Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szólhatok emiatt a szomszédnak...

Szólhatok emiatt a szomszédnak, ugye?

Figyelt kérdés

Tavasszal lett csináltatva az ablakra redőny, aminek ugye van egy tartója. Pár emelettel feljebb fölöttünk van klímája a szomszédnak, ami egész éjszaka csöpög természetesen pont rá a redőnytartó tetejére. Irtózatosan hangos és idegesítő az állandó csöpögés.

Tud ezzel valamit kezdeni a szomszéd? Vagy egyáltalán jogosan szólnánk neki?

Köszönöm a válaszokat



2019. júl. 22. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
igen szólj neki, a vizet kicsit el kell vezetni és jobb lesz
2019. júl. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szólhatsz neki, de feltétlen nagyon udvariasan, ne támadólag, mert arra majdnem mindenki agresszívan reagál.

Esetleg jvasold egyböl, hogy valami elvezetöre lenne szükség, és szerinte ezt hogy lehet megoldani?

2019. júl. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen szólhatsz. Csak a kivezető csövet kell kicsit meghosszabbítani, hogy ne a redőnyödre csöpögjön. Nem csak ügy. Én is azt javaslom, hogy udvariasan szóljál, ne lecseszd.
2019. júl. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%

Sajnos van aki az udvarias, kimért és kedves kérésre is agresszívan reagál. Ha olyan vérmérsékletű a szomszéd, hiába tálalod a problémát aranytálcán, kedves mosollyal.

De a problémát mindenképp jelezni kell, hiszen ez neked probléma.

2019. júl. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én klímám víze is hangosan csöpögött amit nem is sejtettem. Nekem is szépen szóltak hogy nagyon hangos, azonnal hívtam klímást és megoldottam.
2019. júl. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ma 09:33-as: szerencsére nem sok reagál azonnal agresszívan, de ha a kérdezö úgy indít, akkor a többség igen. Éppen ezért - meg egyszeüen jólneveltségböl is - udvariasan kell kezdeni egy kérést a szomszéd felé. HA ezt az emberek betartanák, sokkal kevesebb probléma lenne. Sajnos a többség még mindig agresszívan letámadja a másikat, ahelyett, hoyg megpróbálna ember módjára kezelni egy konfliktust.
2019. júl. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
OFF: felettünk egy testvérpár éneket és hangszert gyakorol. Addig eltűrtem, hogy fél 11-kor a fürdőszobában énekelt a fiatalember, de mikor éjfélkor arra riadtam, hogy klarinéton gyakorol, léptem. Szépen bekopogtam, megkértem a szülőket, hogy szabjanak időkorlátot a gyakorlásoknak. Azóta nincs gond. ON
2019. júl. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!