Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi magyarázza azt hogy nekünk...

Mi magyarázza azt hogy nekünk magyaroknak ami luxus és elképzelhetetlen, az egy nyugati vagy tengerentúli embernek az alap dolgokhoz tartozik?

Figyelt kérdés

Pl 3-4 fős családba 3 +1 autó ha mondjuk mindkét gyerek nagykorú, szülőké jobb állapotú, drágább, fiatalabb, míg egy tininek is legalább olyan értékű az autója amiért idehaza 10 évet spórol valaki, vagy épp felveszi a 3 milliós kölcsönt hogy megvehesse, ha jól tanul a kiskamasz kap egy gyengébb motort quad-ot, persze jó felszereléssel, amit itthoni embernek kigazdálkodni megint nagy fejtörés, 400 forintot benzin, és adók mellett.


Instagram-on látom hogy a 21 éves Clevelandi csaj vadonatúj Honda Accord-ot vett, ami nálunk egy lakás ára kisebb városban.

Megnézném hány Balatoni családnak van kis hajója, amit egy nagy batár pickup-al vontatnak, csak arra van tartva....


Összességében jobb lenne az élete egy külföldi burkolónak, hegesztőnek, mint idehaza?

Direkt nem orvosokat, ügyvédeket, vállalkozókat említek, mert azoknak bárhol jó életük van.


2019. jún. 2. 01:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Nyilván a helyi átlag körülményektől függ mi számít luxusnak, ez pedig mindenhol más.
2019. jún. 2. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Amikor a csapból is az folyik hogy a zinstán egy kamuvilág vna, nem értme miért oda méred ezt. De ja nyilván más világ, más körülmények.
2019. jún. 2. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Mi a Balkánhoz tartozunk és ezért teszünk is. Itt még jó pár évig ne várj átlag EU-s színvonalat. Az oktatás gáz, a többség egy indulatos kiskamasz szintjén mozog és igénytelenek vagyunk.
2019. jún. 2. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
A magyar egy proli nép. Ezzel mindent elmondtam.
2019. jún. 2. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

Két és fél éve élek Kanadában. Amióta kanadai fizetésem van, nekem is hirtelen elérhetővé vált egy csomó dolog, amiről otthon a legtöbben csak álmodoznak. Például most veszek egy Toyota Corollát. Itt az olyan népautó, mint otthon a Suzuki Swift. Magyarországon ez a kocsi felső középkategória, nem sokan engedhetik meg maguknak, pláne újonnan. Nekem fél évet kellett spórolni rá. Egy napi kajám 30-40 dollár, azaz 6-8000 forint, és akkor csak kiszaladtam valamiért. Igaz, hogy az élelmiszerek minősége messze jobb, mint otthon (egy nagy FRÁSZT jobb a magyar kaja!), és a szolgáltatóipar is sokkal magasabb színvonalon teljesít, mint Kelet-Európában. Nagyon egészséges és változatos ételeket eszem, amihez otthon csak akkor jutottam volna hozzá, ha vagy felkelek kora reggel, és a város öt pontjáról felhajtom a hozzávalókat, vagy elmegyek valami méregdrága étterembe.


A megfejtés nem az, hogy a kanadaiak gazdagabbak lennének, mint a magyarok. Hiába keresnek többet, a vásárlóerejük csak Pesten lenne jobb, itt nem annyira, ahol húsz dollár egy leves. Egyszerűen más dolgokra költenek, mint mi, és mások a prioritásaik.


Például a legtöbb kanadai - és az amerikaiak is - olyan ócska szar faházakban élnek, hogy nyikorog-düledezik az egész, ha mászkálsz benne. Ezért hallani a hírekben néha, hogy jött egy tornádó, aztán letarolt egy egész várost. Ilyen épületekre nálunk lehet, hogy építési engedélyt sem adnának, vagy talán csak horgászkunyhónak. Itt viszont több emeleteseket is felhúznak ilyen minőségben. Persze, hogy marad pénzed kocsira, ha papírból van a házad. A legtöbben nem is vesznek, csak bérelnek.


Talán a legfontosabb különbség viszont, hogy itt nincsenek kommunista reflexek. Magyarországon mindenki árgus szemekkel lesi, hol tudná lebuktatni a másikat, hol fedez fel valami susmust, valami összeesküvést. Mindenki mindenkit átver, lehúz, és persze a zsidók tehetnek mindenről (és mondanom sem kell, mindenki zsidó). A nép ezen állandó vamzerkodási hajlama pedig szerencsésen találkozik az állam évtizedes fasisztoid törekvéseivel, nevezetesen hogy mindent szigorúan ellenőrizni, és lehetőleg büntetni kell. A kanadaiak ezzel szemben könnyedén veszik a dolgokat, az elvük, hogy élj és hagyj élni másokat. Ne kritizálj, ne kötekedj, nem kell gyanakodnod. Általában biztonságban vagy mindenféle szempontból, semmi szükséged ugrásra készen pislognod körbe.


