Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tehetnék? Egyre nehezebb...

Mit tehetnék? Egyre nehezebb így élni.

Figyelt kérdés

Felemészt a magány. Akár mennyire próbálok belőle kitörni egyszerűen nem megy. Mintha nekem kötelező lenne ebben lennem. Hiába próbálok emberekkel beszélgetni, ismerősökre ráírni facbookon. (persze csak az olyanokra akikkel némi képp beszélő viszonyban voltam/vagyok.) Ha válaszolnak is egy idő után nem írnak vissza vagy egy mondva csinált indokkal lelépnek, leráznak konkrétan, vagy a legrosszabb az, hogy vissza se írnak. Tulajdonképpen nincs egy barátom sem. Pasim sem. (25 vagyok) Hót egyedül vagyok. Minden hova egyedül megyek, egyedül csinálok mindent. Szüleim se nagyon értenek már meg. Ott vagyok a korban, hogy dolgozni kell menjek, és én még szeretnék tanulni, hogy ne egy gyárban kelljen végig dolgoznom az életem.

Az emberek meg se akarnak ismerni jó formán. Mindig kitalálnak valamit, hogy miért nem vagyok szimpatikus vagy egyszerűen kizárnak az életükből. Próbáltam volna segítséget kérni, de ha kaptam is az is kiosztás volt, hogy mit kell és hogyan tennem, azt amit érzek senki nem képes megérteni, rá fogják, hogy sajnáltatom magam azt annyi. Meg kiröhögnek. Ja.... meg, hogy magamnak csinálom az egészet. Hol ott teszek és már nagyon sokat szinte mindent megpróbáltam, hogy kitörjek a mókus kerékből.

Piszkálódás, baszogatás, beszólogatás az minden hol megy, mindenki mondja a magáét, hogy mit és hogyan kellene tennem, de segíteni azt nem.

Pedig vannak álmaim, céljaim. Fogalmam sincs mi lehet az oka, hogy mindig kifogom a sz@r helyeket, meg olyan helyre kerülök ahol nem hagynak békén. Szó szerint sokszor élni sem hagynak normálisan mert mindig van valami ami nem tetszik annak a másik személynek aki ott van. Már rohadtul unom. Legszivesebben sokszor már nem is léteznék. Kapcsolatok nélkül meg az ember elveszik ebben a mai világban.


2019. júl. 27. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb ember számunkra egy tükör. Ami zavar a másikban, az én bennem nincs meg, mert nem engedem meg magamnak, így a másiknak sem tudom meg engedni. Neked mi olyan dolog van/nézőpont? Valamit el kellett hinned a világról, és magadról hogy úgy cselekedj és reagálj ahogy most.

Milyen a kisugárzásod? kedves vagy a többiekkel, nyitott? vagy zárkózott? Vizsgáld felül magad mert magadon csak te tudsz segíteni, senki más, aki meg segíteni szeretne az jó dolog, örülj neki mert rávezethet olyan dolgokra amit meg kell hogy változtass.

Tudom, mert én is voltam magányos éveken keresztül de minden hiba minden tévhit bennem volt és ehhez őszinte önismeret,megbocsátás és felismerés kell. 22/F

2019. júl. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen tudom. ezeket már hallottam. Túl sokszor. És rájöttem nem csak bennünk van a hiba. Mert ha például én szeretnék valamit és teszek is érte, de jön valami "ellenszél" más felől. Akkor csekélyebb az esélye a megvalósuláshoz. Ez olyan mint az iskolában a vizsga. Tanul rá az ember mint a hülye, de vizsgán mégis meghúzzák, mert mondjuk a tanárnak nem tetszik valami. A válaszok meg jók voltak. De ez mindig utólag derül ki. Az ember meg társas lény eredetileg. És akár hogyan vizsgálgatom a dolgokat mindig ide jutok ehhez az állásponthoz amit kiírtam. És ismerem a tükör gondolkodású embereket. Ki veszik belőlük az empátia mások iránt egy idő után. És nekem most nem erre van szükségem. De köszönöm a választ.
2019. júl. 27. 17:38
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Hát pedig nőként bepasizni nem egy túl nehéz műsor. Felmész akármelyik chatoldalra, kb fél óra alatt legalább 10en jól meg akarnak majd ismerni.
2019. júl. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Volt már rá példa. Kb. az összes csak dugni akar. Meg hisztigép. 100-ból aki normálisan tud szólni az emberhez. Vagy ha nem az ő elképzeléseihez mérten vannak a dolgok akkor megsértődnek.

Az egyik pasi akivel beszélgettem, el akart hívni reggelizni. De hozzá toldotta azt, hogy ha nem találom szimpinek akkor mehetek is. Mondom magamban ez most ez bekattant vagy csak szimplán az agyára ment valami. És nem is beszélgettünk. Egyből ajtósól a házba. Persze tisztelet a kivételnek, de, hogy ez miért alakult ki a pasikban sosem fogok rájönni. Pedig már próbálkoztam ezerszer.

2019. júl. 27. 17:53
 5/8 A kérdező kommentje:
100-ból egy ember aki normális" (bocsi az elírásért)
2019. júl. 27. 17:56
 6/8 anonim ***** válasza:
A fő probléma, amit itt látok, hogy ezek az emberek nem akarják felvállalni hogy sérültek és hogy ők így is emberek és szerethetőek. Van egy nagyon jó könyv, Brené Brown - Bátraké a boldogság a címe, és abban van egy nagyon szép és igaz mondat. "A sérüléseinken/repedéseinken keresztül jut be hozzánk a fény."
2019. júl. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hmm :) köszönöm. Nem is hallottam még erről a könyvről. Utána nézek. Az ha valaki sérült és nem vállalja fel az egy nagy probléma. Nem is értem sokan mi okból rejtik el?!
2019. júl. 28. 09:02
 8/8 anonim válasza:
Milyen helyen dolgozol? Sokan vagytok?
2019. júl. 31. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!