Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Önkényeskedő társasházi...

Önkényeskedő társasházi szomszéd ellen mit lehet lépni hivatalos úton?

Figyelt kérdés
Társasház legfelső emeletén lakunk. Nyugdíjas szomszédunk, aki korábban közös képviselő volt, de már rég nem az (megbízott "külsős" látja el most a feladatot), rendszeresen kikapcsolja a ház liftjét (csak neki van hozzáférése), amikor neki nem tetszik, ahogy a liftet használják (pl. amikor valamilyen felújítási munka folyik valamelyik lakásban), nyilván azért, hogy "nehogy már a munkások is használják". Ilyenkor azonban senki más sem tudja használni a liftet. Történetesen az egyik felső emeleti lakásban három hónapon át folyik a munka. Egy hónapja minden nap ki van kapcsolva a lift kora reggeltől kora estig, és várhatóan még két hónapig, azaz egész nyáron így lesz. Hol és hogyan lehet fellépni ez ellen?

#szomszéd #feljelentés #önkényeskedés
2019. júl. 4. 10:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Először fogjon össze néhány lakó, közösen becsöngetve az illetőhöz közöljék, hogy ne kapcsolja ki a liftet. Ha továbbra is csinálja, akkor a hivatalos társasházi közös képviselőnél kell panaszt tenni.
2019. júl. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem értem ezt a hozzáféréses dolgot, van egy kulcsa, amivel le lehet az egészet lőni?
2019. júl. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Már egy teljes hónapja ott kellene csöngetnie minden lakónak 5 percenként az illető ajtajánál, hogy azonnal kapcsolja vissza a liftet.

Ahogyan már réges régen jelezni kellett volna a valódi közös képviselőnek az önkényeskedést és megvonatni tőle ezt a lehetőséget.

A legegyszerűbb út ha azonnal a közös képviselőhöz fordultok, hogy másnak meg legyen lehetősége visszakapcsolnia a liftet - vagyis ne csak az az egy lakó tudja azt, hogy hol és hogyan lehet kikapcsolni, meg ne csak neki legyen hozzá joga. Akkor hiába kapcsolná ki ő, bárki más visszakapcsolhatná.

nem lehet, hogy szimplán csak akadályt tesz a lift ajtajához legfelül, vagy ott kiakasztja az ajtót és emiatt nem tud a lift üzemelni?

2019. júl. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A lifteknek van egy gépházuk ami általában egy helyiség szokott lenni amit nyilván kulccsal zárnak és ott lehet hozzáférni a lift vezérléséhez ahol lehet irányítani kívülről hogy melyik emeltre menjen fel, vagy álljon meg két emelet közt karbantartás miatt például, de teljesen le is lehet kapcsolni. Nyilván amikor az illető már visszalépett a feladatai alól nem adta át a lift kulcsait az új megbízottnak, vagy igen, de lemásoltatta magának és emiatt van hozzáférése.

Hivatalosan az új közös képviselőhöz kell fordulni ez ügyben hogy az elődje jogtalanul ki-be kapcsolgatja a liftet és hogy tegyen ez ügyben valamit hogy ez ne fordulhasson elő.

2019. júl. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Láttátok, hogy ő kapcsolja ki?
2019. júl. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Csak neki van kulcsa a padláshoz (ezt sem értem egyébként), sejtésem szerint ott kapcsolja ki a liftet.
2019. júl. 4. 16:52
 7/12 A kérdező kommentje:

A közös képviselővel az a baj, hogy ő is ennek a fickónak az "embere". Ezért is szeretnék inkább névtelenül be- vagy feljelentést tenni ellene. Nem akarom a családomat zűrbe keverni ezzel az emberrel.


A lakók is az ő "emberei" mind, félnek tőle, mint a tűztől, senki sem mer nála reklamálni. Inkább behúzzák fülüket-farkukat...


Nem akadályt tesz oda, a párom ma látta, hogy felmegy a padlásra visszakapcsolni a liftet arra az egy percre, amíg a felesége feljön vele. Utána egyből lekapcsolta újra. Gyakorlatilag privát liftként használja jelenleg.


Tudjuk, láttuk, hogy ő kapcsolja ki, egyértelmű a helyzet.

2019. júl. 4. 16:58
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Beszéltem a közös képviselővel. Megtudtam tőle, hogy az úr az ő megbízásából kezeli a liftet, azaz "felügyeli a rendeltetésszerű használatot". Mivel többszöri kérése/kérésük ellenére a felújítást végző munkások továbbra is használták a liftet, az úr - a kk szerint teljes joggal - úgy döntött, hogy a felújítás idejére napközbenre kikapcsolja a liftet. (Biztos, ami biztos alapon, gondolom...) Azt viszont a kk is elismerte, hogy a "privát használat", vagyis hogy a saját családtagjai számára viszont bármikor vissza-, majd újra lekapcsolja a liftet, valóban kifogásolható. Nem tudom, mi lesz a folytatás, a hölgy elég gyorsan és arrogáns módon rázott le (mondván, neki rendes munkája is volna), egyvalami azonban biztos: a szóban forgó úrtól ezek után semmi jóra nem számíthatok. De ha sikerül elérni, hogy a nyár hátralévő részére (is) újra legyen liftje a liftes társasházunknak, akkor megérte, bármi is következzen.

Még egyszer köszönöm mindenkinek a válaszokat és tanácsokat, sokat segítettetek.

2019. júl. 4. 19:01
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudjon már meg a világ, de ha fizetem a közös költséget, abban benne van a lift karbantartása, üzemeltetése. Akkor vagy megmondom, hogy ezt nem fizetem, mert nem használhatom, vagy állítsa vissza a rendet.


Vagy az én elvem az, hogy ha valaki megmutatja neked, milyen nyelven ért, akkor azon a nyelven kell vele beszélni. Nem szoktam ilyet javasolni, de nem is találkoztam még ilyen emberrel, de megkeseríteném az életét. Postaládájába, lábtörlőre tennék valamit, ezt még ki kell gondolnom 😃, de aki tapló, az nem fog a szóból érteni.

2019. júl. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Jrgyzőnél lehet birtokvédelmi eljárást kezdeményezni


Amúgy a munkások miért nem használhatják a liftet?

2019. júl. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!