Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért lettek ilyen drágák az...

Miért lettek ilyen drágák az albérletek Magyarországon? Hogy még több ember lakjon az utcán, vagy a szüleivel, vagy hajléktalanszállón?

Figyelt kérdés
Sokaknak úgy van lakása,hogy kapott a szocializmusban,vagy örökölt egyet,aztán most kiadja több mint százezerért.Ha a főbérlőnek csak 8 általánosa van,ha minimálbérért dolgozik,akkor is lehet a jövedelme egy hónapban nettó 300 ezer is akár.Sok ember akkor se keres annyit,ha jó szakmája van.
2019. máj. 5. 10:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
63%
Mert megtehetik, mert ki is veszik ennyiért. Mégis csak van az embereknek ennyi pénze
2019. máj. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
Ja, van az embereknek pénze, persze... mi is kifizetünk 130ezret+rezsit egy pesti lyukért, aztán hónap közepétől esszük a vajas kenyeret, meg bliccelünk, mert nincs pénz bérletre. Pár éve 45ezret! fizettünk egy ugyanilyen lakásért. Szóval háromszoros árak lettek, de a fizum meg nem lett háromszor annyi.
2019. máj. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
60%

Igen, miért ne? megtehetnek bár mit,így is ki fogják venni, ismerősömék azt mondták hogy ott csak lakni lehet nem élni, több olyan embert is ismerek akik fel mentek BP-re aztán fizették az albit és alig tudtak élni, 8 év után sok ismerősöm vissza költözött a szülőkhöz mivel alig tudtak félre rakni, az is igaz hogy volt olyan aki nagy lábon élt pedig alig keresett többet mint ott ahol lakott régen, van olyan is aki gyűjti a pénzt de nagyon lassan haladnak így most úgy döntöttek vissza költöznke, mert az egyikük fizetése csak az albira ment rá, aztán ugye a rezsit is kell fizetni, félre rakni,kaját venni, alig maradt pénzük, szóval aki Pestre akar menni az ne húgyért, szarért mennyen fel, mert akkor csak hónapról-hónapra él, aminek szerintem semmi értelme,akkor legalább keressen 400000 Ft

Fel lehet menni pár évre hogy meg tapasztald milyen ott? de ha csak hónapról-hónapra élsz annak semmi értelme szerintem, ahogy már mondtam olyan munka helyet kell keresni ahol keresel is, akinek van vent lakása, örökölt annak pedig szerencséje van, miért adná olcsón? ha mindenki drágán adja, így is úgy is előbb utóbb ki fogja valaki venni.

