Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Állhatok a magáningatlanom...

Állhatok a magáningatlanom előtti közterületen jogosan? A többi lent

Figyelt kérdés
Szóval az a nagy problem, hogy nagyrészt kint állunk a ház előtti árokpart szélén, mert naponta többször is járkálunk autóval. Az egyik autó a kapubejáróban áll, a másik meg az árokpart szélén. Csatolok képet. Látjátok hogy a képen ott áll egy piros teherautó, az pont rakodás közben csípte el a Google, na én ott szoktam állni a kis személygépkocsimmal. Mindig úgy állok meg hogy az út szélétől pár centivel beljebb van a kerék, és a tábláig állok, mert a mögötte lévő rész a szembe szomszédnak a garázsbeállója és nem akarok kicseszni vele amikor ráfordul. Na most az a gondom hogy a barna kerítéses szomszéd átellenben (lásd a képen), a kapubejárója jóval a telkünk után van kb 3-4 méterrel. Van egy kiba**tt nagy Ford terepjáróra, vezetni nem bírja normálisan csak bőgetni amit reggelente 6 körül tapasztalunk. Ma nézünk ki az ablakon random, látjuk hogy fotózza az árokpartunkat. Kiszaladtam gyorsan megkérdeztem mi a fenét művel mégis. Amúgy nem nagyon szeret köszönni meg a volt háztulajt előttünk is feljelentette valamiért már. Szóval elkezdi nekem mondani hogy ő nem tud ráfordulni rendesen a kapubeállójára (barna kerítés), mert ott állok az autómmal. Gondolom elküldi a közterületeseknek azok meg valamikor jönnek ki ellenőrizni. Az ingatlanom előtt mennyire parkolok szabályosan? Vagy mi lenne ennek a módja? Állandóan bunkózik a fickó, nem köszön sosem. Így nyilvánosan nem bunkó csak a nézésén meg a szemén látszik. Kb egy 60 éves pénzes faszi, egész nap itthon eszi a fene. Minket nem zavar meg semmi, de tavaly is pl elmentünk nyaralni 1.5 hétre és az alatt ugye nő a fű meg minden, ráadásul eső is volt és szemetes lett az árok meg gazos. Azért is feljelentett a ny***rék.. Mit tudnék csinálni ez ellen? Tavaly én is visszavágtam neki az árokkal, ő sem gondozta én is próbáltam intézkedni, de neki valahogy nem történt semmi, ki sem jöttek meg. Valaki valami ötlet? Köszi.
2019. jún. 26. 22:32
 1/7 A kérdező kommentje:

[link]


Itt a kép, elfelejtettem csatolni a kérdésbe.

2019. jún. 26. 22:33
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha netán bérbe venném a közterületet az engem megvédene?
2019. jún. 26. 22:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nem tud veled mit csinálni, hiàba fotózgat. Nem lógsz bele a járdába, nem állod el a kapubeállót és nem is akadályozod a forgalom haladását. Max kiröhögik, hogy nem tud vezetni.

Olyanról hallottam már, hogy közterület használatához hivatalos engedélyt kérni, parkoló kocsi részère.. de nem tudom, hogy ez létező dolog vagy csak legenda.

2019. jún. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Van van, tudok neten is szerződés ajánlati űrlapot leszedni, debreceni közterületnek oda adni. Egy hónapra ez a 7m2 lenne 3800ft. De legalább be lennék biztosítva. Az előző tulajnak dobozos transit volt. Feljelentette a szomszéd hogy a fekvőrendőr tábla nem látszik a kocsitól és meg is büntették
2019. jún. 26. 23:25
 5/7 A kérdező kommentje:
Illetve nem is a parkolás hanem mivel zöldterületen állok, igaz én gondozom de akkoris zöld, meg biztonsági szempontból pl: ha jön tüzóltó az égő házhoz, hogy ilyen szempontból állhatok-e az árokparta.
2019. jún. 26. 23:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Kismillió helyen csinálják, hogy a házuk előtti részen parkolnak, ráadásul főút mellett, amitől néha a falra mászok, mert ott kell szlalomozni közöttük.

Ha nincs megállást, várakozást tiltó tábla, szerintem akkor kérdezd meg a jegyzőt.

Ez a zöld területen való parkolás viszont necces, szerintem szerezz egy roncs autót rendszámmal, és tedd le a házatok elé csakis az aszfaltra, na attól a terepjárós köcsög vajon hogy fog tudni ráfordulni a bejárójára?

Meg tudom ajánlani a NAV-ot, meg egyebeket, ha már ilyen kis feljelentgetős.

NAV-nál jutalékban dolgoznak, szóval rászállnak egyből....hihi. :)

2019. jún. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mert a NAV-nál mit tudnék kezdeni vele?

Amúgy azért sír a szája mert amikor nem áll ott senki, akkor az árokpartunkra jól ráhúzza a kocsit és onnan nagy ívben fordul ra. Évente új autója van de nem tud kis ívben kanyarodni xD. Pedig a garázs ia szembe van.

2019. jún. 27. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!