Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Bántalmazás folyik a szomszédo...

Bántalmazás folyik a szomszédomban (férfi tart terrorban nőt/nőket). Tehetek valamit?

Figyelt kérdés

Új társasházi lakó vagyok, nem igazán vagyok tisztában az itteni "illemszabályokkal". Nem sokkal utánam költözött be egy család a szomszédos lakásba (negyvenes férfi, nő, és talán egy 18 körüli lány). Sajnos vagy nem sajnos alig ismerem őket, ha szembe jönnének a folyosón sem biztos, hogy megismerném őket, de hallom őket rendszeresen. Többször hallottam már hogy a férfi úgy beszélt a nőkkel, mint a kutyával, de pár napja sajnos már azt is hallottam egyik délután, hogy ütötte, gondolom a feleségét. A nő sírt, kérlelte, jajgatott, a férfi meg csak ku rvázta, és gondolom ütötte tovább... tompa ütéseket hallottam.

Tehetek valamit vagy jobb, ha kimaradok ebből? Ti mit tennétek?



2019. máj. 17. 20:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrséget miért nem hívtad rájuk?
2019. máj. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Rendorseget hivd ki,a nonek lehet nincs mersze (hogy is lenne ilyen helyzetben?). Anonim,bejelentes,teljesen kimaradsz az ugybol,senki sem bir bosszut alni-es a lelkiismereted 100% helyen less.
2019. máj. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
7%

Maradj ki belőle. Felesleges olyan problémába belekeredned, amihez semmi közöd. Ahogy írtad, mind a 3 családtag felnőtt, akik elméletileg tisztában vannak a saját körülményeivel. Az pedig már más téma, hogy egy értelmes nő már rég lelépett volna.

Nem jó dolog hőst játszani, nem mindig sül el jól. Ha hallod, hogy nagyon nagy gáz van, jelentheted a rendőrségnek “csendháborítás” gyanánt vagy esetleg a többi szomszédot is megkérdezheted, hogy mi a véleményük.

2019. máj. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam a rendőrség kihívásán, a legutóbbi eset után mindenképp de az igazat megvallva félek a pasastól. Nem akarok belekeveredni. Én is nő vagyok, egyedül élek. Ha nekinyom egyik nap a lépcsőházban a falnak hogy "te jelentettél fel?" (csak én vagyok közvetlen szomszédjuk) akkor mit csinálok?

De persze az sem tudnám hogy kezelni ha egyik nap zsákban vinnék el a nőt.

Amúgy van egy rendőr ismerősöm, őt megkérdeztem, mi a teendő. Azt mondta, sajnos amíg nem folyik vér és a nő nem tesz feljelentést vagy nem partner a pasas felnyomásában, addig nem tehetnek semmit. És nem tudom, partner lenne-e benne.

2019. máj. 17. 20:55
 5/24 anonim ***** válasza:
3%
miért ütnéd az orrod más életébe? neked hogy esne ha valaki a nemtetszéséről kérdezősködne veled kapcsolatban a neten? élőben nem mersz szólni, itt is jobb ha hallgatsz
2019. máj. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

#5 Remélem, hogy ezt nem gondolod komolyan. Fogjam be a számat és ne is gondolkodjak el azon vajon megöli e szomszéd a feleségét? Gyáva nyúl vagyok amiért félek egy nagydarab, meglett embertől aki nyilvánvalóan szociopata és abban leli örömét hogy nála gyengébbeket ver?

Menj a búsba. De tényleg.

2019. máj. 17. 21:20
 7/24 anonim ***** válasza:
6%

Vegyünk két példát!

1.) Mész az utcán, és előtted egy férfi üt egy nőt.

-> Ilyenkor nyilván be kell avatkoznod, hívnod kell a rendőrséget stb., hisz ez egy (első látásra) egy egyszeri jelenség, nem tudhatjuk, hogy egyáltalán ismerik-e egymást, a nő nem tud visszaütni, elmenekülni stb.

2.) A szomszédban a férj veri a feleségét

-> Ilyenkor nem kell beavatkoznod, hisz ez nem egy egyszeri jelenség, hanem egy állapot. A feleség hozzáment a férfihez, együtt él vele, és látszólag megfelel neki ez az állapot. Nem akar se elmenekülni, se elválni, se feljelenteni a férfit, semmit sem.

Erre Te azt gondolod, hogy te majd mint külső szemlélő odamész, beavatkozol az életükbe, és majd megmondod az asszonynak és a férjének is hogy kinek mit kellene csinálni? Az asszony - ha majd akarja - meg tudja menteni magát.

2019. máj. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%
jól írja a hetes, néhányan szuperhősnek képzelik magukat ahelyett hogy a saját dolgukkal foglalkoznának
2019. máj. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
20%

De tényleg, most őszintén, tegyük fel, hogy jelented az esetet a rendőrségnek, kijönnek és megnézik mi történt.

Szerinted mi fog történni?

- A feleség megmondja a rendőröknek, hogy a pasi verte meg, és ezért a pasit elítélik 8 napon belül gyógyuló testi sértés gyanújával? Utána már többet kezet sem emel a feleségére, és boldogan élnek míg meg nem halnak? Vagy a feleség hirtelen öntudatra ébred és elválik a pasitól, új életet kezd és boldogan él míg meg nem hal?

- Vagy a feleség letagadja az egészet, azt mondja, hogy "elesett", és tovább folytatódik minden ugyanúgy? Aztán mikor már sokadszorra hívod ki a rendőröket, vagy nem jönnek ki, vagy valahogy megtudja a szomszéd, hogy te voltál, és "elbeszélget" veled?

Ne értsd félre, értékelem én a jó szándékot, de komolyan azt hiszed, hogy kívülről meg lehet oldani mások életét? Javaslom nézd meg a Fűrészt, viccen kívül!

2019. máj. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Mire 18 lettem én jelentettem fel fatert anyu helyett (18alatt el itt volna az állam anyámtól)

A szomszédok telibeszrták

Mikor 3szomszédot kellett kihallgatni hogy mi folyik itt(pláne hogy nyitott ajtónál us éekevert mások elött)

Csak 2 tanuskodott

18év szenvedés után végre aludhattam 3oránál többet ...

Az a két szomszéd utánna ha vissza akart jönni vagy ránktörte az ajtot távoltartási alatt hivták a rendörséget.

Hidd el anonymként hatalmas segítség ez mindenképp segíts

Mert hiába voltam 18 45kg csajszi anyámmal nem sokaz érzünk ellene pláne hogy még dolgoznom is kellett mert nem dolgozott csal piált otthon muter meg egyedül nem akartam h mindenkit eltartson.

Jó ember vagy hogy megfordult a segitség a fejedben

Csak anonymként

2019. máj. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!