Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért szemetelnek ilyen sokan?

Miért szemetelnek ilyen sokan?

Figyelt kérdés

A dohányosok gyakran a kuka 10 méteres körében is inkább a földre dobják a csikket. Ami elképesztően gusztustalan, olyat is láttam , akinek 1 centivel kellett volna magasabbra emelni a kezét, hogy a kukába tudja dobni a csikket, de inkább elengedte és a földön landolt.


Persze nem csak a dohányosokkal van probléma, rendszeresen látni üdítős palackokat, és dobozokat, zsepiket, és más hasonló szemetet eldobálva. És tényleg az a legszomorúbb, hogy gyakran néhány méterre van a kuka, semmi erőfeszítésbe nem kerülne kidobni.


Sok helyen pedig a szelektív hulladékgyűjtést is kénytelenek felszámolni, mert az emberek képtelenek megfelelően használni a hulladékgyűjtőket.


Kiemelhetném azt is, amikor a tömegközlekedési eszközökön esznek olyan ételt, ami morzsál, szerintem ki lehet bírni egy rövidebb utat, hosszabb úton, vagy abban az esetben, ha valaki nagyon éhes, akkor próbáljon meg oda figyelni, és feltakarítani maga után, de sokan nem hajandóak erre, csak lesöprik a földre vagy a székre.


Még hosszan lehetne sorolni a nem kívánatos magatartásokat, de szerintem ez is elegendő a probléma érzékeltetésére.


Ezen a téren a magyar társadalom nagyon sokat fejlődhetne (igaz sok más téren is), nagyon nem becsüljük a környezetünket.


2019. jún. 18. 10:06
 1/7 anonim válasza:
100%
Igénytelenség és lustaság. Én is cigizek, de nem szórom el a csikkeket mindenfele, viszem magammal amíg nem találok kukát. Ha 10 perc múlva találok csak, akkor basszus 10 perc múlva dobom el :D Én a magam részéről próbálok figyelni a környezetemre, és szerintem ez lenne a normális és elvárható viselkedés mindenkitől.
2019. jún. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Azért mert nem szankcionálja senki. Bár elvileg büntethető lenne,de nem foglalkoznak vele. Az emberek jelentős részében pedig az a kép él,hogy ami nem tilos az szabad. Magától ez a mentalitás évtizedek múlva fog csak kikopni. Addig meg ha nem büntetnek érte akkor marad így minden. Ez rögzült sokaknak a fejében.
2019. jún. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Az ilyen hozzászólás az, aminek általánosnak kéne lennie. :)


#2 A szemetelés szabálysértés, lehet szankcionálni, de valóban az esetek jelentős részében következmények nélkül marad.

Ugyanakkor szerintem az lenne a normális, ha egy ember tiszta környezetben szeretne élni, nem pedig a saját szemete között. Esztétikailag is visszataszító, az egészségre is káros lehet, és a környezetet is terheli.

2019. jún. 18. 10:29
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Nincs következménye. Még azokat is nehezen kapják el, akik fél lakásnyi szemetet hagynak az erdőben, az alkalmi szemetelőket pedig szinte lehetetlen. Egyszer voltam tanúja annak ahogy egy férfi rápirított egy szemetelőre, aki kutyasétáltatás közben dobott el valamit. Konkrétan üvöltött az illetővel, közben meg gyűltek az emberek. Nem tudom mi lett utána, de nem csodálkoznék ha Youtube-on fenn lenne. Nálunk is mindig eldobják az üdítős dobozokat meg hasonlókat, szóval én is megfogadtam hogy ha látok egy ilyet, akkor kieresztem a hangom, hadd égjen az illető feje. Azt se bánnám, ha netre kerülne.
2019. jún. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ugyanakkor szerintem az lenne a normális, ha egy ember tiszta környezetben szeretne élni, nem pedig a saját szemete között. Esztétikailag is visszataszító, az egészségre is káros lehet, és a környezetet is terheli.


Az emberek egy jelentős része sajnos nem ilyen. Tróger,mindent leszaró igénytelen ostoba népség.Szerintem 20% vagy alatta lehet az igénytelen szemetelő arány és azok termelnek ennyit. Nincs igényük jobb élettérre és hogy mást zavar azt meg lesz@rják,sőt még élvezi is hogy odapiszkíthatott.

2019. jún. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A bejelentés is bonyolult (személyesen kell az önkormányzaton vagy a jegyzőnél) és a bizonyítás is nehézkes. Pl teljesen szürkezóna, hogy lehet -e fényképezni/filmezni a szemetelőt vagy sem. Nálam egy biztonsági kamera figyeli a kaput, értelemszerűen kilát az előtte lévő járdára és füves területre. Hivatalosan viszont közterületet vagy a szembe házat nem is láthatná a kamera, mert személyiségi jogokat sért. Ha ebből indulunk ki, akkor én nem is használhatok fel semmilyen felvételt, ami az utcán történt szemetelést rögzíti. Ha pedig felhasználom, a következő feljelentés már ellenem fog történni, mert a kamerám személyiségi jogokat sért. Hasonló a helyzet a mobillal készült felvételre: személyiségi jogokat sért és ha nem veszi fel konkrétan a szemét ledobásának pillanatát, nem ér semmit.

Szóval egy szimpla csikk eldobása annyi problémát vet fel és annyi időbe telik a bejelentése, hogy az ember inkább nem vesződik vele. Ugyanez van mindenhol, tele szürkezónába eső és egymásnak ellentmondó szabályozásokkal, amikkel a szabálysértőknek kedveznek.

2019. jún. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sok helyen van, hogy két kuka között nagy a táv; konkrétan volt, hogy az üres dobozt tíz percen át cipeltem, mert nem volt addig szemetes.


De helyeselni nem helyeslem; konkrétan itt a lakótelepen pár ponton úgy hemzsegnek a csótányok este, hogy majd összef.s.m magam kutyasétáltatás közben.


Aki a földre dobja a cigit és el se oltja, azt addig tudnám fojtogatni, amíg ki nem dülled a szeme... Nem csak, hogy b.nkóság, de pl egy kutya is beleléphet.


Volt, hogy a kutyámmal vártam a zebránál, a túloldalon egy bagós nő; ahogy váltott a lámpa, ledobta az égő cigit a betonra én meg gyorsan eltapostam amint átértünk, mielőtt rálép a kutya (pont ott tudtunk felmenni, ahol ő állt).

2019. jún. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!