Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha választani kellene, melyik...

Ha választani kellene, melyik városba költöznétek, Kecskemétre vagy Dunaújvárosba? Inkább azok válaszát várom, akik valamennyire ismerik mindkét várost!

Figyelt kérdés
Munkalehetőség, gazdasági helyzet, természeti környezet, épített környezet, szórakozási lehetőségek, kulturális lehetőségek, oktatás, programok, "élhetőség".

2019. jún. 25. 09:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Kecskemét szerintem.
2019. jún. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%

Az építészeti környezet mindenképpen jobb Dunaújvárosban, a szocreál egyik mekkája. Én ennyit tudok mondani.


Van két víztorony, sok római kori emlék, rengeteg szocreál műremek és épület, a dunaparton hosszasan lehet sétálni, a közlekedés jó, Székesfehérvár felé elég sok buszjárat indul. Vannak komolyabb üzletek. Kecskemét ehhez képest kissé fakóbb, egyszerűbb település. Sokkal kisebb a pörgés, mint Danubeneustadt-ban, ahogy a főiskolások hívják. Ja és lapos... Dunaújvárosban azért szép emelkedőt kell pl fel-le megmászni a dunapartig néhány helyen.

2019. jún. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Szia!


Életvitelszerűen élek, mindkét helyen. Nekem Dunaújváros minden tekintetben a jobb döntés. A táj eszméletlen és változatos, a munkalehetőségek jók, nagyátlagban az emberek nem élnek rosszul, a nagyobb gyárak ideköltözésétől se szálltak el az árak. A fiataloknak sokkal jobban biztosított a közösségiélet/szórakozás. A felnőttek is megtalálhatják a magukét. Kecskemét ehhez képest kihalt, élettelen, sík és megmondom őszintén az emberek sokkal kellemetlenebbek. Iskolákat felesleges lenne összehasonlítani. A középiskolai választék midnkét helyen széleskörű, mindkettő helyen van egyetem, ami középszerű, nem egy kimagasló intézmény egyik sem.

Kultúrális lehetőségek is kb azonosak, mozi, színház, kiállítások, múzeum. Nyilván a Bartók Színház nem veheti fel a versenyt az egyik legöregebb Katona Színházzal, de nekem pl 9 éve a Bartókba van bérletem, s szinte sose csalódtam. :)

Szerintem élhetőbb Dunaújváros, Kecskemét túlnőtte magát, és az embertömeget. Reggeli és esti csúcsban 200métert megtenni is 30perc. Kezd Pesthez közelíteni a dugók mennyisége... de fejlesztés az nincs. Az utak minősége ótvar, és sajnos a vezetési stílus is agresszív, bár szerintem ez betudható a tömegnek is. Szóval nekem minden szempontból Dunaújváros. :)

2019. júl. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!