Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ezt tényleg megtehetik?

Ezt tényleg megtehetik?

Figyelt kérdés

Szóval 3,5 éve lakunk egy albérletben. A főbérlő már az első napon szolt, hogy az alattunk lakó hazsartos nyugdíjas házaspár teljesen retardált.

Igaza volt. Nem sorolnám a baromságait mert egy élet is kevés lenne. Van egy 4 éves gyerekünk. Már akkor szólt hogy hangosan rohan a gyerek mikor még járni se mászni nem tudott. Kutyánk is van kicsi nem ugatos, de persze mindig minden baj. Hetente hívja a közös képviselőt az újabb gondjaival . Agyrém . Pedig próbálunk halkak lenni. Direkt padlószőnyeg van , hogy ne kopogjon a kutya körme aparkettan stb.

Na ma elkapott az O mellett lakó szomszéd, hogy a kutyám rendszeresen lepisili a labtorlojuket és tuti az enyém mert követték a pisi nyomot es a bejárati ajtóhoz vezetett.

Ez abszurd egyrészt ,mert tudom hogy ez nem igaz , sose pisilne be falak közt , 9 éves meg az se fordult elő soha hogy itthon bepisilne. Pórázon viszem le a korlát mellett közlekedik. Ez a heppje tehát a lábtörlő közelébe se jár . És hát csak feltunne ha már a bejárattól végig csurgatna egy emelettel lejebbig.

Természetesen nem hisznek nekem. Azt mondták egy esélyem van még és utána aláírás lesz és nem tarthatok többet kutyát. Ezt megtehetik , ha a foberlomnek nem gond a kutya ?

Én arra gondoltam , mi van ha ez a Bokod szomszéd vitézi össze a labtorlot. Állítólag ez már szinte minden napos hogy le van pisilve a lábtörlő. De biztos , hogy nem az én kutyám csinálja.

Idegesít , hogy nem tudok mit tenni , nem hisznek nekem. Félek , hogy mi lesz a kutyámmal.

Igazából itt csak öregek laknak , néhány fiatal de ők sincsenek itthon. Gyereke is ,és kutyája is csak nekünk van.

Költözés nem opció. Imádjuk a környéket , jó árban van. Közel az ovi , már szó volt róla hogy meg is vennénk a lakást.

Mit tehetunk ilyen szomszéddal , biztos , hogy O a ludas nagyon eszement .

Bocsi ha hosszú és a helyesírási hibákért. Nagyon pipa vagyok


2019. máj. 21. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:

A háznak van egy házirendje, ami természetesen a ház megváltoztathat bizonyos feltételekkel (kellő számú lakó beleegyezése). Ez a házirend megtilthatja a kutyatartást.


Idióta szomszéddal nagyon nem lehet mit kezdeni. De gondolom a többi lakó is tudja, hogy idióta, csak nem egyeznek bele a házirendmódosításba.

2019. máj. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze , hogy tudják. De ez a szomszéd akinek elvileg a labtorlojere pisil a kutya ez másik szomszéd egy 80 x éves öregasszony és annak a lánya. Őket bírják meg eddig én is bírtam. De azt mondják ez már élhetetlen . Megértem de akkor sem az én kutyám pisil oda. És ebből a bolondbol meg kinezem , hogy O csinálja de mit tehetnék ?
2019. máj. 21. 17:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Megtehetik.

Ajánld fel, hogy amennyiben bebizonyítja, hogy a te kutyád végzi oda a dolgát, kártalanítod és veszel neki új lábtörlőt. Úgysem fogja bizonyítani. Ellenben kezdete lehet egy barátságosabb viszonynak. Talán értékeli, hogy foglalkozol a "gondjával" és békénhagy.

2019. máj. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De mondom , hogy ezzel a Szomszédnénivel eddig nem volt gond. Fiamat is kedvelik , együtt játszanak az unokajukkal stb. Csak most mondták először hogy ez már tűrhetetlen , hogy oda pisil a kutya. (Nem pisil ) a mellette lakó a paraszt .ezért gondoltam mi van ha O csinálja direkt. Pl össze vizezi a labtorlot . Abban maradtam az oregasszonnyal , hogyha újra előfordul rögtön feljön és szól. Én általában itthon vagyok. És kitaláltam , hogy titokban elvitetem a kutyát 1-2 hétre anyoshoz.
2019. máj. 21. 18:23
 5/8 anonim ***** válasza:
Itt az ideje, hogy feljelentést tegyetek zaklatásért!
2019. máj. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kutyatartást elsősorban az önkormányzati rendelet szabályozza. Másodsorban a házirend az irányadó, de a házirend módosításához kevés egy aláírásgyűjtés.

Próbáljatok meg egyezkedni a tulajdonossal, no meg feljelentést tenni rágalmazásért.

2019. máj. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy bizonyos százaléknak kell összegyűlnie (azt hiszem több mint 50%) az aláírásoknál, azt hiszem, hogy ezt megtehessék.


A gond ott van, hogy bár ők sem tudják bizonyítani, hogy nem a te kutyád pisilte le a lábtörlőt, te sem tudod az ellenkezőjét.


Én még azt is kinézném a szomszédaidból, hogy az alattad lakó öntött direkt valamit szét a lábtörlőre és a lábtörlődtől a te ajtódig.


De simán lehetett, hogy valaki ott öntött ki valamit aztán belelépett és végig trappolt a házban, a takarító a felmosóronggyal odakapott és vizes lett a lábtörlő vagy egy másik kutya volt, szóval a szomszéd feleslegesen hibáztat.


***


Az ötletem, hogy kis időre küld panzióba a kutyust vagy más rokonhoz és, ha jön megint valami panasz, hogy hangos a kutyád, bepisil, stb., mondhatod, hogy "De hát panzióban/rokonnál van! Itt a telefonszáma a panziósnak/rokonnak, fel is hívhatjuk, hogy bebizonyítsa." - és a panziós/rokon utólag is alátámaszthatja, hogy mettől meddig volt ott.


Utána kicsit észhez térnek és eszükbe jut a többi incidensnél, hogy nem biztos, hogy a kutyusod volt.

2019. máj. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
(javítás; ők sem tudják bizonyítani, hogy a te kutyád)
2019. máj. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!