Ez pedig többet számít a megélhetés szempontjából, mint hinnéd. Nálunk akarna valaki egy motorcsónakot? Rögtön rászállna az összes hatóság, ott akadályoznák, ahol tudnák. Ha összejönne neki, irdatlan pénzeket kell letennie a "luxusért". És utána tűrnie kell, hogy kedves honfitársai összesúgnak a háta mögött, hogy fúj, nézd a szemét milliomost, miből telik neki?!


Ugyanez megy egyébként a külföldre költözöttekkel szemben is. Vörös fejjel, fröcsögve szidnak minket, "vissza se gyertek, nincs rátok szükség!" vagy legalább atyáskodva közlik, hogy "höhö, hát azé' ott sincsen ám kolbászbó' a kerítés!"


Valóban nincs, de ha kolbászból akarnám megcsinálni, senki sem jönne oda kötözködni, hogy ezt hogy képzelem. És hazamenni sem tervezek.

2019. jún. 2. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
#5: Kérdeznék pár dolgot. Írhatok privátot? :)
2019. jún. 2. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Most komolyan megkérdezted publikba, hogy írhatsz-e privátot? Ahelyett, hogy írnál és kész? :D
2019. jún. 2. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

De azt ugye vágjátok, hogy ingyenes tb rendszer és kórházi ellátás meg mentőszolgálat nem mindenhol van és azért pl fizetni kell, ha rosszul leszel, elvisz a mentő és megoperálnak. Aztán kapod a csekket. Ugyanígy az ingyenes felsőoktatás se mindenhol létezik.

Ettől független az összes nyomi politikus szanaszét lopja az orrunk előtt az országot már 20-30 éve és le se sz.rjuk. Úgyhogy pont meg is érdemeljük. Buta és gyáva birka nép vagyunk.

2019. jún. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

Alapvetően ott kezdődik a gond, hogy nem az instagramból kell kiindulni és nem lehet egy kalap alá venni, hogy "a magyarok" "az amerikaiak".


Ha körbenézek országon belül, akkor azért itt is azt látom, hogy szinte minden ház előtt áll 1-1 autó. Csak a saját vidéki utcánkban vicces, mikor végig nézek, és rögtön a mi házunk előtt áll a céges autóm, öcsém autója, összes szomszéd háza előtt szintén 2-3 autó, és akkor még nincsenek ott vendégek. Nem vadonatúj Mustangok, de nem is zsiguli. Vagy elmegyek kutyát sétáltatni, gyakran látok crossmotorosokat, Quadosokat (pedig természetvédelmi terület, büntetik őket mégis kimennek "játszani")


Az előttem szólókkal egyet tudok érteni, hogy mi alapvetően Balkáni állapotban élünk végtelen rossz berögződéssel és gyűlölettel.

2019. jún. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%

Nem megyek messzire, azt nem értem miért feledkeznek meg az emberek arról [bár sokan gondolkodni sem szeretnek, meg amúgy is menjünk tüntetni, hogy csökkentség tananyagot], hogy itt KOMMUNIZMUS volt jó pár évig... Én még nem éltem akkor, így csak családom elmondásából és a történelem tankönyvekből ismertem meg az a kort. Na az nem tett jót Magyarországnak semmilyen területen sem. Se pénzügyileg, gazdaságilag, sem emberileg. Nyilván lemaradtunk. Ez jó kiindulási alap, nem igaz? Aztán, hogy most mit csinálnak megint más.


Nézegesd instán a richkidsbudapest oldalt. Így él itthon is az átlag. Ja, hogy neem, csak azt nem mutogatják. Jaa :O. Szerinted máshol nincsenek szegények, mélyszegénységben élők, hajléktalanok vagy nem küzdenek a számlákkal?



Megjegyzem az orvosok nem azért nem élnek rosszul itthon, mert olyan jól keresnek alapjáraton, hanem mert kegyetlen sokat dolgoznak (ügyeletek). Mások szerint jó egész nap dolgozni, majd éjjel 3 órát aludni, miközben a részeg ordibál veled, vagy behozza a gyereket, mert, hogy beverte a lábát a szekrénybe és "lássa orvos", igaz már nem fáj de még csak be sem lilult. (Nem az én sztorijaim, nem vagyok orvos.)

2019. jún. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!