Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Saját lakásból pár utcányira...

Saját lakásból pár utcányira munkásszállóra költözni, csak hogy tudjak gyűjteni a céljaimra?

Figyelt kérdés
A lakás egyszobás, szóval nem tudok szoba kiadásból bevételhez jutni. A hiteltörlesztő a rezsivel együtt majdnem a teljes fizetésemet elviszi, így hiába örülök neki hogy egyedül élhetek, tulajdonképpen vegetálás az életem. Mindenen spórolnom kell, a legszükségesebb, legrosszabb minőségű dolgokat veszem csak meg, olyan hogy kimozdulás, szórakozás, hobbi, egy új ruhadarab szóba sem jöhet soha. Mivel félretenni 5 ezret sem tudok, ezért mindig ott lebeg a fejem felett, hogy mi lesz ha váratlan kiadásra lenne szükség. Illetve volt is már ilyen sajnos, akkor testvéremék kisegítettek, de ők sem állnak úgy hogy bármikor számíthassak a segítségükre. Vannak dolgok amiket szeretnék megvalósítani, illetve olyanok is amiket muszáj lenne (pl fogászati kezelések), de ez így lehetetlen. A munkámat szeretem, sokat szenvedtem az elmúlt években hogy olyan helyet találjak ahová nem gyomorgörccsel járok be, és nem is találnék jobban fizetőt ezen a területen, mert közalkalmazottként dolgozom. A munkámból adódóan lenne lehetőségem tulajdonképpen beköltözni a munkahelyemre, nem is hívnám munkásszállónak hiszen ott van helyben, és csak a közvetlen munkatársaim laknak ott, egy minimális jelképes összegért. Megérdeklődtem, a jogi része is megoldható lenne hogy befogadjanak, hiába vagyok városi, és van egy ingatlanom. Annyira minimális összeget kell fizetni havonta, hogy az jelenleg a buszbérletem költsége, ami ugye kiesne ha ott élnék, mert néha boltba stb el tudnék járni gyalog is, így végülis a teljes fizetésem megmaradna. A lakásomat ugyanannyiért tudnám kiadni, mint amennyi a hiteltörlesztő, így az is nullára jönne ki havonta, viszont a szállón ingyen élnék. Egyedül ami bánt, az az hogy már 28 éves vagyok, szeretnék párkapcsolatot, szeretnék a saját szokásaim szerint élni ahogy eddig is, ami így elég nehéz lesz a jövőben, hiszen pl vendéget egyáltalán nem fogadhatnék. A szállás csak egy kis szoba mindenkinek, a konyha, wc és tusoló közös a folyosón. Viszont így pár év alatt elég nagy összeget rakhatnék félre, hogy minden célomat megvalósítsam, aztán ha ez sikerült, akkor visszaköltözhetnék a lakásba, ha szerencsés vagyok addigra párom is lesz akivel együtt könnyebb lenne. De most mégis szenvedek, hogy fel kell adnom a szabad életemet. Mi a véleményetek?
2019. jún. 17. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Teszel egy próbát, és kiderül. A legrosszabb, ami történhet, hogy visszaköltözöl, ha nem jött be.
2019. jún. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10%
Inkabb egyedul vegetalni mint kozos konyha meg wc.
2019. jún. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól kijösz azokkal a kollégákkal akik szintén ott élnek, akkor vágj bele. A külön szoba jól hangzik, a közös vécé, fürdő már nem annyira, de ha abból indulok ki, hogy 8 évig koleszos voltam, akkor még pár évet kibírnék így.
2019. jún. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki egy évre! Emiatt nem kell lemondani a párkapcsolatról. Miért ne lehetne a jövendőbeli párodnak lakása, albérlete, ahová mehettek? Csak arra vigyázz, hogy megbízhatónak add ki a lakásodat, és közjegyző előtt kössétek a bérleti szerződést, mert a te helyzetedben az nagy szivacs, ha az esetleges bérlő nem fizet és nem is akar kiköltözni.
2019. jún. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem vagy meg lekesve a parkapcsolatrol, addig is viszont el tudnad kezdeni a gyujtest. Fel eves szerzodessel adnam ki, hogy ha nem tetszik a munkahelyi szallas, vissza tudjak menni a lakasba. Szamold ki, ha csak annyit kibirsz... ugye? Baratnot amugy sem kell egybol mindenkeppen lakasra vinni, par honapig el tudod hivni ide-oda, meg tudod hivni pl kajalni vagy egy koncertre, bulira - mert ugye megteheted. Legy oszinte, mondd el a lakas szituaciot, akmelyik lany ezt nem erti meg, az egy lyukas garast nem er.
2019. jún. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Melcsike91 válasza:
Vágj bele ha még nem tetted. Fontos hogy merj tenni az almaid elérése érdekében. A változás nem mindig rossz. Ha meg kerül melléd valaki aki tényleg szeret biztos vagyok benne hogy nem zavarja se a közös wc, sem a kis szoba 😊
2019. okt. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!