Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszédban a tavasszal...

A szomszédban a tavasszal elkezdtek építkezni (a házhoz toldanak valami műhelyt). Szerintetek nem az lett volna normális, hogy előre szólnak róla?

Figyelt kérdés

2019. jún. 4. 09:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%
Miert is? Latod ha nekifognak, beleszolasod meg nem sok van.
2019. jún. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
14%
Földhivatalba menj el érdeklődj bejelentették-e. Lehet nem is legális az építkezés.
2019. jún. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Laktam panelben, ott értesítették a lakókat, hogy lakásfelújításra számítsanak a szomszédok. Azt hittem ez a normális.
2019. jún. 4. 09:32
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

Nem szoktak mindig szólni. Panelban én sem szóltam, mert volt egy-két bunkó lakó, aki tuti jött volna panaszkodni, hogy zaj van. De ugye vannak olyan munkarészek, amit nem lehet zaj nélkül megoldani. Így nem írtam neki, nem tudták, hogy tőlem jön, ahhoz meg lusták, hogy végigmenjenek a házon.

Szóval szerintem nincs semmi sem abban, hogy nem szóltak. Biztosan volt elég bajuk, feladatuk a felújítással kapcsolatban, és nem gondoltak arra, hogy neked is szóljanak.

2019. jún. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
98%

Panel az más. Ott vanak előírások amit a lakok elfogadnak.

Kertes háznál nincs ilyen.

2019. jún. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ha beszeloviszony van a szomszedok kozott, akkor egyszeruen elmeseli egyik a masiknak, mint annyi minden mast.

Kerdes, mekkora felfordulassal jar, mennyi ideig tart, mennyire van a ti kertetek elszeparalva az oveketol.


Nem tudom, most mi a jogi helyzet, de regebben az epitesi engedelybol meg kaptak is egy peldanyt a szomszedok es fellebbezesi joguk volt.

2019. jún. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Építési engedélyt nem kaptunk, lehet nem is kell. A szomszéddal nem a legjobb a viszonyunk, pár éve a tetőt cserélték, a munkások a mi házunk előtt álltak meg (tudom közterület), nem lehetett tőlük beállni, és nem a szomszéd kért elnézést, hanem a munkások. Most is ez megy, a munkagépek itt állnak, mi meg álljunk meg, ahol tudunk. Csak azt hittem, (bár tudom milyen sunyi a szomszédom), hogy legalább szól, hogy bocsi. Azért egy ilyen építkezés gondolom nem egy egy-két nap.
2019. jún. 4. 09:52
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

és nem a szomszéd kért elnézést, hanem a munkások.

Hogy mi? Még szep hogy a munkas kért bocsanatot, hisz ő parkolt oda.

A szomszéddal valo kötekedés helyett szolsz a munkásoknak hogy ne álljanak a kijárat elé. Ők hibaznak ez esetben.

2019. jún. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
De gondolom, aki rendeli a munkásokat (akármiről van szó), biztosítja a parkolóhelyet. Nálunk pár éve festés volt, a festők egy másik szomszéd elé akartak állni, én szóltam, hogy inkább álljanak az udvarunkba. Pedig a festés nem volt olyan sok idő, mint egy építkezés.
2019. jún. 4. 10:10
 10/16 anonim ***** válasza:
87%

9: jaj, mintha nem tudnák milyenek a munkások. Nem szoktak mindenre engedélyt kérni. Nyilván nem a szomszéd mondta nekik, hogy direkt a te házad elé álljanak.

Nem csodálom, hogy nem jöttök ki jól. Te is elég kötekedő vagy. Persze biztosan a szomszéd is hibás. De veled sem lehet egyszerű normálisan kijönni.

2019. jún. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!