Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy kezeljem a szomszédasszonyt?

Hogy kezeljem a szomszédasszonyt?

Figyelt kérdés

Alapból nagyon kedves idős nő, legalábbis az elején még úgy láttam. Nem panaszkodásnak szánom a kérdésemet, mert valóban ötleteket szeretnék. Folyamatosan fontoskodik, és vannak olyan dolgai, amit nem tudok hova tenni. Pl. állandóan behúzza az út mentéről a kapunkig a kiürített kukánkat, pedig tudja, hogy otthon vagyok, és amikor hallom, hogy elmentek a kukások, már húzza is be, pedig jövök kifelé, hogy bevigyem. A múltkor azon kaptam, hogy nyírja a házunk előtt a tök rövid, egy hete nyírt füvet. És amikor rákérdeztem hogy miért nyírja le, annyit mondott, hogy van rá ideje. (??)

Már számtalanszor megkértem, hogy hagyja a dolgaimat rám, mert még a végén azt hiszik, hogy én ugráltatom. Szóltam többször szépen, egyszer meg eléggé paprikásan, de nem értett belőle, továbbra is csinálja. A másik, hogyha valaki van nálunk, beszélgetek az udvaron, ő direkt kijön, és közbekotyog, mindig van valami mondanivalója, vagy ha nem, akkor beleköt abba, hogy most miért nincs rajtam pulóver, miért vagyok papucsban stb. Kezdem hülyén érezni magam, és sokszor az az érzésem, hogy ez a célja. Jó, bennem is van hiba, nem vagyok az a könnyen barátkozós, és több bennem az antiszoc. hajlam, mint kellene. De akkor mit csináljak?


2019. máj. 29. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon egyedül van,és emiatt ilyen.Szerintem nem sokat tudsz tenni,az öreg nénik elég makacsok,maximum megbántanád csak,ha kifejeznéd a rosszallásod felé,mást nem érnél el.Szóval,próbáld elviselni,és ne aggódj miatta.

Amúgy bár nekem lenne ilyen szomszédom,aki előttem lenyírja ingyen a füvet meg betolja a szemetest,nem kéne nekem vele vesződnöm.:D

2019. máj. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Megértem hogy zavar a viselkedése. Tényleg az lehet, hogy egyedül van, nincs kihez szólnia és jó akar lenni. Az, hogy a dolgaidat rendezgeti, lehet azért zavar csak, hogy "mások akkor mit gondolhatnak erről", lehet egyébként nem is zavarna.

Hozzád érkezőknek már előre mondd el, hogy ha udvaron vagytok, próbáljátok ignorálni, ha beszól. Egyébként tényleg biztosan nincs kihez szólnia.

2019. máj. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%
Én úg yelküldeném a pcsába, hogy nem talál haza. Mindig utáltam a kotnyeles embereket.
2019. máj. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Mit kezdj vele, küldd át mellém lakni, hogy tudnám őt értékelni... csak hasznosnak akarja érezni magát, gondoskodni akar valakiről. Veszekedés és hiszti helyett köszönd meg neki a segítséget, jobban fogja magát érezni tőle, abbahagyni úgysem fogja, akkor minek taposnál a lelkébe?


“beleköt abba, hogy most miért nincs rajtam pulóver, miért vagyok papucsban stb.”

Segíteni próbál, nem kötözködik, te jó ég, hogy tudod így félreérteni szegénykémet? Csak figyel rád, hogy ne fázz meg és ne fordulj fel. Ezt is köszönd meg neki, hidd el, ő olyan ember, aki csak jót akar, akire bármikor számíthatsz és cserébe semmit nem vár pár jó szón kívül. Ne legyél gonosz vele, nem érdemel rosszat. Bár az én szomszédom lenne.

2019. máj. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudhatni, te milyen leszel idős korodra.

.

Ha megy hozzád valaki, miért nem engeded be a lakásodba az illetőt, ami miatt az udvaron vagy kénytelen vele a fontos, csak rátok tartozó dolgot megbeszélni.

Miért beszélsz csak rátok tartozó dolgokról az udvaron?

2019. máj. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rám nem kell figyelni, nem kell rólam gondoskodni, nem vagyok senkije. Egy darabig én is próbáltam díjazni, kedves voltam vele, vittem neki sütit is többször, de egy idő után nagyon terhes lett a dolog. Mellesleg tényleg nem akarom, hogy úgy tűnjön, hogy mindezt elvárom. Köszönök minden választ! :)
2019. máj. 29. 16:29
 7/8 anonim ***** válasza:
95%
Én megértelek. Társasházban a mellettem lakó szomszéd néni folyton locsolta a folyosói virágaimat. (Sajnos nincs erkélyem.) Az után sem állt le, hogy megkértem, hogy ne tegye, mert a kislányomnak örömet okoz, hogy locsolhatja, viszont amikor nedves a föld, akkor ugye nem locsolhat. Megígérte, hogy nem fogja locsolni, de nem bírta megállni, ha az ő megítélése szerint nem volt elég nedves a földjük, akkor locsolt. Pár növény ki is pusztult. Mindez kedvességnek tűnik, de valójában fontoskodás. Kulturált ember megkérdezi, hogy akarod-e, hogy bevigyem a kukát, lenyírjam a füvet? Nem teszi kéretlenül, mert lehet a szomszédnak ez több okból is kellemetlen lehet: 1.Szívesség, tehát kényszert érez, hogy viszonozza 2. Lehet, hogy szeretné ő elvégezni azt a munkát, mert kikapcsolja, örömet okoz neki 3.Nem akar kommunikálni a szomszéddal, mert magának való, vagy más társaságra vágyik, de így muszáj megköszönni, stb. A másik, pedig ahhoz végképp hogy jön, hogy szomszédként beleszóljon a másik udvarán egy privát beszélgetésbe vagy elkezdjen öltözködési tanácsokat adni. Összeveszni tényleg nem kell vele, de egyszer kulturáltan el lehet mondani, hogy zavaró, amit csinál.
2019. máj. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
94%

#4:

Kívánom neked, hogy 5x jobban avatkozzon bele az életedbe egy ilyen szociálzavaros mamika, aztán meglátjuk, akkor is ez lesz-e a véleményed. Bár ahogy elnézem a szövegelésedből, te is valami ilyesmi lehetsz.

2019. máj. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!