Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan kerülhetnék ki a...

Hogyan kerülhetnék ki a magányból?

Figyelt kérdés

Szinte egész életemben rosszul ment ez az ismerkedés, barátság kialakítsa stb. Ezért is szeretnék ezen változtatni és végre "normális" életet élni, mert csak szalad el mellettem az idő és semmi értelmeset nem csinálok.

Vannak "barátaim" de inkább ismerősök mert most nyáron nélkülem buliznak, mennek ide-oda, nekem nem is írnak le se sz@rnak... szóval ezt már el is engedem meg utolsó év a suliból ez ha eddig nem ment nem most fog óriási barátság kialakulni a sulim által.

Szóval elsődlegesen szeretnék új embereket megismerni akiket érdeklem és ki lehet velük mozdulni és eltölteni akár ezt a keveset is ami a nyárból van. Mert semmit nem csináltam még mert egyedül nem megyek sehova max vásárolni.

Hogyan lehetne ezt kivitelezni? Milyen helyen, platformon próbálkozzak? És hogyan?

19/F



2019. júl. 26. 15:19
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Két tanácsot adok: egy pszichológiait és egy praktikusat. A kettő nem zárja ki egymást, sőt, kölcsönösen támogatja.


A pszichológiai: érdemes arra törekedned, hogy egyedül, saját magadban is stabil legyél érzelmileg, és erős legyen az önértékelésed, mielőtt a másokkal való kapcsolódásodtól megoldást vársz. Ezt sok magadba és a saját fejlődésedbe fektetett munkával tudod elérni, hosszú távon. Nemcsak azért fontos ez, hogy jól érezd magad a bőrödben és kiegyensúlyozott legyél, hanem mert minden intimebb kapcsolódás alapja az, hogy a résztvevők magukban is teljes értékű, érzelmileg stabil egyének legyenek. Olyan ez, mint az, hogy teljesen mindegy, milyen jól főzöl, ha nem jó az alapanyag. Dolgozz az alapanyagon, keresd a lehetőségeket az önfejlesztésre – érzelmileg, szellemileg, fizikálisan –, és meg fog térülni.


A praktikus: meetup.com. Pár éve én is rendkívül izolált voltam, én először belefektettem éveket a fejlődésembe, de amit most már tudom, hogy előbb kellett volna megtennem, és ami megtörte a magányt, az az volt, hogy kerestem magamnak egy meetupot, ami vonzott (és amitől amúgy rettegtem), és elmentem. Az első meetup a másodikhoz vezetett, aztán ezek előbb-utóbb egy-egy workshophoz egy egészen másmilyen területen, aztán az egy közösséghez, aztán a közösség intim kapcsolódásokhoz, és ez azóta is tart. Minden lépés adni fogja a következőt, csak elkezdeni nehéz, mert az ismeretlenbe mész. Keress magadnak valamit, ami érdekel, Budapest tele van meetupokkal mindenféle témában, technológiától a művészeten át a sima ismerkedésig, nyáron is, szóval akár már holnapra is találhatsz egyet. Onnantól gördülni fog. De ne hanyagold el a saját magadba fektetett időt. Anélkül meglőtték az egészet.


Sok sikert.

2019. júl. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
63%
Tudom,hogy ez most nem feltétlen a legkönnyebb út, de nem gondoltál arra hogy ezekre a haverokra/"barátokra" ráírj. Nem nyomulósan,csak valamilyen indokkal. Sajnos ezeken az embereken keresztül a legkönnyebb új ismerősöket szerezni meg az ilyen bulikon. Ha pedig nem akarsz velük lenni akkor várd ki míg jön az alkalom,esetleg majd a következő sulidban/munkahelyeden könnyebb lesz. Vagy itt is ráírogathatsz emberekre,ha egyforma az érdekeltségetek.
2019. júl. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
26%

Gyerunk gyerunk nagyon jo vagy jol csinalod

Ne szegyelj semmit egyedi vagy

Te vagy a legjobb

2019. júl. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!