Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért van hogy ha parcelláznak...

Miért van hogy ha parcelláznak egy részt, a domb legtetejére költöznek először?

Figyelt kérdés

Jó magasra költözik pl a tehetősebb csoport, de ha nem a panoráma miatt akkor nem látom értelmét a lezúduló víz, hóakadály miatt.

Tudom hogy a gyalog már nem járnak de hogy mindenért kocsit kell elővenni azt nem tudnám elképzelni.


2019. jún. 30. 06:59
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Sík területre olcsóbb építkezni, mint dimbes-dombos helyen. A közműveket is drágább kialakíttatni nehezebben elérhető területen. Az árak emiatt elszállnak ami szinte garantálja, hogy oda csak tehetősebbek fognak költözni. Minél több a tehetős ember arrafelé, annál jobban emelkednek az árak. Kialakul az elit negyed.

Ennek már a várépítők korából is van gyökere, amikor azért költöztek a gazdagabbak magasra, hogy biztonságban legyenek a pórnéptől és elkülönüljenek. A hatás ma is ugyanaz, a magas árak biztosítják a szegényebbek távolmaradását a szomszédságtól ami valljuk be, elég előnyös tud lenni, ha az ember nem akar maga mellé húszgyerekes kiccsaládot.

2019. jún. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Ha nagyon dimbes dombos, vagy nagy a szintkülömbség akkor azok a telkek mindenképpen sokkal de sokkal olcsobbak. Pont azért mert a domb tetejére vagy egy hegyoldalba kevesebben akarnak építkezni, és nehezebb is.
2019. jún. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem a "lezúduló víz" sokkal kisebb és jelentéktelenebb probléma, mint amilyen gondot okoz a lezúduló víz ott, ahova lezúdul... és ott is marad.


Ha egy évben 2-szer térdig ér a víz a pincében a talajvíz miatt, vagy hetekig hónapokig nem lehet kimenni a kertbe gumicsizma nélkül (vagy gumicsónak nélkül) akkor nincs nagy öröm a völgyben.

2019. jún. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%
Nem igazán értem a kérdést. Tényszerű válaszokat vársz, vagy csak köcsög gazdagozást?
2019. jún. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Amúgy nekünk a családi ház egy kisebb lejtő magaslati pontján áll, soha nem állt nálunk a víz és az erkélyünkről egész messzire ellátni. Pedig nem a tehetős csoportba tartozik a családom.


Szomszéd háza meg az út túloldalán, az úttól is alacsonyabban van. Rendszeresen hozzájuk folyik be minden. Plusz ha kinéz az ablakon akkor látja a kerítésünket meg a garázsunk ajtaját, mi meg rálátunk a teljes kertjére.


Én is szívesen laknék olyan házban, ami elkülönül az utcától, nem látnak be, de én látok kifelé, vagy csak nyugodtan rendezhetek összejövetelt a kertben nem azt fogja lesni a fél szomszédság meg minden járókelő.

2019. jún. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Remélni tudom csupán, hogy nem sok olyan ember van az "elit hegyen" aki el akarna különülni a "nem elit" emberektől. Nem a cigány negyedre gondolok hanem átlagos emberekre. Aki ettől többre tartja magát valamiért, oda én nem is szeretnék költözni.

Pláne hogy a vagyonosabb emberek sokkal stresszesebbek.

3asnak, nem hinném hogy gyakori lenne az esőzések utáni pince beázások, tavak kialakulása. Max árhullám a folyókon. De hogy kertekben..

Kútban viszont sokkal inkább találni sok vizet mint hegyen.

2019. jún. 30. 16:47
 7/8 A kérdező kommentje:
4es ha nem érted akkor lapozz tovább, más kategória való neked. MÁS..
2019. jún. 30. 16:48
 8/8 A kérdező kommentje:
5. mi vízszintes terepen lakunk, senki nem lát rá senkire de nem is kukkolnak. Elég szomi ha kukkolod ki mit csinál, tudod van egy reklám: "törődj magaddal"
2019. jún. 30. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!