2019. máj. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
77%
Az alacsony kínálat is szerepet játszik. Nem csak a külső, de a belső migráció is nagy, vidékről sokan jönnek a fővárosba jobb munkalehetőségekért, így egyre több albérletre van igény. Ahogy szűkül a kínálat, úgy emelkedik az ár is. Arra én is kíváncsi leszek, hogy az újabb építkezések után ez hogy fog alakulni, de jelentős csökkenés nem hiszem, hogy lesz.
2019. máj. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 nemaRendőrség ***** válasza:
54%
Mi a baj azzal hogy valaki szülei tettek azért hogy a gyerekük jól éljen??
2019. máj. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
67%
Nem szocializmusban és nem is öröklés útján jutottam lakáshoz, hanem jelzálog hitellel vettem. Az, hogy drágák az albérletek annak egyszerű az oka. Lásd politika! Mit hallasz mindenhol, ha bekapcsolod a TV-t? CSOK babaváró támogatás nagyszülői GYED. Ez az egész propaganda, aminek ez köszönhető. A családok támogatása csak illúzió. Ezt tapasztaltam a saját családom egyik tagján. Kicsit eltérek a témától, de szerintem benne lesz a válasz. Mit kér tőled a hazád, amely igazán családbarát? Nőktől, hogy adják el a méhüket, szüljenek 3-4 gyereket! És kapsz 15 milliót, adómentességet, babaváró hitelt. Ami csak a hátulütője a dolgoknak, hogy az ingatlan építéshez kellő összetevők burkolóanyagok, szerszámok drágák lettek. Arról nem is beszélve, hogy milyen jó ha eladod a méhedet, mert havi 120-180 ezret törleszthetsz kedvezményesen az államnak. És az ilyen fideszes kutyák közül is megszólal egy ostoba nő, hogy a magyarok annyira lusták, hogy inkább önzőségből nem szülnek, lehet nekik bármit adni. Persze ez az egész nem igaz. Ha belegondolsz reálisan azt hazudják hogy az átlag bruttó bér 360ezer forint, amiben benne van a felső 10 ezer kiveszek ilyen olyan réteget, meg vannak az ipari dolgozók ápolók pl akik semmi pénzt nem kapnak. Most ha egy iparban dolgozó férj és feleség úgy dönt hogy na jó akarok 3 gyereket, akkor az egyik fél kiesik mert ugye terhesen nem várjuk el egy nőtől, hogy köpje ki a belét, és én sem várnám el a páromtól. Most egy operátori fizetés legyen durván 200ezer. 2x200 nem nehéz hogy 400ezer. Ha az egyik fél kiesik pl a nő elmegy táppénzre mindjárt ott tartunk hogy a 400ból 300ezer lesz de azért abból fizess ki a fideszes kutyáknak 120-180 ezret és éljetek 5en mondjuk 120-180ezer forintból. Ez a családoknak tényleg nagy segítség! Tényleg? Csak hát a fideszes kutya meddig lát? A családjáig, akiknek jól összelopta a vagyonát, meg a gundel étteremig! Nem látja hogy itt ipar van. Azt mondja kevés a pénz? Hát miért nem ezzel kezdted? Akkor ne 200 hanem 400 órát dolgozz pluszban! És a felháborító, hogy persze kerítést húzunk, nehogy bejöjjenek délről a bevándorlók de azért kelet meg észak felé jó kaput nyitott. Idehozott egy rakat ukránt potom pénzért elszállasolva természetesen, mert munkaerő hiány van. Ami persze érthető én is felháborítónak tartom, hogy roma származású ember aki nem dolgozik, megteheti hogy 3 jó állapotú kombi autót tart itthon 2 használóra. Persze hogy nem akar semmit a magyar ember. Látja ezt látja hogy kihasználják a munkában és ilyen etikátlan dolgot kérnek tőle. Hát ha ezt tőlem valaki személyesen kérné helyben orrbavágnám. Ha ez így fog folytatódni idehaza biztos polgárháború lesz. És visszatérve hogy miért drágák az albérletek! Mert a fidesz, hogy beengedett egy rakat ukránt pláne a Dunántúlra, a munkáltatók gyárak kibérelték az összes lehetséges olcsó albérletet szálláshelyet ezért ami megmarad és olcsó vagy nagyon rossz vagy ha jó is max protekcióval jutsz hozzá. Vagy marad a drága 120-200ezer között! Nekem ez a véleményem. Elvakítanak sok mindenkit a kamu dumával és tisztességtelen előnyt szereznek, hogy gurítanak pénzt külföldre. Olyan embereknek adnak szavazati jogot, akik egy fillért nem tettek le idehaza. És ilyen embereknek adnak lehetőséget, hogy eldöntsék hogy pl én vagy Te hogy élj! És persze már annyi pénzük van, hogy nőnapkor már Lőrinc vagyonát is köszöntem kellett, mert az is mindig nő! Nem mondom, hogy x és y párt többet jobbat tudna tenni és garantálni tudna jobb életmódot, de azt gondolom, hogy, aki nem dolgozik /kivéve aki beteg/ azt büntetni kellene. Első körben bírsággal aztán szabadságvesztéssel! Ugyanis aki nem dolgozik, az azok elől veszi el a pénzt akik törekednének a normák szerint élni. Nem azt mondom, hogy a megoldás az lenne, hogy gyárakat kellene építeni. De amiket bezártak vissza lehetne nyitni. Hogy kevesebb importra legyen szükségünk. A megoldás nem az hogy idehozok ukrán munkást. Hanem megfizetem azt, akit meglopok és szétadóztatom! Mátyás király aki "igazságos" volt sem lopta meg ennyire a népet, mint ez a banda. Azt is megtiltanám hogy egy orvos magán praxist tartson! Ugyanis ne vigyen haza az ottani nem törődömségéből is havi 2 milliót! Nekem ez a véleményem a dolgokról szerintem megválaszoltam azt is ami érdekelt, és elmondtam plusz információkat, hogy ne légy becsapható!
2019. máj. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
71%

Magyarország csak követi az európai tendenciát. Nagyvárosokba sok munkás, diák áramlik, persze mind albérletet keres. Ami nincs ilyen sok. Ezért magas az ár, ezért vannak tömegszállások, az emberek csak szobát bérelnek, és ez már Budapesten is így megy. Csak rosszabb lesz.

A többibe meg törődj bele, munka szempontjából nem rossz, ha az ember mobilis. én 10 év alatt vagy 8-10 különböző albérletben laktam, otthon vidéken, Pesten, jelenleg Londonban, aztán innen is lépek, ha jó ajánlatot kapok.

Persze a saját lakás még jobb lenne, de nincs értelme keseregni meg irigykedni, ha nem elérhető számodra. Hidd el nekem, 10 éves tapasztalatom van, én is így voltam.

2019. máj. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
36%

Úgy gondolom, hogy ez már a társadalom hibája, mert akiknek van, azok kihasználják azokat, akiknek nincs, vagy nehezen van valamijük. A vezír meg csak elnéz e fölött, hisz nem az ű problémája, neki meg van oldva minden.

Régen, amikor nagy ínség volt egy-egy országban, akkor is voltak albérletek azoknak, akiknek nem volt saját lakjuk, de nem használták ki az emberek ennyire egymást.

2019. máj. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
91%
Hát gratulálhatsz, Pesten szerinted mindenki rohadt sokat keres, mi? Tudod mennyi egy tanár és egy ápoló fizetése? Nézz utána aztán ugassál.
2019. máj. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
81%
Amíg ennyit fizetnek érte a népek, addig ennyiért fogják kiadni.
2019. máj. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!