Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyire toleráljátok, ha...

Mennyire toleráljátok, ha nincs zárva a kapu, csak úgy bejön valaki az udvarra?

Figyelt kérdés

Én kulccsal zárom a kapuajtót, van, hogy néha elfelejtem, mert nem vagyok robot. A feleségem egyáltalán nem zárja, így bejön mindenki, akinek nem ugrunk rögtön a csengőre, vagy egyáltalán nem csengetnek, hanem csak úgy besétálnak az udvarra, és a bejárati ajtón zörögnek. Múltkor pl. a futár kopogás után már be is nyitotta a bejárati ajtót, én meg egy szál gatyában nézek, mint a vett malac, hogy mit keres bent a házban kéretlenül.

Ez mindenhol szokás?


2019. júl. 18. 19:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%

tábla szövege:

"Kérem a kapun kívül várakozzon, amíg nem jövök ki."

2019. júl. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Mikor falura költöztünk akkor tűnt fel nekem is. Hozzánk is elkezdtek csak így bejönni. Szomszédok postás is.. Hamar elkezdtük zárni a kaput ide ne jöjjön be senki kéretlenül. Szerintem nagyon bosszantó egy dolog én nem mennék így be sehova.
2019. júl. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%
Pedig nem olyan nehéz ám bezárni azt a kaput. Gondold végig. Ha egy futár bejut zökkenőmentesen, szerinted egy surranótolvajnak mennyiből tart ugyanez? Ha meg még le is üt titeket a francba, vagy nem veszitek észre, akkor volt pénz és ékszer, nincs pénz és ékszer, senki nem fog tudni utánuk nyomozni.
2019. júl. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
77%
Mérőóraleolvasóktól kifejezetten nem bánnám, ha inkább benyitnának, minthogy pisszen egyet 15 méterre a kaputól, azt már megy is tovább, mi meg kapjuk a felszólításokat, hogy nem tettük lehetővé a bejutását... Másoktól viszont nagyon nem díjaznám, ha besétálnának. Meztelenkedés előtt meg az ember ellenőrizze az ajtók bezártságát, függönyök behúzottságát, az alap.
2019. júl. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%

Én voltam leolvasó, kaptam a lbszást a t. fogyasztótól, hogy hogy képzelem, hogy a kitárt kapun bemegyek? Utána kapta az értesítést, mert csengőt felszerelni nem volt képes. Talán az előttem válaszolónak sincs?


Amúgy nem tolerálnám, ha csak úgy bemászkálnának. Az a kerítés nem jelképes dolog.

2019. júl. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
90%
Utàlom az ilyen embereket. Én legszivesebben mindig bezàrnàm a kaput de a csalàd nem szokta sose. Nagykaput is nyitva hagyjàk ha van itthon valaki. Ide is bejön postàs meg minden.
2019. júl. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
34%
Legyen kint csengő akkor nem mennek be.
2019. júl. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
A csengő kint van a kapun kívül.
2019. júl. 18. 19:36
 9/25 anonim ***** válasza:
93%
Parasztság bemenni szó nélkül és nem toleralnám mert nem dísznek van a kerítés, de ha már tudjátok, hogy ilyenek az emberek akkor zárjátok be a kaput és meg van oldva, te ne felejtsed el, a feleséged pedig kezdje el zárni, nem egy bonyolult művelet. Egy tolvaj se fogja megkérdezni, hogy bemehet-egy nyitott kapun.
2019. júl. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg kívülre a kilincs helyett rakjatok gombot. Így, ha el is felejtitek bezárni, ha belülről becsuktátok kilinccsel, nem tudnak bejönni. Egyébként nagy tahóság, de úgy látszik, szokás.
2019. júl. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!