Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Más is van, aki már kiskorától...

Más is van, aki már kiskorától nem akart falun élni?

Figyelt kérdés

Sok ok. Főleg az emberek, nulla lehetőség, szórakozás meg a mezőgazdasági munka sem a kedvencem.

Alsós koromtól. Sajnos egyelőre nem sikerült.


2019. jún. 1. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Én most épp falun élek de a környéken SENKI nem végez mezőgazdasági munkát. Gazdag emberek vesznek itt házakat, ide menekülnek a városból, hogy legyen életterük. Városban társasházban laktam, a több lakással arrébb TV-t bömböltető ember miatt nem tudtam aludni, itt pedig a szomszéd idegbeteg kutyája miatt. Lehetőség ugyanaz, nincs messze a város, ugyanott dolgozom. Emberek nem sok vizet kavarnak itt sem, ugyanúgy nem köszönnek vissza mint a városban. Kb ennyi.
2019. jún. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hàt ja elég szar én is utàlom ezt a falut. Vàrosban sokkal jobb lenne egy kertes hàz. De ott még a panel is dràga nemhogy egy normàlis otthon.
2019. jún. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 lilla64 ***** válasza:
100%
Igen.Falun születtem,de nem szerettem soha.Ahogy dolgozni kezdtem bejöttem a városba,azóta is itt élek.
2019. jún. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően szeretném, ha lenne saját házam, amit gondozhatok. A szülői ház számomra olyan, hogy legszívesebben menekülnék minél messzebb. Egyszerűen nem érzem magam otthon.
2019. jún. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szülők a másik, meg a mentalitás...

Meg a pletykás emberek, vicc.

Itt 2 órára van a város.


Én megérzem, hogy valaki pont ide menekül, de ha itt nősz fel, a világ háta mögött. Pont egy fiatalnak való, mintha 20 évvel mindenki el lenne maradva, a többiről nem is beszélve.

2019. jún. 1. 15:25
 6/8 Metionin ***** válasza:
100%
Hát én kisvárosban nőttem fel a román határ szélén de nem sok különbség volt a környező falukhoz képest. Annyi hogy iskolába meg orvoshoz hozzánk kellett járni a falvakból. Én is utáltam kiskorom óta, mindenki jobban tudta hogy mit csinálok mint én magam, a szüleimnek alapvető mentalitása a "mitszólnak", emellett tele van cigányokkal, akik heti szinten törnek be házakhoz. Nekem úgymond szerencsém van, mert kiskoromtól kezdve tudtam, hogy ott nem fogok tudni munkahelyet találni, ezért alapvető volt hogy majd elköltözök és úgy is lett. Gimibe már a legközelebbi városba jártam, nem is nagyon ismerek már ott senkit és ők sem ismernek fel szerencsére. Amúgy maga a hely szép lenne, mert van folyó, erdő, stb. de ez a kilátástalanság munka terén, a szar közlekedés, a szar iskola, a közbiztonság hiánya megöli az egészet.
2019. jún. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, szép hely, azt aláírom...


Erről van szó:

"a szüleimnek alapvető mentalitása a "mitszólnak"


Eszerint kell élned, döntened, alárendelned mindent. Képesek leélni egy életet így, nem te számítasz, hanem mit mondunk a szomszédoknak, szégyent hozol ránk, szájára vesz a falu...

2019. jún. 1. 16:18
 8/8 Metionin ***** válasza:
100%
Ja kb. így van ott is ahogy írtad. Én már kiskoromban se értettem, hogy pl. a virágokat anyám miért mindig az utca felé rakja, pedig ott kiégeti a nap. Ja hát mert ott látják. Ne menj ki tornacipőben, mert meglátják. Ne hívd hangosan a kutyát mert meghallják. És akkor mi van? :D Így felnőttként elég furán nézek ki az ott lakók számára és megmondom őszintén, szinte élvezem amikor mindenki felragad a kerítésre hogy megcsodáljon amikor végigmegyek az utcán évente 3x :D
2019. jún. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!