Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Kezdem elveszíteni önmagam?

Kezdem elveszíteni önmagam?

Figyelt kérdés

Mióta leérettségiztem és dolgozni kényszerültem,minden megváltozott. Rossz családi légkör miatt elköltöztem,jelenleg a nemrégen megismert párommal élek és kezdetben csak 4 cicám volt. Kerestem a célom az életben és dolgoztam. Sajnos a munkatársaimmal nem találtam összhangra-ezért kvázi "kiközösítette/nevetség tárgya" vagyok,de a célomat megtaláltam. Szeretnék bajbajutott állatoknak,főként cicáknak menedéket nyújtani. Be is fpgadtam 3 árva,rossz sorsú cicust. Most azért dolgozom.


A gond az,hogy ezidő alatt (1 ev) csaknem teljesen elszigetelődtem az emberektől. A páromon kívül csak a munkatársaimmal beszélek (de bár azt se kéne,mert tudom,nem kedvelnek,gúnyolnak). Így elég kicsi lett a világ és szürke. Már félek az utcán közlekedni,nem szeretem,ha néznek.


Ez az állapot végleges? Mitől lehetne jobb? Sajnos a munkahelyemen nem ismerkedem,mert olyan bizonyos réteg dolgozik ott,akiket nem véletlenül néznek le/tartanak elmaradottnak. De rajtuk kívül mással hogy teremtsek kapcsolatot?



2019. júl. 24. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Megtudlak érteni én is voltam ilyen helyzetben, igaz nekem nincs párom szóval ezt a mecset egyedül kellett lejátszanom.

Ajánlok neked pár könyvet, viszont ha akarsz erről bővebben beszélgetni, nyugodtan írhatsz privátot, hátha tudok tanácsot adni.


Pál Ferenc - Szorongástól az önbecsülésig

Dr.R. Hawkins - Elengedés

Louise L. Hay - Éld az életed

2019. júl. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Facebookon biztos van macskás csoport, akkor talán kereshetnél gazdit is a befogadottaknak avgy eljárhatnál valami menhelyre önkénteskedni ott is akadhatnak hasonló állat szeretők vagy netes fórumokon. Esetleg végig gondolhatnád mit szeretsz még a macskákon kívül és kereshetnél valami csoportban űzhető hobbit (sport, művészet).
2019. júl. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Benn vagyok macskás csoportokban,de ott nem a kommunikáció a lényeg.

Mondjuk macskamentés alatt megismertem egy kedves nénit,vele beszélgetek. Csak elég antiszociális,ezért sokat nem akar :(


Valamint itt a környéken nincs semmi csoportos tevékenység. Ez egy pici,lehetőségmentes városka.

2019. júl. 24. 17:27
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Munkahelyet kellene váltanod. "Már félek az utcán közlekedni,nem szeretem,ha néznek."Na,ez aggasztó.Hacsak nem vagy NAGYON furcsa,szerintem senki sem bámul,csak bebeszéled magadnak.
2019. júl. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Már félek az utcán közlekedni,nem szeretem,ha néznek." Ezzel a kórképpel érdemes szakembert felkeresned, mielőtt romlani fog az állapotod.


"Sajnos a munkahelyemen nem ismerkedem,mert olyan bizonyos réteg dolgozik ott,akiket nem véletlenül néznek le/tartanak elmaradottnak." Az oké, hogy vannak jövedelmi decilisekhez és szociokulturális származáshoz köthető sztereotípiáid a kollégáidról. De azt vélni, hogy másoknak a tiéddel megegyező sztereotípiái lennének, téves következtetés. Ezt is áruld el a dokinak, ha elmész a rendelésre.


A legnagyobb bajban akkor leszel, kedves Kérdező, ha a jelenlegi kapcsolatod véget ér. Mit fogsz tenni akkor, ha már most ennyire izolált az életed?

2019. júl. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Bocsi,azt hiszem rosszul fejeztem ki magam! Ez egy kis város,én új lakó vagyok. Azért néznek,mert nem ismernek.


Munkahelyet nem válthatok. Egy ideig köt a határozott idejű szerződés,na meg a környéken itt keresek a legjobban. Így félre tudok tenni egy tetemesebb összeget,hogy hamar saját házam lehessen.

2019. júl. 24. 19:11
 7/10 A kérdező kommentje:

A kollegáimmal nem rassz/vallás vagy származásbeli a probléma. Pusztán kultúrálatlan perverz középkorú pasasok,akik szeretnek egész nap disznóvicceket mesélni és átlépni a jóízlés határait. Gyárban dolgozom,3 műszakban.

Ha szerinted ez sztereotíp,akkor te nem értelmezed rendesen a szó jelentését. Az,hogy a lehető legárnyaltabban próbálom kifejezni magam,nem hiszem,hogy akadály kéne,hogy legyen.

2019. júl. 24. 19:15
 8/10 anonim ***** válasza:

19:10-es vagyok


Oké, új vagy ott. Mindez nem kell azt jelentse, hogy rosszul kellene magad érezned magad, ha "néznek".


Azért nem ismernek, mert nem mutatkoztál be nekik. Voltál a 4 szomszédodnál egy-egy tálca sütivel, hogy legalább a nevüket megtudd?


Oké, nincs társas tevékenység a kisvárosban. Miért nem alapítasz állatvédő klubot/természetvédelmi szakosztályt/akármit, hogy legyenek hozzád hasonló érdeklődésű ismerőseid?

2019. júl. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Voltam szomszédoknál,nem sütivel,mert nem az amerikai álomban élünk :D A 2 mellettem és 1 mögöttem levő szomszéddal már beszéltem. Öregek,földművesek. Nem sok a közös téma,de sokszor adunk egymásnak ezt-azt. Viszont nem fogok a kisváros összes közlekedő lakosának bemutatkozni. És igenis rossz érzés,ha néznek. Zavarbaejtő és kellemetlen a számomra.


Ilyen klubra még nem gondoltam,talán belevágok,de egyenlőre próbálok a hellyel ismerkedni.

2019. júl. 24. 20:22
 10/10 anonim ***** válasza:
47%
Amióta a nyáron sorozatban a védtelen kis rigókat összefogdosták a szomszéd macskák, mert ugye válogatnak, egér már nem jó. Olyan dühödt mérget éreztem magamban, hogy éjszakai macskaírtó szuperhero akartam lenni, aki íjpukával felfegyverkezik és éjfél után írtja a macskákat. Mert nem tudják a gazdik becsukni ezeket a szörnyszülötteket!
2019. júl. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!