Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyire biztonságos ma...

Mennyire biztonságos ma Miskolc? Oda fogok költözni és félek a sok szinesbőrű miatt, akinek nem kenyere ne vegye magára.22L

Figyelt kérdés

Oda fogok költözni budapestről és előre is bocsánat de félek. Igaz e az olyan pletyka , hogy a lacoste cipőd fényes nappal lelopják rólad és a kanken táskád?


Nyilvánvalóan aki miskolci az most magára fogja venni, pedig nem bántásnak szánom.

A másik részről pedig nem egy full gazdag csajszi ír hogy "uristen lelopják az adidas cipőm és a lacoste cipőm , (jegyzem meg nincs több márkás cucc ami kifolyna a szekrényből , egyszerűen

Megdolgoztam érte és félek, hogy mikor egyetemre megyek ősztől, meg kell változtatnom az öltözködésem és egész életstílusom mert egyébként atrocitásoknak tenném ki magam )


Előre is köszönöm azokat a válaszokat, amik normálisak, és hosszan kifejtik a véleményüket miskolcról és a környékről egyáltalán.


Tudom, sznobnak tűnik a kérdés sorry



2019. máj. 14. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, Miskolc melyik része :D BP VIII. kernél határozottan jobb (laktam mind a két helyen). Így kb. be tudod lőni.


Egyébként velem nem történt semmi gáz egyik helyen sem.

2019. máj. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Főiskolára jártam Miskolcon, levelezőn 2010-2014 között. Többször gyalogoltam keresztül az Avason, azt így nem tudom megmondani, hogy melyik részén, de ugyanolyan volt, mint Budapesten egy lakótelep, ácsorgó hajléktalanok stb. Engem sosem piszkált senki, pedig általában egyedül voltam és nő vagyok. Az unalmas órák helyett elmentem párszor várost nézni, a belváros gyönyörű, olyasmi sétálóutcája van, mint a Váci utca, vannak plázák, buszpályaudvar, aminek a környékén szintén voltak a szokásos ácsorgó hajléktalanok, meg egyszer láttam a Tiszai pályaudvarnál két bedrogozott fiatalt, akikről azt hittem, hogy meghaltak, de közelebbről is megnéztem őket és éltek. Ezeken kívül sokfelé sétáltam vagy buszoztam még, de sehol sem találkoztam semmi olyannal, amivel akármelyik nagyvárosban ne lehetne találkozni.
2019. máj. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Azok a helyek, ahova te valószínűleg járni fogsz (egyetem környéke, belváros stb.) biztonságosak. Nem tudom, hol hallottad hogy a cipőt lelopják rólad de nagy hülyeség. Az osztálytársaim nagy részének márkás cipője van és mind az Avasra járunk iskolába, de még senki cipőjét nem lopták el az utcán.

Nyilván ne menj olyan helyekre, amiknek rossz a híre, de ez Budapesten is így van. Ahogy ott nem szambázol be márkás cuccokkal a nyolckerbe, Miskolcon nem szambázol be a Tetemvárra. De megint, egy hozzád hasonló egyetemista valószínűleg az életben nem kerül ilyen helyre, max a belváros környékén megy ide-oda, így nem kell félni.

Miskolc egyáltalán nem olyan fú-de-veszélyes mint híresztelik.

2019. máj. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2019. máj. 14. 23:42
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Nyugi, nem lesz gond.

A nagyrésze legenda.

A Sétáló, Egyetem, Pláza stb simán olyan jó, mint Pest.

Ezt úgy írom, hogy éltem sokáig mindkét helyen :)

2019. máj. 15. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyetemváros, Tapolca, Majláth környéke, a Berekalja, Hejőcsaba, Görömböly, belváros mind élhető részek. A centrum környékén vannak néha érdekes alakok, meg az Avas első üteme, a második-harmadik ütem és a kisavas már "tiszta."

Csöves annyi van mint pesten, néha leszólítanak, de vagy azt mondom h nem tartok magamnál készpénzt, vagy visszakérdezek franciául :D ez utóbbit be szokták venni és inkább ott hagynak. Egyszer volt egy csávó aki német angol szavakat összekutyulva mondott valami olyasmit hogy "Ish möhte mani", na ő kapott 150 forintot :D


Amit viszont nagyon kerülj el, az Lyukóvölgy. Arra a helyre igaz amit hallottál, de gondolom Pestnek is megvannak az ilyen részei.

2019. máj. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha netán kell idegenvezető, dobj egy emailt bátran ;) elcarafuego_at_gmail.com
2019. máj. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2019. máj. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én nem gondolnám, hogy Miskolc annyival durvább, mint más városok. Mindenhol jobb óvatosnak lenni, de én 18 éve itt élek és lány vagyok, de soha nem történt még velem semmi ilyesmi. :D

Valamiért sokkal durvább a hírünk, mint a valóság. Én pont innen fogok valószínűleg a 8. kerületbe költözni ősszel, suli miatt, és engem meg attól féltenek a szüleim. :D

2019. máj. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
10 eves koromig eltunk a csaladommal az avason most miskolc mellett lakunk gyakran jarok miskolcra ugye mert oda jartam suliba tobbek kozott az avasra egyszer volt csak olyan hogy egy oadon ultem vartam haveromat erre egy pali leult mellem es a cipomrol kerdezgetett amire en felalltam es elhuztam onnan ilyen 15-16 lehettem de amugy nincs gond miskolcal
2019. jún. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!