Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Egy ismerősöm ötlete de...

Egy ismerősöm ötlete de szerinted működhet?

Figyelt kérdés
Budapesten lakik és undorítóan sok szemét van az utcán (én nem tudom mert nem ott lakom de nekem ezt mondta) Az az ötlete, hogy el kéne terjeszteni, hogy aki szemetel az egy kis csicska és éreztetni is kell velük. Szerinted működhet? (Matricákkal, plakátokkal, stb)

2019. jún. 8. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem
2019. jún. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Túl gyerekes megközelítése a dolgoknak. Normális esetben mindenki úgy lett nevelve, hogy ne szemeteljen, csak idővel már nem érdekli az embereket. Ha anyád szavára nem hallgatsz, majd pont egy idegen matrica fogja a lelked meghatni? Ugyan már... az "...akkor egy kis csicska vagy" bűntudatkeltési próbálkozás pedig olyan, hogy inkább rajta nevetsz és nem vele, annyira naiv dolog. Iskolában szoktak a gyerekek csúfolódni ilyenekkel, nem felelős felnőtt emberek.
2019. jún. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog működni. A szemetelők nagyban tennének rá.

Ráadásul a negatív toszogatás nem a leghatásosabb.

2019. jún. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Vagy inkább ha van kamera akkor visszakeresni hogy ki volt, és valami irreálisan magas büntetést kiszabni. (Mondjuk választhat hogy 400ezer forint büntetés vagy egy hónap közmunka utcaseprőként.)

Nem csak az adott illető gondolná meg legközelebb a dolgot, hanem "megijesztené" a többi potenciális szemetelőt is.

2019. jún. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Észt más fejébe nem lehet rakni. Márpedig a tiszta környezetre való igény általában ezen múlik
2019. jún. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Szóval ő még több szemetet gyártana a matricákkal és plakátokkal. Igazi "lángelme".
2019. jún. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%

Van egy nagyon jó könyv: John Jackson-Steve Crawshaw: Civil bátorság. Rengeteg helyen próbálkoztak hasonló, ám egyszerű, ilyen jellegű kezdeményezéssel, és volt, ahol bizony sikert értek el vele.

Az ötlet szerintem jó, de a mi népünk erre (is) gyenge...

2019. jún. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyes országokban erre törvényi szabályozás van, elég drága pénzbírság jár érte, olvass utána, de itt is elkélne már egy ilyen,adja be petíciót az ügy érdekében.Mégiscsak jobb egy tiszta környezet.
2019. jún. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
34%

"Szóval ő még több szemetet gyártana a matricákkal és plakátokkal. Igazi "lángelme"."


+1

2019. jún. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem működne, csak felhergelné a szemetelőket és még jobban csinálnák. Én úgy gondolom, hogy a legtöbb ember nem hobbiból szemetel (max a nagyon degeneráltak), inkább azért, mert Budapesten sok helyen nincs elegendő mennyiségű kuka, ami van, az is fullra telve. Ha segíteni akarsz, akkor inkább "telepíts" kinti kukákat, az biztos meghozná az eredményt. Persze ilyen akcióba úgysem fogsz belekezdeni, ahogyan más sem.
2019. jún. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!