Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerinted a párkapcsolat az...

Szerinted a párkapcsolat az szükséglet vagy vágy?

Figyelt kérdés
Magyarul bárki képes arra, hogy boldogan, teljes értékű életet éljen társ nélkül? És akkor természetesen intimitás nélkül, hisz ahhoz is társ kell.

2019. júl. 28. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Vágy. A szükséglet az a kaja,víz,levegő stb. Ezek nélkül nem élnénk túl az életet. A vágy nélkül is lehet élni.
2019. júl. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Én nem vágyom rá és nincs is rá szükségem :D
2019. júl. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Intimitáshoz nem kell szexuális társ. Lelkitárs is jó.


Talán bárki képes lehet rá, mert a szükségletek menedzselése egy viszonylag könnyű önismereti dolog. Abszolút tanulható. Nem kell hozzá tibeti szerzetesnek lenni, elég csak asszertívnak lenni.


A párkapcsolat se nem vágy, se nem szükséglet.

Inkább eszköz ezek eléréséhez. Azaz pl. párkapcsolattal sokkal egyszerűbb rengeteg szükségletünket kielégíteni, ilyen az intimitás is.

A két fogalom közt leginkább csak szemléletmódbeli különbségek vannak. Míg a vágyak beteljesedése csak ürességet hagy maga után (mivel nincs mögötte valódi belső motiváció, azaz szükséglet), addig szükségleteink kielégítésénél már az odavezető út is feltölt.


Tehát olyan szükséglet vagy vágy nincsen, hogy párkapcsolat kell.

Szükségletek listájára ha rákeresel, akkor könnyebb lehet megérteni, miről van szó. Asszertivitás a kulcsszó erre, ha komolyabban érdekel a téma.

2019. júl. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Sokan szükségletnek vélik, mert "ha neki van, akkor nekem is kell", meg a szülők is előszeretettel szeretik b×tni emiatt a másikat.

A legtermészetesebb az lenne, amikor vágyként előjön, hogy "hopp, nekem ez tetszik".

Nem mindenki képes társ nélkül élni, így vagy kapcsiból kapcsiba vetődik, vagy depis lesz.

2019. júl. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem szükséglet, végülis az emberek társaslények.



SAJÁT VÉLEMÉNY!

2019. júl. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem úgy igazából.
2019. júl. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is szükséglet.

A szexhez pl. férfi esetén megteszi egy jó kis prosti, az ám az élvezet vagy diszkóban a sötét sarok.

Párkapcsolat nélkül nem nagyon lehet élni, fadarab lesz belőled.

2019. júl. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!