Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Csak engem döbbentett meg,...

Csak engem döbbentett meg, hogy egy tősgyökeres budapesti nem tudja, hogy melyik oldalon van a Parlament?

Figyelt kérdés

A következő beszélgetés zajlott le hármunk között. Én nagyon megdöbbentem, alig tudtam leplezni a testbeszédemen a zavarodottságomat, kínosságérzetemet. Szerintetek is furcsa, ha egy pesti nincs tisztában ezzel? Vagy csak én túlzom?

Pesti: -A Parlament egyébként a budai oldalon van, nem?

Vidéki1(én): -Nem, a pesti oldalon van.

Pesti: -Szerintem meg a budain.

Én: -Életemet tenném fel arra, hogy a pestin van.

Pesti: -Én eddig ezt hittem, hogy Budán...

Vidéki2: -Nem sokszor voltam Budapesten, talán háromszor az életemben, de arra emlékszem, hogy mikor a Budai Várban voltam, akkor láttam a túloldalon a Parlamentet, szóval kizárásos alapon a Pesten van.

Pesti: -Akkor lehet igazatok van.

Én: -Gondolom akkor vidéki vagy. Hova valósi vagy pontosan?

Pesti: -Nem, nem, pesti vagyok.

Én: -Hát ööö.. értem... és akkor ritkán jársz a belváros felé?

Pesti: -Járok én gyakran, csak eddig nem figyeltem annyira, hogy hol van a Parlament.

Én: -???


2019. jún. 23. 01:35
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

A másik ilyen furcsaság, hogy a párom világéletében pesti volt és pár hónapja megkérdezte tőlem, hogy hogyan jut el a Szabadsághídtól az Erzsébet hídig a pesti oldalon. Én meg erre: mondjuk 2-es villamos nem ismerős neked? Sokszor tapasztalom, hogy párom alapvető dolgokat nem tud Budapestről. Múltkor elkezdtem kérdezgetni, hogy mondja el, hogy melyik kerület melyik oldalon volt és a kerületek kb. 60-70%-ról fogalma sem volt, hogy melyik oldalon található, miközben én fejből soroltam az összes kerületet 1 év után, miután Bpre költöztem.

Bár itt is kerekedett a szemem, azért a parlamentes sztori ütősebb volt.

2019. jún. 23. 01:40
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Ez engem is meg döbbent, azért ez szerintem alap lenne, de hát különbözőek vagyunk, lehet hogy ez így jó?
2019. jún. 23. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ebben semmi túlzottan furcsa nincs szerintem. Az ember lakókörnyezete sokszor csak egy háttér, ha nem célzottan az adott dolgot keresi-figyeli nem igazán érdekli az elhelyezkedése.

Nekem is volt olyan, hogy 2-3 év után észrevettem egy boltot a környékünkön. Apám hülyének nézett amikor meséltem, hogy nyílt egy új hely.

Vagy mennem kellett valahová és a térképen kibogarászva jöttem rá, hogy hetente többször elsétálok előtte.

2019. jún. 23. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Doros ***** válasza:
81%

Budapesti az is, aki egész életében alig mozdul ki teszem azt Békásmegyerről, mert a lakótelepen minden van a közelben. Ha onnan később mondjuk Újpestre jár dolgozni, akkor a Parlamentnek a közelébe sem kerül akár éveken át sem.

Számomra viszont, aki a Lánchíd pesti hídfője közelében nőttem fel, Óbuda nagyjából már külföld.

A békásmegyeri példát régen olvastam, olyan édesanya hozzászólásából, aki a gyerekeivel a nyári szünetben felfedezte Budapestet, megmutatta nekik az addig ismeretlen várost, mert általában alig hagyták el a lakótelepet. Olcsó és érdekes program volt.

És ismerek olyan embereket is, akik felülnek egy busz vagy villamos járatra, elmennek a végállomásig, ott felderítik kicsit a környéket, és egy darabon gyalog indulnak vissza, vagy több szakaszban derítik fel az adott vonal környezetét. Otthon utánanéznek a látottaknak.

2019. jún. 23. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Azt gondolod, hogy "pestinek" lenni valamiféle különleges műveltségi állapotot jelent? Pont ugyanannyi tapló van ott is, mint Mucsán.
2019. jún. 23. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem az embereknek ezt a fétisét, hogy minden ilyen apró hülyeséget meg kellene jegyezni.

Igen, én is "tősgyökeres budapesti" vagyok,ez annyit tesz, hogy életem nagy részét ebben a pöcegödörben éltem le egy másik pöcegödör helyett. Ahova akarok, eljutok, mert csípőből tudom, merre kell menni. Ez azt jelenti, hogy nem kell ilyen baromságokon gondolkoznom, hogy mi melyik oldalon van. Különben is, most komolyan, ki a francot érdekelnek ilyen hülyeségek? Felőlem aztán felrobbanthatnák az egész kócerájt ott, ahol van. Neked meg nincs jobb dolgod, mint hogy összehívd a válságstábot, mert valaki nem tudja, hogy egy vacak épület a Duna melyik partján fekszik? Komolyan? :D

2019. jún. 23. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja, a kiegészítésedből látom, hogy nincs jobb dolgod. Ha te erre tényleg ennyire verni tudod magad, hogy jobban tájékozódsz mint más emberek, hát váljék egészségedre :)
2019. jún. 23. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, ez a tájékozatlanság már veszélyes, komolyan. A Parlament egyébként Miskolcon van, mielőtt tovább égetnéd magadat és a barátodat
2019. jún. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én egyszer megkaptam egy "tősgyökeres" pestitől, hogy 10 éve élek Pesten, de nem ismerem és milyen dolog ez már. Mert hogy a belvárost "illik ismerni". Ő a VI. kerületben nevelkedett, persze hogy ismeri.


Bezzeg amikor az én környékem került szóba, Kosztolányi, Móricz még csak-csak megvolt neki, de azon kívül azt se tudta merre van a 11. kerület.

2019. jún. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Amúgy tipikus "büdös pesti" kérdés ez is. Mintha bármit számítana, hogy ismersz ezt vagy azt.


Ki a farkat érdekel például melyik kerület melyik oldalon van. Számít? Meg ez a "mondja el melyik melyik oldalon található" dolog is... Boldogabb vagy attól, hogy tudod hogy jobb vagy bal?


Az ember azt ismeri, amiben él, amit napi szinten használ. Persze idővel kiterjed ez a "tudás" vagy áthelyeződik.


Én például legalább 3 éve nem utaztam a 4-6 villamoson, még csak a közelében sem voltam. Pedig az egyik legforgalmasabb vonal. Korábban a 3-as metrónak csak a belvárosi részét használtam, elmúlt években csak Népligettől kifelé.


Sőt, még csak azt sem tudom, melyik kerület melyik és merre van. Ha hirtelen kérdeznék, akkor még azt sem tudnám hány van összesen. Előrébb vagyok ezzel a felesleges információval? Egyértelműen nem.

2019. jún. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!