, és neki állt feljebb... nem köszön, felsőbbrendűnek érzi magát, alig van helyem, kidekorálták az ágyam feletti részt is.
2019. máj. 3. 22:15
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Ugyanez volt nálam is.


Január egytől albérletbe mentem, ott egy szobát bérelek 40 000-ért (Szegeden vagyok, tudom hogy Bp-n ez baromi alacsony ár lenne)

3-an lakunk egy albiban, mindenkinek külön szoba.


14 000 az egyetemi szoctám, havi 2X megyek plazmát adni , az plusz 8000, és havi kétszer meló nap, így már majdnem meg is van a 40 ezer.

2019. máj. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

Sok minden én is el tűrtem,de rá jöttem arra hogy ennek nem sok értelme van, nem vagyok boldog így, gyomorideg stb..

Ezért azt kell csinálni ami téged boldoggá tesz és nem stresszeled magad, menj el akkor albiba, majd nyáron kicsit dolgozol és vissza adod a pénzt nekik, aztán majd egyetem mellet iskolai tudsz dolgozni így tudok fizetni az albit is, sok sikert és kitartást.

2019. máj. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettetek már így is!🤗 hála az égnek kapom a havi 50 ezer klebelsberg ösztöndíjat + 10 ezer bursa, jövőre még a szoctámot is be szeretném adni, most azt hittem, hogy nem kapom meg, erre 4 ponttal túl is ugrottam a ponthatárt, szóval kihasználok mindent, de így tudtam félretenni. Azonban tényleg többet ér a nyugalmam, és még kauciót se kérnének, nyáron se kellene fizetnem, ha nem vagyok ott.
2019. máj. 3. 22:30
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan probáld meg jövöre is csak kimondottan kérd hogy ök ne kegyenek szobatérsaid, legjobb ha vannak barátaid koliban és velük mész egy szobába

Am csak szimolán nem volt szerencséd, vannak még rendes emberek, pl én most tök jó szobatársakat kaptam nem ismertem öket korábban de nincs velük semmi baj, de gimiben nekem is meg volt ez a rossz élményem mint neked érdemes még egy esélyt adni neki és ha nem jön be félkor lemondani a kolit, mert jövöre talán normális emberekkel hozna össze a sors

2019. máj. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Költözz másik szobába, ahol nyugi van. Tuti meg lehet oldani...
2019. máj. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
(Később vettek fel a koliba) megpróbáltam, azt mondták a titkárságon, hogy 3 helyen van szoba, ebből ő csak egyet ajánl, kopogtassak be. Megtettem,és megmondták (legalább korrektek voltak) hogy nem látnak szívesen.🤷 :(
2019. máj. 3. 22:58
 8/12 anonim ***** válasza:
Vállalj be egy kis extra diákmunkát, hogy ne sajnáld a pénzt, majd költözz.
2019. máj. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egy koliban nincs olyan hogy nem látnak szivesen 😂, ha hárman vagytok egy szobában akkor elöfordulhat hogy bevágnak oda egy negyediket mert kell a hely és nem fogják róla megkérdezni senki véleményét sem,

Nincs esetleg több kolija a sulinak? Mert akkor jövőre próbálj meg egy másikat

2019. máj. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8%
Ez Magyarország.Alacsony fizetések,magas albérletárak,magas ingatlanárak,nem véletlenül mennek ki olyan sokan külföldre.Szívás az egész ország.Köszönhetünk mindent az mszp-nek és a fidesznek.
2019. máj. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!