Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért szokás éjjelre lehúzni...

Miért szokás éjjelre lehúzni a redőnyt, mikor úgyis sötét van olyankor?

Figyelt kérdés
A földszintes lakásokban megértem, hogy miért, hiszen onnan könnyen belátnak, de a hatodikon már kicsit fura.
2019. jún. 18. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem jön be a sötét, világosabb lesz a szobában
2019. jún. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Az meg se fordul a picike fejedben, hogy hajnal 4-kor már világos van?
2019. jún. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Sokan nem tudnak aludni világosban. Hajnalban márpedig általában jellemző hogy felkel a nap :)
2019. jún. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A szemben lévő hetedikről ne kukkoljanak be:))
2019. jún. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én amúgy azért nem húzom le, mert nálam meg pont fordítva van, hogy a vak sötétben nem szeretek aludni, azt szeretem, amikor bevilágít a Holdvilág, meg az utca fényei.
2019. jún. 18. 21:35
 6/9 anonim ***** válasza:

A bevilágít a holdvilág meg az utca fényei akkor pont nincs sötét. És várásoknál azért erős a fényszennyezés is, felénk szinte világít az ég.


Vagy nincs rovarháló, és nem akarják, hogy bejöjjön annyi rovar éjjelre, így csak résnyire hagyják a redőnyt nyitott ablak mellett.


Illetve ahogy írták, 4-kor már világos van.

2019. jún. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
én a zaj miatt is lehúzom. imádom a teljes sötétséget és a csendet.
2019. jún. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A nátriumlámpa olyan fényt csinál, hogy majdnem olvasni is lehet mellette. A lámpatest szintjénél feljebb levő emeleteknél is; kifejezett fényszennyezés van. LED-közvilágítás esetén jóval jobb, de azért ott is fény van....

Koromsötétben én sem szeretek aludni, de világosban sem.

Ráadásul még nincs sötét, amikor kb este fél 10 körül lefekszem, hajnalban meg korán világosodik.

Egyébként valóban jelentősen tompítja a zajt is.

2019. jún. 19. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hajnalban a nap szokott olyat csinálni, hogy felkel. 3 körül már világosodik az ég.

Plusz most például telihold van, egész éjszaka világos van odakint.

(Engem mondjuk totál hidegen hagy, tűző napon is vígan alszok, de sokakat zavar az ilyesmi.)

Emellett bizonyos fokig kint tartja a rovarokat, valamennyire véd az esőtől és a széltől.

2019. jún. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!